Celowniki optyczne 2-6x32??

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
benio
Posty: 114
Rejestracja: 2011-01-14, 22:04
Lokalizacja: Slask

Celowniki optyczne 2-6x32???

Post autor: benio »

Witam wszystkich :D .
Hiszpan63-tak po cichu sobie myślałem,że może być taki efekt ,jak pisałeś-zapytać nie zawadzi.
Mam te przysłowiowe -1,65 w kapeluszu i krótkie ręce-biorąc pod uwagę wiek,pewno ze 2 cm się skurczyłem :mrgreen: .
A gdybym skrócił kolbę i jednocześnie dociążył ją,to chyba uzyskałbym zamierzony efekt-lepsza składność i mniejsze obciążenie lewej ręki??
Mateusz- a ja Cię za takiego zdolnego gimnazjalisty miałem ;) :mrgreen: ,nawet pokazałem mojemu wnukowi-kiedy swego czasu zwróciłeś mi uwagę,mówiąc:"..patrz,jak mnie twój równolatek postawił do pionu.." :D .
Wiesz Leapersa nie biorę pod uwagę z dwóch względów:jednak droższy a poza tym,miałem ,kiedyś 6x40,tej marki i...był ciemnawy-znaczy się obraz.
Poczekam,jednak aż kol.januszrg coś o lunetce napisze i kiedy swoją DOE dostanę z naprawy.
Wiecie,jaki czas ma firma na naprawę optyki-chyba 2 tygodnie??
A teraz dam tekst "na pisownie" i chyba wreszcie , nie będę na cenzurowanym :( .
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

benio pisze:A gdybym skrócił kolbę i jednocześnie dociążył ją,to chyba uzyskałbym zamierzony efekt-lepsza składność i mniejsze obciążenie lewej ręki??
Owszem , ale ciąć trzeba z głową ... dobrze wszystko pomierz .. ;)
benio pisze:Poczekam,jednak aż kol.januszrg coś o lunetce napisze i kiedy swoją DOE dostanę z naprawy.
Od początku coś mi umknęło ... :oops: Cały czas używasz benio nazwy DOE , w odniesieniu do mini celownika Delty , z powiększeniem x4 , a DOE ( Delta Optiical Entry) występuje także jako 3-9x40 i myślę , że takową winieneś się zainteresować :D Jest u nas opis tego celownika .. http://nasze-wiatrowki.pl/viewtopic.php?t=3305 .. i cenowo , gdziekolwiek byś nie kupował , mieścisz się w budżecie :D Oczywiście Barska , jak najbardziej również . Zważywszy na fakt , że posiada AO ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Tak Jak ci pisałem Benio ta mała barska ostrzy na interesującym cię dystansie na 6x. Do tego moim subiektywnym zdaniem obraz lepszy od DOE i leapersa. Ja wybrał bym barskę.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
benio
Posty: 114
Rejestracja: 2011-01-14, 22:04
Lokalizacja: Slask

celowniki optyczne 2-6x32??

Post autor: benio »

Hiszpan63-to myśmy się nie zrozumieli-pisząc o DOE, miałem na myśli właśnie 3-9x40.
Ona ,jest niezła tylko trochę przyduża i na moim podwórkowym dystansie ostrzy od 10 m na x3 a ja chciałbym coś mniejszego i żeby te chociaż x5 było ostro na cca 12-14m.
A w ogóle mam zagwozdkę-akurat pisał mi ktoś,kto b.tanio Waltera 6x42 z AO, chce sprzedać -czyli ostrzy bez mała od 9m ,na x6,jest jasna,tyle że niewiele krótsza od Entry ,którą mam.
Trochę,jestem jak ten osioł z bajki Krasickiego :mrgreen: .
Jeśli patrzeć na parametry Barskiej i Waltera:
-32:6=5,3
-42:6=7
czyli Walter byłby jaśniejszy.
Ale nie zawsze tak można mech., oceniać-jeśli jakość optyki ,jest wyższej klasy,to celownik o mniejszej średnicy obiektywu może być jaśniejszy,niż o większej.
-maximus-rozumiem,że DOE 3-9X40 i Leapersa miałeś w ręce,patrzałeś przez nie, no i rzecz jasna Barską o której mówimy.
Sorry że tyle o tym piszę-nie chce wpaść "z deszczu pod rynnę"
Za życzliwe zajęcie się moimi problemami ,dziękuje Kolegom :D
A z tym ucinaniem kolby,to jeszcze pomyślę-uciąć można tylko raz... :-?
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

Może przemyśl Blog'a takiego jak mój.
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
DZIKIslupsk
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1180
Rejestracja: 2010-05-11, 18:16
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: DZIKIslupsk »

Daniel czytałeś dyskusje od początku?
Bo zaczyna się zabawa...
CZ 550 Ebony Edition + Swarovski Z4i 2,5-10x56
ZH 304 + Zeiss 2,5-10x52
Iż 12
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

DZIKIslupsk pisze:Daniel czytałeś dyskusje od początku?
Ja czytałem, a Ty?
Z tego co wyczytałem to Beniowi zależy na lupce kompaktowej która to sprawdza sie na niewielkich dystansach. Prawda?
A więc taki jest Blog o którym wspomniałem. A Ty co wywnioskowałeś?

Obrazek
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
DZIKIslupsk
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1180
Rejestracja: 2010-05-11, 18:16
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: DZIKIslupsk »

Hiszpan63 pisze:Jeżeli masz karabinek "normalnych" rozmiarów , to nigdy nie będziesz w stanie zamontować takiego celownika tak by wygodnie złożyć się do strzału. Chyba , że masz baaardzo długa szyję. W porównaniu z Deltą wypadają blado ... I żeby nie było ... miałem kilka , ale wszystkie montowane na iz-ach 61. Tam się sprawdzały ...
benio pisze:Pomijam ,już fakt ,że siatka celownicza to ta "łucznicza",chyba tylko z Deltyoptical,tego typu lunetki mają duplex.
Są również MilDoty Blog-a oraz 3-9x32 AO Mini Leapersa , tylko cenowo , to już dużo wyżej ...
Więc mała lunetka odpada.
Ps.: Danielu nie chciałbym kłótni :mrgreen:
Bo zaczyna się zabawa...
CZ 550 Ebony Edition + Swarovski Z4i 2,5-10x56
ZH 304 + Zeiss 2,5-10x52
Iż 12
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

DZIKIslupsk pisze:
Hiszpan63 pisze:Jeżeli masz karabinek "normalnych" rozmiarów , to nigdy nie będziesz w stanie zamontować takiego celownika tak by wygodnie złożyć się do strzału. Chyba , że masz baaardzo długa szyję. W porównaniu z Deltą wypadają blado ... I żeby nie było ... miałem kilka , ale wszystkie montowane na iz-ach 61. Tam się sprawdzały ...
benio pisze:Pomijam ,już fakt ,że siatka celownicza to ta "łucznicza",chyba tylko z Deltyoptical,tego typu lunetki mają duplex.
Są również MilDoty Blog-a oraz 3-9x32 AO Mini Leapersa , tylko cenowo , to już dużo wyżej ...
Więc mała lunetka odpada.
Ps.: Danielu nie chciałbym kłótni :mrgreen:
Tylko zapamiętaj że co jednemu nie odpowiada, dla drugiego może być ok. Poza tym dostępne są tak różne montaże pod optykę iż można idealnie dopasować położenie lunetki na każdym karabinku.
Sam zobacz. klik, klik
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
DZIKIslupsk
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1180
Rejestracja: 2010-05-11, 18:16
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: DZIKIslupsk »

Zwracam honor. O montażach cofniętych zapomniałem.
Bo zaczyna się zabawa...
CZ 550 Ebony Edition + Swarovski Z4i 2,5-10x56
ZH 304 + Zeiss 2,5-10x52
Iż 12
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

DZIKIslupsk pisze:Zwracam honor. O montażach cofniętych zapomniałem.
Mama i tato nie mówili że należy słuchać starszych? hehe Obrazek

Człowiek całe życie się uczy, a Ty właśnie zaczynasz Obrazek
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
benio
Posty: 114
Rejestracja: 2011-01-14, 22:04
Lokalizacja: Slask

Celowniki optyczne 2-6x32??

Post autor: benio »

Koledzy -nie ma się o co spierać.
Moja DOE3-9X40,z serwisu 'doszła",naprawiona jak należy.Założyłem ją na Diane,ale tym razem użyłem montażu tzw.przesuniętego o którym wspominał wcześniej Jesperkyd-ustawiłem bliżej oka.
Postrzelałem,testując śruty i ...dalej twierdzę,że celownik muszę zmienić.
Jak pisałem wcześniej-miałem możliwość nabyć b.tanio Waltera 6x42 z AO i tak zrobiłem
Powinien,być u mnie najpóżniej w środę.
Założę i zobaczę,jak to się razem będzie sprawować.No fakt,też duża luneta,ale z AO i od 9-10 m ostrzy na x6. Krzyż ma tzw. niemiecki 4a w zasadzie przy strzelaniu na max. dystans te 20m, wystarczy,jakichś extra poprawek się nie robi,bo nie ma takiej potrzeby przy tej odległości.
Napiszę,jak zestaw się zachowa,jak się przez lunetkę patrzy. Zadecyduje co dalej zrobię.
Jesperkyd-kiedy bylem "żdziebko" :P młodszy to u nas ,popularne było inne powiedzenie:" kto nie słucha ojca,matki-ten musi słuchać psiej skóry".
Zawsze wtedy zastanawiałem się o co chodziło z tą psią skóra :shock:
;) ,.
Ale to tak nawiasem :mrgreen:
Awatar użytkownika
benio
Posty: 114
Rejestracja: 2011-01-14, 22:04
Lokalizacja: Slask

celowniki optyczne 2-6x32

Post autor: benio »

Panowie-mam,załozyłem Waltera 6x42z AO,używając montażu przesuniętego i jestem baaardzo zadowolony!!
Myślę,ze już nic nie będę kombinował.Lunetka b.b.jasna prakt. ostrzy od 8m.
A swoją drogą to się dziwię,że jakoś-że tak powiem-małe wzięcie mają :(
Awatar użytkownika
sp7
Posty: 266
Rejestracja: 2011-05-14, 21:57
Lokalizacja: Łódź

Post autor: sp7 »

Bo pewnie za tanie - cena taka jakaś mało nobilitująca ! :lol:
motto tak mądre, że aż ukraść je koledze musiałem:
"Jeśli broń zabija, to długopisy robią błędy ortograficzne"
Awatar użytkownika
benio
Posty: 114
Rejestracja: 2011-01-14, 22:04
Lokalizacja: Slask

Celowniki optyczne 2-6x32

Post autor: benio »

Chyba coś w tym jest ,co powiedziałeś :> .
Byłbym zapomniał- januszrg:dostałeś tę Barska?
Pytam,bo po głowie "chodzi mi" zakup jeszcze jednej wiatrówki,takiej mało popularnej i "żle widzianej",chińskiej i tam taka Barska by się nadawała.
Z drugiej strony-po cholerę,jeszcze jedna!! A jak to w domu zalegalizować?? :P