Twinmaster Sport

Wszystko co dotyczy wiatrówek PCP

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
White_Eagle
Posty: 331
Rejestracja: 2007-12-29, 20:18

Post autor: White_Eagle »

Witam serdecznie.
Kol. Piotrpek
Moją główną bronią z której strzelam to HW100T qf LONG (lufa 61cm).
Zasilam ją butlą i decyzja zakupienia TwinMaster-a SPORT na PCP była dosyć łatwa, bo wszystko miałem od HW100T qf LONG.

Ostatnio na Warszawskich Siekierkach przyjechał kol. z TwinMaster na CO2. Podał mi adres strony, gdzie można 1/2 ceny zapłacić za części do TwinMaster-a, aby go przerobić na PCP.
http://bow-gun-hunting-sports.com/brocock.htm

Może się komuś przyda.
Z jednego ładowania kartusza oddaję 250 strzałów - stabilnych.
Zastanawiający jest dla mnie fakt, że TwinMaster nie ma regulatora a w pełnym zakresie ma 150m/s przy 250 strzałach.

Pozdrawiam serdecznie
White Eagle
Frowak
Posty: 6
Rejestracja: 2015-08-20, 20:08
Lokalizacja: Lądek Zdrój

Post autor: Frowak »

Cześć.
Ten temat wydał mi się odpowiedni aby właśnie w nim zapytać o poradę.
Jeżeli się pomyliłem- sorki dla admina.
Nie mam żadnej "broni" jeszcze.
Miałem różne pomysły typu CP88, FS92 i inne repliki- ful metal i wypas...
Lektura niniejszego forum uświadomiła mi że podstawową funkcją broni jest... trafiać w cel...
A nie wyglądać.
Pozwólcie że zacytuję kolegę Corteza:
"Spoko Pany! ;) Problem polega na tym, że każdy nowicjusz chciałby posiadać idealną replikę morderczej "klamki", z ruchomym zamkiem, o wielkiej "szmocy" i wspaniałej celności, a już najlepiej, żeby przy strzale wyskakiwała dymiąca jeszcze łuska.... :roll:
A to wszystko oczywiście jak najtaniej...."
Po zmianie światopoglądu zacząłem szukać dalej.
Znalazłem taką aukcję:
http://allegro.pl/pistolet-wiatrowka-ro ... 17474.html
oraz nieco informacji na jego temat których wam jak sądzę przedstawiać nie trzeba:
http://www.airguns.budu.pl/showme2.php? ... /twin_twin

Nie znalazłem tego sprzętu nigdzie w sprzedaży. Ba. Nie znalazłem nawet strony producenta!
Gdy wpisywałem frazę "Röhm" w google to mi jakieś szczeki tokarskie i wiertarskie wywaliło...
Być może że szukać nie umiem.

Ale do rzeczy. Pistolecik mi pasuje i chciałbym policytować ale nie mam rozeznania co do faktycznej wartości sprzętu.
Do jakiej kwoty będzie to zakup opłacalny??
Skaza pokazana na ostatnim zdjęciu- myślę że to faktycznie kosmetyka tylko. Odrobina rdzy pod lakierem... Mylę się??
Pan pisze, że ma go od kilku lat. Mało używany to pojęcie względne. Czy powinienem brać pod uwagę to że poszczególne
elementy mogą być zwyczajnie zużyte i będą wymagały wymiany??? Chodzi mi o oszacowanie ryzyka żebym sobie złomu nie kupił z "krzywą lufą".
A czy to w ogóle możliwe aby lufa krzywa była??? Pytam bo przez taką obawę pomijam wiatrówki łamane...
Poradźcie mi proszę w sposób zwięzły chociaż- brać albo nie brać i do jakiej kwoty.
Z powodów oczywistych zależy mi na szybkich odpowiedziach za które z góry serdecznie dziękuję.
Pozdrawiam wszystkich.
Ireneusz Sokół
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

1400 kosztował swego czasu nowy . Jeżeli nie zajechany , to dobry sprzęcik na dzień dobry Ppn. Tyle , że bez oglądania na żywo to jednak kupowanie kota w worku . Oby był sprawny ... To prawdopodobnie jeszcze model z niższą energią 125-130 m/s . więc 900 zł max.
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Na moje oko to takie skazy pojawiają się po niezabezpieczonych szczękach imadła, kluczach do rur, wsadzaniu zdejmowaniu obejm, mocowań, ciężarków i temu podobnych ustrojstw obejmujących lufę. Czyli jest duża szansa, że coś z lufą było robione i nie robił tego wysokiej kultury technicznej fachowiec.