Cała prawda o Hämmerli 450

Wszystko co dotyczy wiatrówek PCA

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

drlecter
Posty: 4
Rejestracja: 2011-07-08, 14:12
Lokalizacja: Szwecja

Post autor: drlecter »

U mnie nie ma nic odłamanego... :)
spina
Posty: 2
Rejestracja: 2012-05-26, 12:27
Lokalizacja: białystok

Post autor: spina »

też mam hammerlaka, kupiony z iweb, lekko potłuczony...
początek: brak sprężania, ucieczka powietrza od samego początku I cyklu
po wymianie gniazda zaworu (nr.80 z rys.) sprężanie jest, I cykl ok, przy II cyklu mniej więcej przy 80% cyklu słychać syk w okolicach komory sprężania? zaworków zwrotnych? jeżeli oddam szybko strzał słychać głośny huk, jeżeli odczekam 30 sekund lekkie pyknięcie, potem jeszcze coś zostaje ale niewiele... znalazłem jeszcze pęknięty oring po rozebraniu grzybka zamontowany na trzpieniu wielkości 5-5,5 o grubości około2,5-3 mm (czytałem gdzieś że ma on funkcję amortyzującą?) to nie on jest chyba przyczyną ucieczki powietrza?
więc nasuwają mi się pytania: jak znaleść miejsce nieszczelności?
pozdrawiam :>
spina
Posty: 2
Rejestracja: 2012-05-26, 12:27
Lokalizacja: białystok

Post autor: spina »

czy hammerli 450 i "hammerli 450 junior plus" to takie same bebechy tylko inne drewno? czy jest możliwe wsadzenie w osadę jednego hammerlaka w drugą i odwrotnie?
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

A czy przypadkiem robfra nie udzielił odpowiedzi na poprzedniej stronie, jeszcze przed zadaniem pytania? Prorok?
Awatar użytkownika
mildot
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 590
Rejestracja: 2011-09-21, 14:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mildot »

Ja nawet miałem ochotę na tego Hammerlaka z iwebu. Nie do strzelania. Tylko, żeby podłubać i spróbować doprowadzić do sprawności. Ale za 500zł nie zaryzykuję, ze mi zostanie trochę opału i złomu.

Zastanawiam się nad powodem tak szybkiej odsprzedaży. Albo kolega się zorientował, że syf i malaria i naprawić się nie da (mam nadzieję że to nie ten przypadek), albo faktycznie zmienił plany.

Tak czy inaczej ciekaw jestem czy ktoś kupi.

Ja zaproponowałem mu wymianę, na inny sprzęt, sprawny. Nie jestem pewnien czy to rozsądne... :) ale zawsze uwielbiałem grzebać i naprawiać. Po prostu nie mogłem się powstrzymać. Na razie na szczęście kolega goldwinger nie podjął tematu. :) Jak podejmie to zostanie mi się zamienić, żeby szmaty z buzi nie robić... no i nie mógłbym sie powstrzymać.... :) Bliźniaki mi się urodziły i postrzelać nie ma kiedy to chociaż można by coś podłubać. :)

Ostatnio wymieniłem swoje HW Jubilee 55 i parę drobnostek na FWB90 (znów będzie grzebanie) i Webley'a Lite W-8 (tu nie ma co robić, tylko kiedy wreszcie uda się poszczelać??? ehh... ).

Pozdrawiam i nie mogę się doczekać spotkania na Bemowie.
:-D
johnny57
Posty: 107
Rejestracja: 2010-03-22, 11:55
Lokalizacja: Lubin

Post autor: johnny57 »

Moje gratulacje za "Stereo" (bliźniaków).

Ja zaczynałem też od jednej a teraz mam pięć sztuk.

Według moich doświadczeń, klejenie lub spawanie nic nie da przy pompowaniu więcej niż jeden raz.

Wyszło mi też że pompując sam system bez osady, korpus szybciej pęka (karabinki mają po ponad 20 lat a plastik się utlenia).

Teraz idę w kierunku zwiększenia komory sprężania.

Hämerli 450 będzie pompowany tylko tym tłokiem od strony lufy a drugi tłok będzie wykorzystany do powiększenia oraz regulacji objętości sprężonego powietrza
Benjamin Sheridan HB22
Hämmerli 450 [buk, orzech i buk]
Awatar użytkownika
mildot
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 590
Rejestracja: 2011-09-21, 14:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mildot »

Wygląda więc na to, że ten oferowany na iwebie jest już martwy - jeśli przyjąć to co napisał przedmówca o utlenianiu plastiku i zastosować do tego co widać na zdjęciach...
...to pęknięte mocowanie do osady mówi samo za siebie.

Dla mnie więc przekaz jest czytelny - nie warto... chyba, że za darmo. :) Albo prawie za darmo... Wyleczyłem się. :)

Żona będzie szczęśliwsza i zmarszczek jej nie przybędzie. ;)
:-D
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2877
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Czy byłby ktoś skłonny sprzedać kompletnego Hammerlaka ?