Slavia i lunetka - problem z wyzerowaniem

Wszystko co dotyczy naszych dmuchawek

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
Andragus
Posty: 55
Rejestracja: 2010-04-29, 03:03
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Post autor: Andragus »

Postaw lupkę na montaż, całość na stolik kartka w widoczną kratę na 7m i sprawdź czy krzyż jeszcze jedzie w dół tak będzie prosto i sprawdzisz lupkę bez strzelania.
ZORAKI HP 01
S&W 586 6"+tłumik+kolimator - sprzedam
IŻ38
http://zemar24.pl/
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Miałem identyczne kłopoty z nikko, zacząłem od założenia innej lupki, byle jakiej i było 100%. Pomogła wymiana nikko, na szczęście na gwarancji.
Awatar użytkownika
pablorudnik
Posty: 352
Rejestracja: 2011-02-01, 16:42
Lokalizacja: Zwierzyniec

Post autor: pablorudnik »

Być może Robert mówi,może to wina lupki,to jak się nie mylę jakieś no name ,a i slavka nie należy do bardzo kulturalnych karabinków,raczej wierzga (może nie jak hatsan),ale wierzgai może lupka po prostu padła.
:) FWB 300s U + Leapers 3-9x40 TF2 :)
Awatar użytkownika
C!chy
Posty: 33
Rejestracja: 2011-06-24, 12:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: C!chy »

Chłopaki, dzięki za uwagi i sugestie. Pokombinuje trochę z optyką a także sprawdzę celność na otwartych. Mam nadzieję, że to po prostu lunetka/montaż się trochę przestawił...

slavek_t, wczoraj w dzień jeszcze nie wiedziałem, że coś nie gra. Dopiero wieczorem (ok 20) po strzelaniu wyszło szydło z worka.

pablorudnik, lupka jak w opisie - Point Precision. Sam karabinek określiłbym jako delikatny, raczej nie wierzga, może tylko trochę brzęczy.
--=C!chy=--
 
[ Slavia 634 + PP 4-16x50 AOE ]
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

To podstawowy błąd początkujących (sorry), żeby wszystko było "mocne", duże...Po co na slavię lupa 16X50 ? I montaż wysoki musi być, chwiejny...i x16...większa szansa na padnięcie...
Luneta leapers golden image 3-9X32 AO, MD, TS na slavii to ideał, miałem to na hw77 i śruciki z I belki spadały...
Awatar użytkownika
pablorudnik
Posty: 352
Rejestracja: 2011-02-01, 16:42
Lokalizacja: Zwierzyniec

Post autor: pablorudnik »

Spróbuj po kombinować z montażem, może być nie osiowy,odkręć i załóż odwrotnie (tak aby śruby dokręcające były po drugiej stronie,tak bywa z montażami orginalnymi PP) i kontroluj czy montaż nie jest wychylony na boki w którąś stronę,PP to mocne lupki raczej slavka nie da i m rady (sorki za poprzednią odpowiedz,ale nie oblukałem modelu lupki).
:) FWB 300s U + Leapers 3-9x40 TF2 :)
Awatar użytkownika
slavek_t
Posty: 213
Rejestracja: 2010-07-06, 10:40
Lokalizacja: zza winkla

Post autor: slavek_t »

Poczekaj spokojnie do niedzieli to zobaczę co tam się dzieje.
A jak nie ja to napewno inni nie odmówią pomocy.
Musisz tylko podjechać na strzelnicę Lotnisko Bemowo w niedzielę rano.

A jak nie możesz wytrzymać to odkręć regulację góra-dół żeby była powiedzmy po środku a nie na max wykręcona i spróbuj wtedy ustawiać lewo-prawo. Jak się nie da to prawdopodobnie montaż lub luneta to wymiany :/
Ostatnio zmieniony 2011-07-06, 15:00 przez slavek_t, łącznie zmieniany 1 raz.
Proszę kontaktować się tylko na mail: slavek_t@interia.pl
Nie wchodzę na forum Darasa i nie odpisuję na PW
Awatar użytkownika
C!chy
Posty: 33
Rejestracja: 2011-06-24, 12:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: C!chy »

green_thunder, prawda jest taka, że wziąłem to, co było. A że trafiła się (moim zdaniem) dość dobra oferta (zwłaszcza cenowo) to ją zgarnąłem - w tym była już optyka... Zauważ, że nawet we własnym wątku "Kupię Slavię 634" zwracam uwagę na to, że luneta w tej ofercie jest zbyt duża. :) I nie biorę tego do siebie, bo świeżakiem jak najbardziej jestem. :P

pablorudnik, slavek_t, dzięki za kolejne podpowiedzi. :)

Na razie nie chce nawet myśleć o tym, że luneta padła. Zrobię testy, pomajstruję przy niej i może jeszcze któryś z kolegów obejrzy, i dopiero wtedy będzie wiadomo czy się posypała...
--=C!chy=--
 
[ Slavia 634 + PP 4-16x50 AOE ]
Awatar użytkownika
C!chy
Posty: 33
Rejestracja: 2011-06-24, 12:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: C!chy »

Cześć chłopy. ;) Wczoraj trochę nie miałem czasu się bawić, więc dopiero dzisiaj sprawdziłem lunetkę.

Położyłem ją równo na stole, ustawiłem najmniejsze powiększenie (x4) i ostrość na najmniejszą odległość (< 20Y). Następnie przyciskając cały karabinek ręką do stołu kręciłem delikatnie wieżyczkami i... krzyż zmieniał położenie! Całe szczęście! :D Zarówno w pionie jak i poziomie jest możliwość regulacji. Także wygląda na to, że lupka jednak nie padła! a jest to "tylko" wina montażu. :)

Nie powiem, ulżyło mi... Świat znów stał się piękny! :mrgreen:
--=C!chy=--
 
[ Slavia 634 + PP 4-16x50 AOE ]
Awatar użytkownika
phuss
Posty: 81
Rejestracja: 2011-06-18, 22:17
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń

Post autor: phuss »

To, na razie doszedłeś do tego ze nastawy ci działają, ale czy lupka trzyma zero tego jeszcze nie wiemy. I z ciekawości jakim śrutem strzelasz??
Gamoń otwarte, Kebab+PP 3-9x40
Awatar użytkownika
C!chy
Posty: 33
Rejestracja: 2011-06-24, 12:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: C!chy »

Tak, to prawda... ale już sam fakt, że nastawy działają napawa mnie optymizmem. ;) Bo jeszcze wczoraj liczyłem się z tym, że nic nie działa... Myślę, że trzymanie zera najlepiej już będzie sprawdzić w terenie (pewnie w weekend na Bemowie). :>

Aha, jeszcze jedna istotna kwestia. Nie mogę zamontować szczerbinki, bo poprzedni właściciel nie przysłał mi oryginalnej śrubki... :/ Będę musiał tam jakąś inną dopasować...

Śrut to zwykły Crosman Pointed.
--=C!chy=--
 
[ Slavia 634 + PP 4-16x50 AOE ]
Awatar użytkownika
phuss
Posty: 81
Rejestracja: 2011-06-18, 22:17
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń

Post autor: phuss »

Ten śrut nie należy do extraligi, może na 10 metrów się nada, dalej to już będzie siał. Proponuję zmianę na coś lepszego Z droższych JSB exact, exact express itp. z tańszych słowacki diabolo, slawki lubią ten śrut.
Śrut ze szpicem jest mało celny. Do każdego śrutu trzeba zerować lupkę, czasami wystarczy kilka klików czasami dużo więcej.
Gamoń otwarte, Kebab+PP 3-9x40
Awatar użytkownika
C!chy
Posty: 33
Rejestracja: 2011-06-24, 12:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: C!chy »

Domyślam się, że nie jest to extra liga. :mrgreen: A gdzie najlepiej kupić ten "słowacki diabolo"? :)

Zauważyłem też, że ten Crosman bardzo miękko "wchodzi" w lufę, czyli chyba 4,50 jest po prostu za mały? Czy ten słowacki występuje jako większy cal. np. 4,51?
--=C!chy=--
 
[ Slavia 634 + PP 4-16x50 AOE ]
Awatar użytkownika
phuss
Posty: 81
Rejestracja: 2011-06-18, 22:17
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń

Post autor: phuss »

Słowacki najtaniej kupisz na alle.......drogo , ostatnio kosztował osiem z groszami. Powinni też go mieć w sklepach czy na bazarach. Występuje tylko w 4,50. Ale do rekreacji za tą cenę rewelka. Do 35 metrów lata dość ładnie. Poczytaj na tym forum temat o zamieszczonych tarczach na 25 i 50 metrów.
Gamoń otwarte, Kebab+PP 3-9x40
Awatar użytkownika
C!chy
Posty: 33
Rejestracja: 2011-06-24, 12:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: C!chy »

To widać jeszcze długa droga przede mną w temacie wiatrówek i śrutu... Strzelanie, o którym piszę w pierwszym poście wykonywałem tym Crosmanem do celu oddalonego, tak na oko (mierzone krokami), o jakieś 30m... :shock: Chyba po prostu przegiąłem?... :oops:
--=C!chy=--
 
[ Slavia 634 + PP 4-16x50 AOE ]