Jaka lupka z cienkim krzyżem

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
marekpajer
Posty: 143
Rejestracja: 2010-07-14, 02:15
Lokalizacja: kraków

Post autor: marekpajer »

Zauważyłem, że słowo rekreacja w kontekście lupki, jest bardzo subiektywne. Patrząc z mojej strony: lupka typu Tasco 3x9/40, spokojnie na 50m można walić powtarzalnie w kapsel.Strzelam na działce, więc raczej w słoneczne dni, czasami na grillu z rodzinką do tarczy, lub kaczek z alle... Nie ma więc problemów z fokusowaniem, kilzoną w cieniu itp.Zaczynam próby na większe odleglości i na razie Hawke wystarcza, ale szukana lupka ma być mała i sprytna na AM850. Myślałem, że są lupki w niskiej cenie z wąskim krzyżem. Poziom BE lub DOT to dla mnie nowy Remington, lub używka niezłej wiatrówki.
Miałoby to sens, gdybym jeździł na zawody, choćby okazjonalnie. lub na 100m regularnie tłukł, ale niestety, na mojej działce często wieje i dlatego mam problemy na duzych dystansach. Przy strzelaniu 50m, tez muszę czekać na przerwy w wietrze.
QB79 PCP ,AM850 PCP ,Cros3576, 2240, BMK19,30 i powiększająca się kolekcja CP
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

Może dla odmiany bierz Barska, jak napisałeś na początku. Zrobisz mały test i opiszesz na forum.
Wszystkim się przyda.
Gdzieś wyczytałem że to bardzo niedoceniane lupki są.


Mi osobiście odpowiada Tasco SS, lecz cena powoduje że pozostaje w sferze marzeń...
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
blind1
Posty: 361
Rejestracja: 2011-04-16, 17:32
Lokalizacja: Nowodwory

Post autor: blind1 »

Miałem BE 3200 10x40 i DOT 4-16x42 jakość szkieł porównywalna. DOT ma o tyle przewagę że ma zmienne powiększenie i możliwość regulacji paralaksy. BE to "stałka" ale po przefokusowaniu (co samemu można zrobić w 2 minutki) ostrzy od 14-15m. Na sprężynę obydwa modele spokojnie się nadadzą i bez problemu powinny wytrzymać. Niestety DOT ma też poważny minus KOSZMARNY BŁĄD PARALAKSY choć co poniektórzy go opanowują (ja potrafiłem się pomylić na 25metrze o 2cm) na PCP do opanowania po założeniu świńskiego ucha. Na sprężynie powiem szczerze że nie widziałem lub nie zwróciłem uwagi aby ktoś strzelał ze świńskim uchem. DOTa na K/S można wyrwać za 700zł, BE za 550zł.
Jeśli już taniej to tylko jakiś Leapers (cienki, podświetlany krzyż i też wytrzymały) ale szkła do (_I_) ale w słońcu dadzą radę bez problemu. ;)
Awatar użytkownika
marekpajer
Posty: 143
Rejestracja: 2010-07-14, 02:15
Lokalizacja: kraków

Post autor: marekpajer »

Dzięki wszystkim za porady.Od jakiegoś czasu zioram na K/S tu i na beżowym i jak coś w najbliższym czasie dojdzie, nie omieszkam sie pochwalić. A jak nie to kupię Barska lub PP w ostateczności.Czasu mam tyle ile trwa wykończenie osady.
QB79 PCP ,AM850 PCP ,Cros3576, 2240, BMK19,30 i powiększająca się kolekcja CP