SIMMONS 3-9x40 Pro Sport 25 lat gwarancji?!?

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
debowy
Posty: 127
Rejestracja: 2009-03-07, 21:52
Lokalizacja: Syreni gród

Post autor: debowy »

Zgadza się. Chciałem Ci przefokusować, a tu nic nie drgnie. Klej jakiś prawdopodobnie. Początek numeru seryjnego inny, inna seria... Trzeba będzie dorobić jakieś narzędzie :-?
Prędkość, CB, walki kordem? To nie dla mnie, jeżdżę Fordem :)

Sprawy tuningowe: debowy@e-tawerna.pl
Awatar użytkownika
yarraky
Posty: 53
Rejestracja: 2011-01-09, 12:32
Lokalizacja: Poznań / Środa Wlkp.

Post autor: yarraky »

Mimo wszystko DOC spełnia swoje zadanie, gorzej było z BKL'em, o którego na szynę 10 mm już bym się drugi raz nie pokusił - brak 1 mm w tym wypadku to dość sporo.
Slavia 634 + DOC
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

yarraky pisze:gorzej było z BKL'em, o którego na szynę 10 mm już bym się drugi raz nie pokusił - brak 1 mm w tym wypadku to dość sporo.
To znaczy , że co ?? ... nie mogłeś założyć bo za ciasny , czy nie mogłeś skręcić ??
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
yarraky
Posty: 53
Rejestracja: 2011-01-09, 12:32
Lokalizacja: Poznań / Środa Wlkp.

Post autor: yarraky »

:oops: Zerwałem gwint w montażu, (wdyaje mi się, że przy takiej szynie o to łatwiej)- dokręcając równomiernie po 1/4 obrotu. Jak przyjżycie się zdjęciu z mojego podpisu, można zauważyć srebrną śrubkę i nakrętke :cry: . Teraz muszę gdzieś kupić czarne m4x20 z nakrętkami bo jak na złość nigdzie w sklepach u mnie nie mają czarnych. Kiepskawo to wygląda, sam nie wiem czy teraz nie zamontować też nakrętek w pozostałych otworach. W przypadku tytanowych złotych bym się o to pokusił, ale jedna śrubka- 12 zł :lol: + nakrętki nie do dostania. Obrazek
Slavia 634 + DOC
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

A było pomierzyć i zapytać przed zakupem :/ Nawet w Cekausie by Ci podpowiedzieli , że na Slawie z szyną 10mm wystarczający jest montaż E59 , osiowy , na wąskie szyny i nie kosztuje majątku , a spełnia doskonale swoją rolę ...
yarraky pisze: Zerwałem gwint w montażu,
Przegwintuj na takie , jakie możesz dokupić , ale i tak mam wątpliwości czy montaż na 11mm szynę jesteś w stanie mocno dokręcić :-?
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 604
Rejestracja: 2011-01-20, 11:20
Lokalizacja: Radzymin

Post autor: donkihot »

Albo wszystkie śrubki wymień na standardy z nakrętkami (najtańsze jakie możesz dostać w swojej okolicy) i dobry czarny marker ze sklepu papierniczego. My w klubie czernimy markerami muszki w karabinkach jak oksyda się powyciera, na jakiś czas starcza.
Non mitterent iustus ledo, in es est ingenti.
Nie strzelać tylko trafiać, sztuka to przeogromna.
Awatar użytkownika
yarraky
Posty: 53
Rejestracja: 2011-01-09, 12:32
Lokalizacja: Poznań / Środa Wlkp.

Post autor: yarraky »

Hiszpan63 pisze:A było pomierzyć i zapytać przed zakupem :/ Nawet w Cekausie by Ci podpowiedzieli , że na Slawie z szyną 10mm wystarczający jest montaż E59 , osiowy , na wąskie szyny i nie kosztuje majątku , a spełnia doskonale swoją rolę ...
Przegwintuj na takie , jakie możesz dokupić , ale i tak mam wątpliwości czy montaż na 11mm szynę jesteś w stanie mocno dokręcić :-?
Tak wiem, polecałeś E59 jako pierwszy post :mrgreen: Pytałem x razy na róznych forach i tu w temacie, który wcześniej stworzyłem, nikt nie odradził BKL'a bo chyba nikt nie mał podobnych doświadczeń, dlatego piszę w ramach ostrzeżenia:) Z nakrętkami ściska mocniej niż standardowo, nic nie powinno się dziać, chodzi tylko o efekt wizualny :)
Slavia 634 + DOC
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Ja niestety mam nie najlepsze zdanie odnośnie montaży Bkl. Może te starsze były lepsze. Ja miałem trzy różne bkl i na wszystki zero pływało. Na szczęćie SM są tańsze a trzymają jak łysy za czuprynę że tak powiem. Zaznaczam że to tylko moje osobiste doświadczenia i nie muszą być regułą.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

Ja też jestem zwolennikiem SM. Na mojej BMK mam AOP55 bez kołka i trzyma jak przyspawany.
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

JesperKyd pisze:Ja też jestem zwolennikiem SM.
W sumie , to chodzi o zastosowanie montażu na szynę 9,5 - 10,5 mm, są jeszcze osiowe montaże NIKKO właśnie na takie szyny ... BKL-e są standartowo na szynę 11mm i o ile dają się rozciągnąć do prawie 12mm to już ze ściskaniem jest gorzej ...
maximus pisze:Ja niestety mam nie najlepsze zdanie odnośnie montaży Bkl. Może te starsze były lepsze.
I masz rację ... coś dużo było na ten temat ostatnio , że nowe "nie halo" .. :/
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Naprawdę polecam SM. Na iwebie dwu częściowe do kupienia za 60 zł czyli tyle co nowy chinol a jakość naprawdę dobra. No nie wygląda tak "wypaśnie" jak bkl ale ja już oczami nie kupuję ;)
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
Ur.
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 4997
Rejestracja: 2007-10-01, 23:11
Lokalizacja: ...znowu YelonkY

Post autor: Ur. »

Ja akurat BKL'a cenię sobie znacznie bardziej niż SM'a - a miałem oba (nadal mam, ale teraz strzelam z diopterka).
Widocznie sporo zależy od egzemplarza.
... z warzyw najbardziej lubię tytoń.