Montaż sportsmatch pod S634

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
yarraky
Posty: 53
Rejestracja: 2011-01-09, 12:32
Lokalizacja: Poznań / Środa Wlkp.

Post autor: yarraky »

E59 jest też fajny cenowo, ale chyba trzeba uważać żeby nie ścisnąć lunety zbyt mocno?
Cena i osiowośc z pewnością za nim przemawiają.
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

Negza pisze:
yarraky pisze:No i otrzymałem odpowiedź, że montaże Sportsmatch 11mm pasują na szyny 9,5-11,5 mm.
slavek_t pisze:Z drugiej strony czy przesunięcie montażu w bok o 0,5 mm ma znaczenie?
Cudów nie ma.
Taki montaż może być osiowo tylko w jednym położeniu. To jest 2 mm różnicy w szerokości szyn. Zupełnie jak w przypadku szyny 11mm i 13 mm.
Może dla bardzo dobrze strzelającego (np. sportowca), ma to jakieś znaczenie, ale dla znakomitej większości strzelców wiatrowych nie. Za to jest działanie pro psyche. Mam nieosiowy montaż, więc rzadziej trafiam. Wini się sprzęt a nie umiejętności.
Dla mnie nie ma to żadnego znaczenia. Na większej odległości nie jestem w stanie stwierdzić, czy odchylenia punktu trafienia spowodował montaż, wiatr, ja sam, czy krasnoludki. O wiele bardziej na te odchylenia wpływa np. jakość śrutu.
Myślę, że przesunięcia punktu trafienia spowodowanego nawet 1 - 1,5mm nieosiowością montażu (jak w przypadku szyny 13mm i montażu na 11mm), nie jest w stanie wykryć niedzielny, grillowo - puszkowy strzelec o przeciętnych umiejętnościach i talencie, a takich jest większość.
Może i masz rację.
Lecz wydaje mi się że wraz ze wzrostem odległości, te 1-2mm mają znaczenie.
Od czasu kiedy zamontowałem AOP55 jakoś tak łatwiej mi trafić killzone'a na większych dystansach. Być może wraz z ilością wystrzelonego śrutu staję się lepszym strzelcem :)
Pozatym w cenie ok. 150 pln jest cała gama różnych modeli montaży producenta o którym wiele razy tu wspomniano. A niby dlaczego mam nie kupić takiego który eliminuje niedociągnięcia i wady mojego sprzętu? Jeśli zainwestować to dobrze. Takie jest moje zdanie.
Wracając do twojego tekstu o strzelacach niedzielno puszkowych...
Do strzelania w puszki na kilka, kilkanaście metrów nie warto nawet inwestować w optykę, bo i po co?
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
Negza
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 340
Rejestracja: 2007-11-07, 14:26
Lokalizacja: Miechów

Post autor: Negza »

JesperKyd pisze: Lecz wydaje mi się że wraz ze wzrostem odległości, te 1-2mm mają znaczenie.
Przykładowo, Nieosiowość wynosi 1mm w lewo. Zero ustawiasz na 15 maetrach. Na 30m strzelasz 1mm w prawo od celu. Na 50m trochę więcej. Jesteś w stanie to zauważyć? Potrafisz na 50m odróżnić, czy 2, 3, 5, 7mm odchylenia spowodował montaż, wada śrutu, Twój błąd, czy wiatr? Twoja wiatrówka strzela na 50m śrut za śrutem w jedną dziurkę, że widzisz takie rzeczy? Jesteś pewien, że sam nie odchylasz lunety od pionu ani o jeden milimetr i masz idealnie powtarzalny chwyt?
To odchylenie miało by znaczenie, gdyby zero było trzy metry przed lufą, albo gdybyś strzelał na pół kilometra mając zero na 15m. Wtedy przeciętny strzelec by to zauważył. Na normalnym, wiatrówkowym dystansie (do 50m), jakoś nie sądzę.
Wiatrówki różne
Awatar użytkownika
yarraky
Posty: 53
Rejestracja: 2011-01-09, 12:32
Lokalizacja: Poznań / Środa Wlkp.

Post autor: yarraky »

Po długich analizach wybór padnie na BKL 263, teraz kwestia wyszukania najtanszego.
Slavia 634 + DOC
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

W ks-ie na iwebie czesto bywają po120 zł. Patrz tam albo daj temat że kupisz.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
yarraky
Posty: 53
Rejestracja: 2011-01-09, 12:32
Lokalizacja: Poznań / Środa Wlkp.

Post autor: yarraky »

psia krew, spóźniłem się -.-

dzięki za pomoc
Slavia 634 + DOC
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Nie żałuj. To był wysoki Bkl a do slawi która ma niską bakę lepiej kup zwykłego bkl 263, jest o 5 mm niższy. Wiem że był wysoki bo w poniedziałek sam osobiście wręczałem go Pawłowi na Chemicznej. Ja mam coś peczka do BKL-i albo raczej mój karabinek bo miałem już trzy różne Bkl-e i na wszystkich zero mi pływało. Teraz mam SM i jest malinowo.
Diablik + Waver v10 2-10x38