RWS Super Field

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
blind1
Posty: 361
Rejestracja: 2011-04-16, 17:32
Lokalizacja: Nowodwory

Post autor: blind1 »

Znalazłem dzisiaj trochę czasu i na Siekierkach wraz z Hansem (AA S400 MPR) oraz Piotrem69 (Steyr LG100) i ja (Walther LG200) strzeliliśmy na 20, 30, 41m.
Ja strzelałem na 20 i 30m z RWS Super Field i Exact RS, na 41m już dałem sobie siana bo nie było sensu.
Śrut myty i napierowany. Nie wiem moja lufa po prostu może jest wybredna. To może być tak jak z Crosman Domed u mnie siewnik a u kolegi z BSA naprawdę OK.
Dlatego nie dyskwalifikuję tego śrutu, musi znaleźć "swoją lufę". :mrgreen:
Wszystkie serie 10-cio strzałowe. Na dole z RWS jest 8 przestrzelin bo dwa śruty poszły pod tarczą.

Obrazek

Teraz tarcza dla porównania ze Steyra i AA. Co ciekawe śrut RWS przy wadze 0,54 spada poniżej około 3-4cm niż Exact o wadze 0,547. Te strzałki na testach ze Steyra to różnica w opadzie gdzie była brana taka poprawka jak dla Exacta o siewniku nie wspomnę.
Po prawej natomiast na 41m ten odskok w lewo na drugi okrąg to nie poryw wiatru ani zerwany strzał on po prostu tak lata. Resztę śrutu przekazuję kolejnym chętny celem testowania.
Ja dziękuję ;)

Obrazek

Czekam na Wasze opinie ...
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Moja opinia jest taka: strach kupować. Strasznie wybredny... śrut.
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

Rlyeh pisze:Strasznie wybredny... śrut.
To śrut wybredny, to lufa. Przyjdzie mi z grochu strzelać :)
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

blind1 pisze:Nie wiem moja lufa po prostu może jest wybredna
blind1 pisze:Dlatego nie dyskwalifikuję tego śrutu, musi znaleźć "swoją lufę".
Jak każda lufa , konkretnego egzemplarza karabinka lubi lub nie jakiś rodzaj śrutu ... nic nowego , ale też faktycznie Piotrze Twój WALTHER RWS-a nie lubi ... lubi za to RS-a aż do znudzenia :mrgreen:
Rlyeh pisze:Moja opinia jest taka: strach kupować.
To samo mówią o KTK , wielu podobnie wypowiada się o exact-cie , mnie nigdy żaden crosmann nie przypasował , a przecież znajdą się strzelcy z karabinkami , którzy będą zadowoleni . Ale ... jeżeli ten RWS ma takie odskoki na 20-30 m , to plasuje się na jednej pozycji z KTK , a wtedy i tak wypadnie gorzej bo cena nielicha ... :/ Poczekamy , zobaczymy , jak ktoś potestuje na sprężynie ... ;)
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

Chętnie bym go przetestował. Sprezentujecie mi ze 30 szt do testu? Co do wybredności luf. Ja mam wrażenie, lufy lubią śruty wagowo. W AAS400 i Daystate zdecydowanie latają mi lepiej śruty lekkie, expres, RS, CP. HW 98 nie lubi lekkich śrutów, CP to już wręcz nie cierpi :mrgreen: Za to JSB Heavy całkiem całkiem. Lufa QB78 karmiona najczęściej tym co odrzucę przy selekcji CP, i Expressa polubiła lekkie śruty :P
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

bonzoo pisze: Lufa QB78 karmiona najczęściej tym co odrzucę przy selekcji CP, i Expressa polubiła lekkie śruty
Jak się nie ma co się lubi...
Awatar użytkownika
debowy
Posty: 127
Rejestracja: 2009-03-07, 21:52
Lokalizacja: Syreni gród

Post autor: debowy »

Panowie coś odkryłem. Byłem na Tawerniakach i byłem wściekły że nie trafiam łatwych figurek z RWS. Po zawodach z ciekawości poszedłem strzelić tarczę na około 31 m. Nie zmieściłem się w tarczy kpn10... Ale czytając ostatnie posty o czyszczeniu lufy... wyczyściłem ją. Efekt- 8 strzałów przykryte 1 groszówka. Wcześniej karmiłem karabin głównie exactem.
Ostatnio zmieniony 2011-05-04, 19:27 przez debowy, łącznie zmieniany 1 raz.
Prędkość, CB, walki kordem? To nie dla mnie, jeżdżę Fordem :)

Sprawy tuningowe: debowy@e-tawerna.pl
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

debowy pisze: Ale czytając ostatnie posty o czyszczeniu lufy... wyczyscilem ją. Efekt- 8 strzałów przykryte 1 groszówka. Wczesniej karmilem karwbin głównie exactem.
To zaprzecza wszystkiemu co do tej pory wyczytałem :!
Przecież luf w wiatrówkach się nie powinno czyścić!
Jakoś nie mogłem się do tego dostosować :)
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

debowy pisze: Nie zmieściłem się w tarczy kpn10.
debowy pisze:Ale czytając ostatnie posty o czyszczeniu lufy... wyczyściłem ją.
JesperKyd pisze:Przecież luf w wiatrówkach się nie powinno czyścić!
Lufę w wiatrówce czyści się w momencie stwierdzenia gwałtownego pogorszenia celności , przy założeniu , że system jest sprawny ... :P Film ołowiowy z czasem przestaje się odkładać równomiernie i częściowo zapycha gwint , a przy okazji betonuje też różne "syfki" , które przecież wpadaja do lufy choćby na strzelnicy .
JesperKyd pisze:Jakoś nie mogłem się do tego dostosować
Nikt nie namawia do szorowania lufy wyciorem , po każdym strzelaniu ... ;) Osobiście każdą "swoją" lufę namaczam PKB i przestrzeliwuję przecierakami mniej więcej dwa razy w roku ... i chwacit .. :mrgreen:
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

Hiszpan63 pisze:Nikt nie namawia do szorowania lufy wyciorem , po każdym strzelaniu ...
Kurde...
A mam taki fajny co dostałem razem z iżykiem, który wygląda jak do kałacha.
I co mam z nim zrobić teraz? :/

Obrazek
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

JesperKyd pisze:Kurde...
A mam taki fajny co dostałem razem z iżykiem, który wygląda jak do kałacha.
I co mam z nim zrobić teraz?
... mam i ja .. :mrgreen: ale do kałaszka jest nieco inny ... Powieś na ścianie z tabliczką ... "Nie używać" ... ;)
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
phuss
Posty: 81
Rejestracja: 2011-06-18, 22:17
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń

Post autor: phuss »

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/718 ... f4856.html
Witam, mam ten śrut na stanie i zrobiłem mały teścik.
Ną fotce wygrywa exact, ale to nie jest takie oczywiste. Oba śruty prosto z puchy bez żadnych czarów, jedynie oględziny wzrokowo.
Exact 12 strzałów te dwa w kółeczkach to śruty które ciaśniej wchodziły do portu ładowania i pewnie zostały przycięte. Niestety dla exacta takich przycięć miałem jeszcze dwa czy trzy ale strzeliłem w glebę, dodatkowo jeszcze cztery odrzuciłem bo były lekko pogięte. Z 18 - 19 śrutów, 10 w miarę dobrych :shock: Gdyby exacta jeszcze przeważyć to z puchy dobrych by wybrał pewnie ok 100szt.
RWS Super Field też nie jest zbyt cudowny, też w tych 10 strzałach były 3-4 szt które minimalnie ciaśniej właziły do portu, ale odskoki zdecydowanie mniejsze bo śrut twardszy. Wzrokowo nie odrzuciłem żadnego , wszystkie były proste. przy RWS-ie zaczął mi lekko wiaterek dmuchać z lewej strony. Myślę że z puchy dobrych będzie ok 250-300szt
Oba śruty kupione w Cekausie, porządnie zabezpieczone. Gdybym miał kupować to mi lepiej pasuje RWS. Strzelałem z AT44 z niskobudzetową lupką PP 3-9x40 ;) Pozycja stojąco-kucająca ale dość stabilna.
Gamoń otwarte, Kebab+PP 3-9x40
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

Muszę kiedyś przetestować tego RWS.
Szkoda tylko że dostępny jest tylko ten Super Field, podczas gdy RWS ma nawet szeroką ofertę.
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
blind1
Posty: 361
Rejestracja: 2011-04-16, 17:32
Lokalizacja: Nowodwory

Post autor: blind1 »

JesperKyd pisze:Muszę kiedyś przetestować tego RWS.
Szkoda tylko że dostępny jest tylko ten Super Field, podczas gdy RWS ma nawet szeroką ofertę.
Nie wiem czemu tak piszesz?
http://www.szuster.com.pl/katalog/rws/srut.htm
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

blind1 pisze:Nie wiem czemu tak piszesz?
http://www.szuster.com.pl/katalog/rws/srut.htm
Tej stronki nie znałem. Obrazek

edit
Lecz jakoś nie widzę aby sprzedawali w detalu, więc jest to tylko oferta.
A w znanych sklepach internetowych jest tak jak pisałem wyżej. :(
Oczywiście na myśli mam śruty do FT nie tarczowe.
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)