FWB P70 od zera do bohatera

Wszystko co dotyczy wiatrówek PCP

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Narazie to wogóle nie mam zamontowaneho że tak powiem. Zwykły bkl 263 jest za niski , wysoki był by dobry. Ale jeszcze dziś pojade do Darka pogłówkować o jakieś nakładce na luę tak jak miałem wcześniej. Wtedy bkl średni 263 czyli ten co mam byłby dobry. Ale skorzystam z okazji i zapytam u źródła , Arni stabilne było to mocowanie po twojemu/ Nie miałeś problemów?
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
Ur.
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 4997
Rejestracja: 2007-10-01, 23:11
Lokalizacja: ...znowu YelonkY

Post autor: Ur. »

Co FWB to FWB - gratuluję i życzę jak najwięcej czasu na strzelanie.
... z warzyw najbardziej lubię tytoń.
Awatar użytkownika
Arnie
Posty: 250
Rejestracja: 2009-01-06, 17:02
Lokalizacja: Warszawa-Włochy

Post autor: Arnie »

Było stabilnie - siedział najpierw Hawke Varmint potem mały DOT. Zresztą jest pare FWB na Siekierkach i prawie wszyscy tak mają :lol: Ewentualnie możesz pomysleć o wypiłowaniu klapki w pólksiężyc. O ile dobrze kojarze to tak ma dago ( a na pewno wie kto tak ma).
Z ciekawostek to nie wiem czy wszystkie FWB mają mikroskos, ale mój miał :mrgreen: bo nówka sztuka DOT nie wymagał zerowania, nie mowiąc juz o żadnyc podkladkach, wystarczyło z 10 klików do dokladnego wyzerowania
STRZELECKA GRUPA SIEKIERKI
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Mam ten półksiężyc wypiłowany. Teraz Daras pracuje nad nakładką z szyną na płaszczu lufy. Tak by było jednak najlepiej i najbardziej komfortowo dla mnie. Zobaczymy co z tego wyniknie. Ale dzięki Arni za odpowiedz , w razie czego wiem że jest stabilnie i moge tak też zamontować
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
Arnie
Posty: 250
Rejestracja: 2009-01-06, 17:02
Lokalizacja: Warszawa-Włochy

Post autor: Arnie »

Czytałem gdzies, ze przy zmianach temperatury, moze się zmieniać punkt trafiania. Jakby nie patrzeć 2 części montażu będą siedzieć na 2 róznych elementach, ale czy to prawda :roll:
STRZELECKA GRUPA SIEKIERKI
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

Arnie pisze:Czytałem gdzies, ze przy zmianach temperatury, moze się zmieniać punkt trafiania. Jakby nie patrzeć 2 części montażu będą siedzieć na 2 róznych elementach, ale czy to prawda :roll:
Na beżowym wałkują temat jakiś czas. http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=741 ... sc&start=0
U mnie, takie mam wrażenie, nic się nie zmienia. Ale nie znaczy to, że inni też tak mają. Najwyżej Marcin obali albo potwierdzi ten "mit".

Heh, może założymy dział "pogromcy mitów"???
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Właśnie zostałem uświadomiony że wcześniej miałem płaszcz stalowy na żywicy i dlatego nie pywało. Teraz mam aluminiowy na oringach i na 100% będzie pływać. Zostaje kupic wysoki bkl 263 i bedzie gites.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
Drow
Posty: 8
Rejestracja: 2010-09-18, 22:22
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Drow »

Arnie pisze:Było stabilnie - siedział najpierw Hawke Varmint potem mały DOT. Zresztą jest pare FWB na Siekierkach i prawie wszyscy tak mają :lol: Ewentualnie możesz pomysleć o wypiłowaniu klapki w pólksiężyc. O ile dobrze kojarze to tak ma dago ( a na pewno wie kto tak ma).
Ja tak nie mam :mrgreen:

Na początku lufy posiadam krótką szynę montażową. Fakt że więcej kłopotów z nią niż pożytku, ale zawsze jest i nawet czasem się przyda :mrgreen:

Tomek
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

No nic , posadziłem leupa na wysokim BKL-u 263 i wszystko gra. Miejsca jest dosyć, nie jest za wysoko. Oczywiście mała korkcja wysokości baki i stopi była konieczna i jest fajniutko. W sobotę testy.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Jako że mało o tym karabinku w sieci to podzielę się nowinami może kiedyś komuś się przyda. Otóż jak już pisałem wcześniej zmieniłem w moim karabinku płaszcz lufy z metalowego oryginalnego który był wklejony na całej długości na żywice na aluminiowy na oringach. Od tamtego czasu zacząłem mieć problemy z niewielkimi wędrówkami zera. Najpierw winę zwalałem na montaże które kilkukrotnie zmieniałem, potem na brak szyny na lufie która w końcu dorobiłem. Na koniec wziąłem pod obserwację właśnie płaszcz i jego mocowanie w ósemce. Po krótkich testach okazało się że to on odpowiada właśnie za kłopoty z zerem. zdemontowałem więc go szybko i problem zniknął jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Obecnie mam lufę pływającą bez kontaktu z ósemką Teraz zostało mi tylko dorobienie separatora. nie tyle żeby poprawić skupienie bo to jest idealne tylko aby karabinek lepiej wyglądał. Teraz lufa jest krótsza od kartusza o 10 cm.
Jak dotrze separator to wrzucę fotki jak to teraz wszystko wygląda.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

Trza było Marcinie dać jakąś fotkę jak karabinek paskudnie wtedy wygląda :roll:
W Waltherze jest to prawie 15 cm przy maxi kartuszu i matchowej lufie.
Ja czas temu jakiś uwolniłem lufę po tym jak przesiadłem się z Expressa na Heaviego.
Czekam teraz na tłumik od mistrza 'Wojtana' :)

Obrazek

Uczę się strzelać od nowa 8-)
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Jutro wstawie fotke mojego obrzyna ;) . Ja dorobie separator a dokładnie nie ja tylko Daras. Może w weekend będe miał sie czym pochwalić.
Diablik + Waver v10 2-10x38
robfra
Posty: 124
Rejestracja: 2011-06-26, 17:36
Lokalizacja: Bojary

Post autor: robfra »

Marcin
po prostu trzeba było nasunąć więcej oringów na lufę pod płaszcz.
Jak pamiętam to przy lunecie były 1-2, a za ósemką 2-3.
Pewnie zero goniło po zastosowaniu tej mosiężnej szyny na płaszcz.
A karabinek jak przenosiłeś? Ja przenoszę za lunetę.

Jak zdjąłem płaszcz z P700 to też przedłużyłem separatorem. Tylko ładniej wygląda bo skupienie się nic nie zmieniło. Wracam do płaszcza z mikrotłumikiem bo to bardzo grzmiący kij wyszedł. Strzela dużo wyższym ciśnieniem niż P70.
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Robercie nie miałęm już chęci na zabawę z dokładaniem oringów. Gdy zdjełem płaszcz i okazało się że zero nie ucieka to poprostu tak zostawiłem. Widzę teraz na forach że ludzie nie stosują oringów tylko tuleje z boramidu czy ertalitu, może wtedy jest lepiej, nie wiem. Nakładki mosiężnej która była wcześniej tzn przed zdjeciem płaszcza stalowego nie stosowałem nigdy na aluminiowy bo wiedziałem że zero bedzie latać. Lupke miałem zamontowaną tak jak ty czyli na tej krótkiej szynie dwie obejmy obok siebie. Na dziś dzień mam nową nakładkę z aluminium zamontowaną na lufie bezpośrednio. Świetnie zrobiona spasowana idealnie z regulatorem. Karabinka nigdy nie przenosiłem za nic innego jak tylko za osadę. Za lufę nie łapałem, za lunetę też jakoś boje cię łapać (pewnie niesłusznie).

A tu dwa zdjęcia dla zobrazowania o czym mówię

Obrazek

Obrazek
Diablik + Waver v10 2-10x38
robfra
Posty: 124
Rejestracja: 2011-06-26, 17:36
Lokalizacja: Bojary

Post autor: robfra »

Marcin
moja tokarka nie da rady wytoczyć takiej cienkiej tulejki z ertalitu dlatego były oringi.
Teraz toczę tulejki z teflonu. Wchodzi ciaśniej niż oring (lub kilka oringów), a pcha się lżej.

Zobacz jeszcze jaki luz ma lufa w ósemce. Czy dookoła taki sam?
Po prostu sprawdź czy nie masz przesunięcia 0 ze względu na zmianę dystansu (oś lufy niezgodna z osią lunety - na boki).