Zakup wiatrówki

Wszystko co dotyczy wiatrówek PCP

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

drzewko
Posty: 7
Rejestracja: 2011-01-06, 16:43
Lokalizacja: Poznań

Post autor: drzewko »

Dziękuje Wam za odpowiedź i z jednej strony jestem zły na siebie a z drugiej nie jest tak źle.


Zanim przeczytałem wasze odpowiedzi na temat Rangera to już padło, kupiłem zdecydowałem się na niego głównie z jednego powodu. Ceny i okazji 900zł i to wersja z magazynkiem, tłumikiem. Zadzwoniłem do znajomego który jeździ na polowania i jego kumpel miał coś takiego na sprzedaż. Choć nie chce się przyznać skąd go miał. Ważne, że był oryginalnie zapakowany. Jedyne co musiałem kupić w sklepie to pozostałe akcesoria.


I chętnie się spotkam z kimś z Poznania aby przetestował ten karabinek czy wszystko jest ok z nim bo umówiłem się, że w razie czego mogę go oddać w ciągu tygodnia.
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

drzewko pisze:I chętnie się spotkam z kimś z Poznania aby przetestował ten karabinek
Zatem smaruj PW do Marcina (maximus) ... to potestujecie obaj ... ;)
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

900 zł to dobra cena, zostanie parę groszy na modyfikację, zmianę iglicy... :P
drzewko
Posty: 7
Rejestracja: 2011-01-06, 16:43
Lokalizacja: Poznań

Post autor: drzewko »

Jak już wiecie od kilku dni jestem posiadaczem ranger-sa i teraz mam wątpliwości odnośnie czyszczenia i konserwacji.

Wszystkie widoczne z zewnątrz metalowe elementy przecieram szmatką spryskaną smarem "Brunox" po każdym strzelaniu.

Do opakowania śrutu dodaje 8 kropli tej specjalnej oliwki.

I teraz mam problem jedni piszą aby czyścić lufę co paczkę śrutu. Pierw tą szczoteczką srebrną, złotą i na końcu chyba bawełnianą. Inni że jak jest konieczność i nie częściej jak 5000 strzałów.

Druga sprawa o której nie dokońca wyczytałem to czy co jakiś czas rozbiera się pcp i smarują wewnętrzne elementy, jak tak to czym smarem silikonowym?


PS. Maximus Marcin kiedy możemy się spotkać?
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

drzewko pisze:I teraz mam problem jedni piszą aby czyścić lufę co paczkę śrutu. Pierw tą szczoteczką srebrną, złotą i na końcu chyba bawełnianą. Inni że jak jest konieczność i nie częściej jak 5000 strzałów.
Gdzie piszą i kto? Jak w instrukcji obsługi to ten fragment pomiń albo używaj tylko bawełnianej.
Z reguły metalowe elementy wyciora są ze stopu twardszego niż przewód lufy (tym bardziej, jeśli to turecka lufa), a wtedy porysujesz lufę, co może w skrajnych wypadkach wpłynąć na celność. A jeśli będziesz to robił co 500 strzałów, to po pół roku na pewno wpłynie.
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

No czekam na gg naprzykład teraz.
Diablik + Waver v10 2-10x38