Luneta Hatsan 90

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Średni będzie dobry, nie może być niski, bo nie odbezpieczysz, kciuk się nie zmieści.
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

green_thunder pisze:Średni będzie dobry, nie może być niski, bo nie odbezpieczysz, kciuk się nie zmieści.
Można pokusić się o założenie niskiego (lepiej pasuje do oryginalnej hatsanowej baki),
tylko wtedy trza dorobić taki wspomagacz do dźwigni bezpiecznika:

Obrazek Obrazek Obrazek

Operujemy wtedy boczną powierzchnią kciuka :>

Uczę się strzelać od nowa 8-)
Golin
Posty: 13
Rejestracja: 2011-01-06, 11:33
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Golin »

A teraz troszkę wybiegnę w przyszłość, jak będę już miał lunetkę zamontowaną to co z muszką? Z tego co widziałem po zdjęciach waszych wiatrówek to na niektórych są a na innych nie.
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Muszka nie wejdzie Ci w "światło" obiektywu, niektóre karabinki po prostu nie mają przyrządóww celowniczych, inni koledzy zdejmują dla wyglądu - przepisu nie ma, czasem muszka przeszkadza w zamontowaniu separatora, lub tłumika.
lukk
Posty: 74
Rejestracja: 2010-02-06, 14:32
Lokalizacja: Kraków

Post autor: lukk »

co do tego czy nie wejdzie - u mnie w H85 do PP4x32AO na niskim montażu - weszła ;) a czy to przeszkadza w czymkolwiek to już inna sprawa
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Nie przeszkadza, leki cień
lukk
Posty: 74
Rejestracja: 2010-02-06, 14:32
Lokalizacja: Kraków

Post autor: lukk »

dokładnie. Z tym, że 85 ma tą zwykłą, niską muszkę, 90 ma bodajże tą pseudotunelową, ona może bardziej bruździć.
Golin
Posty: 13
Rejestracja: 2011-01-06, 11:33
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Golin »

A z jakiej odległości od celu najlepiej kalibrować tą lunetę ?
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Myślę że ok 25m będzie w sam raz. Ja tak mam.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Golin
Posty: 13
Rejestracja: 2011-01-06, 11:33
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Golin »

Jeszcze coś odnośnie Leapersa. Co oznacza skrót TS? Tylko nie ten true strength a triple S.

http://kolba.pl/produkt/luneta-celownic ... -1296.html np tutaj, niby na obrazku pisze też True strength a w opisie już zadniej wzmianki o tym nie ma.
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

To w końcu kupiłeś Leapersa 3-9x32 AO TS czy też 3-9x40 TS ... ???
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Golin
Posty: 13
Rejestracja: 2011-01-06, 11:33
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Golin »

Leapersa 3-9x32 AO TS tego wybrałem, pytam tylko z ciekawości :) A i tak wychodzi z tego ze różnią się "tylko" AO i średnicą, wybrałem tego z AO bo z tego co czytałem jest bardziej wygodna jeśli chodzi o rekreacyjne strzelanie :)
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Golin pisze:wychodzi z tego ze różnią się "tylko" AO i średnicą,
Różnią się również wieżyczkami , inaczej wyskalowanym MD , cieńszym -grubszym krzyżem , różnie ustawioną paralaksą i tym że 3-9x32 AO został poprawiony , wyskalowany i jest wytrzymalszy ... :P ... takie tam "drobne" niuanse ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Golin
Posty: 13
Rejestracja: 2011-01-06, 11:33
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Golin »

Właśnie w tym co zakupiłem są te nieciekawe wieżyczki :< A i znów pytanie o montaż, czy ten co będę miał w zestawie tj. montaż dwuczęściowy średni 1/11, nada się ? Chodzi teraz o tą "częściowość" lepiej jedno czy dwu cz. :)?
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Golin pisze:Właśnie w tym co zakupiłem są te nieciekawe wieżyczki :<
Z punktu praktyczności i niezmienności nastawów są zdecydowanie lepsze ... :mrgreen: ... że nie wspomnę o zabezpieczeniu przed niechcianym przestawieniem itp. Taktyczny wygląd , to nie wszystko , a jeszcze wiele czasu minie nim nauczysz się zmiany nastawów wieżyczek względem punktu celowania. W praktyce mało kto , tak strzela ... :P


Na Hatsana lepszy jednoczęściowy ....
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)