Śrut

Wszystko co dotyczy naszych dmuchawek

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Świeżak
Posty: 25
Rejestracja: 2011-10-07, 22:59
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: Świeżak »

O ten śrut chodzi, bo jeszcze są jakieś Diabolo, Crosman??

http://allegro.pl/niemiecki-srut-pointe ... 50876.html
bungee - najlepszy sposób na odstresowanie :)
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

Świeżak pisze:O ten śrut chodzi, bo jeszcze są jakieś Diabolo, Crosman??

http://allegro.pl/niemiecki-srut-pointe ... 50876.html
Konkretnie to ten :
http://allegro.pl/srut-diabolo-crosman- ... 66555.html
A tu masz 1250szt za 29zeta
http://www.militaria.pl/crosman/srut_cr ... _p3440.xml
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Szpica nie polecam, lekko zaokrąglony, jak głowa delfina, przyroda sama dobiera idealne kształty :mrgreen:
Świeżak
Posty: 25
Rejestracja: 2011-10-07, 22:59
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: Świeżak »

green_thunder, to o który śrut Ci chodziło?
bungee - najlepszy sposób na odstresowanie :)
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Ten z linków <januszmariusza>, nia za bardzo ostry, ale trochę wysmuklony.
Świeżak
Posty: 25
Rejestracja: 2011-10-07, 22:59
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: Świeżak »

kupię tester i postrzelam, a swoją drogą zamówię pointed crosman'a
bungee - najlepszy sposób na odstresowanie :)
crash85
Posty: 207
Rejestracja: 2011-03-27, 11:59
Lokalizacja: Chełm

Post autor: crash85 »

Nie masz kolego jakiegoś sklepu w okolicy?tester ci niewiele powie jesli bedzie inna partia,matryca od tej z której puzniej kupisz śrut.
najlepiej od kolegów na jakims strzelaniu w boju obadac.
Świeżak
Posty: 25
Rejestracja: 2011-10-07, 22:59
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: Świeżak »

Mam, ale jest kiepsko zaopatrzony i crosmana nie ma. Kupiłem Tomitex, ze szpicem 4,5 mm i jest bardzo dopasowany, mogę nawet powiedzieć, że chyba za bardzo, bo ciężko się go wkłada do lufy i nieraz bardzo małe elementy ołowiu troszkę wystają z lufy, nie ma szans, żeby się sam wysunął z jedenj czy drugiej strony(na pewno kaliber 4,5 mm) - czy tak powinno być?
Pytam bo w komplecie z wiatrówką dostałem śrut z płaską końcówką i jak go wkładam do lufy to nie ma takiego problemu, nawet mogę powiedzieć, że luźno w niej "lata".

Mam prośbę, czy ktoś może mi wyjaśnić jak powinno być :? :?

O i jest jeszcze jedna rzecz, o którą chcę zapytać. Z lufy nieraz idzie biały dymek, ale lufa w środku jest czysta. Jak już się dowiedziałem z netu to oznacza, że wiatrówka diesluje. Czy ma to wpływ na celność strzałów i czy powinienem z tym coś zrobić?
Zaznaczę, że przed strzelaniem wiatrówka była przesmarowana specjalnym olejem do konserwacji broni, włącznie z tym elementem (miejscem) gdzie umieszcza się śrut.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
bungee - najlepszy sposób na odstresowanie :)
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Ja do tomitexu zaufania nie mam...Natomiast czeka Cię rozebranie karabinka, wymycie suchą benzynką i przesmarowanie od nowa, nie olejkami, a mechanizmu smarami molibdenowymi (grafitowanymi, do przegubów samochodowych, np.). Masz 100% diesla, to jest mocno szkodliwe dla systemu, powoduje oczywiście skoki energii i kasuje celność, takie "doładowanie", jak podtlenek azotu :P , Nie należy lać olejku, ani pchać smaru tam, gdzie może dostać się przed uszczelkę tłoka. Jakaś kropelka mogła wpłynąć do komory z portu ładowania. Jedyny dopuszczalny olej w minimalnych ilościach to ten stosowany do narzędzi pneumatycznych i kompresorów, bardzo specjalistyczny.
Daleko masz do Czerwonej Góry w Kielcach ? Tam strzela sporo kolegów z Kielecko-Radomskiej Grupy Strzeleckiej, na pewno pomogą.
http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=31840
Świeżak
Posty: 25
Rejestracja: 2011-10-07, 22:59
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: Świeżak »

No to mnie pocieszyłeś, nie mam zielonego pojęcia jak się za to zabrać :/ , bo nigdy tego nie robiłem (to jest moja pierwsza wiatrówka), sprzęt jest jeszcze na gwarancji, więc pewnie jak go rozbiorę to ją stracę.

A może być też tak, że trochę tego olejku dostało się do lufy i dlatego tak dymi?

Czy ten objaw może sam ustąpić, po jakiejś ilości wystrzelonego śrutu (a jeśli chodzi o ten dymek to nie za każdym razem wylatuje z lufy) :? :?

Może się ktoś jeszcze odnieść do pytania z wcześniejszego mojego postu odnośnie śrutu?

Czyli portu ładowania nie smarować oliwką :?
bungee - najlepszy sposób na odstresowanie :)
Świeżak
Posty: 25
Rejestracja: 2011-10-07, 22:59
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: Świeżak »

Kawałek mam.
bungee - najlepszy sposób na odstresowanie :)
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Nie smarować. Weż patyczek do uszu z wacikami, nasącz np. zmywaczem do paznokci, przepchnij parę razy przez lufę, potem obserwuj i strzelaj. Lufa musi od wewnątrz pokryć się tzw. filmem ołowiowym, nie należy tego czyścić, ani tym bardziej zdrapywać jakimiś cudownymi wyciorami z alle.
Nie zamocz oksydy.
Awatar użytkownika
Kombat69
-#Brązowy Dobromir
-#Brązowy Dobromir
Posty: 485
Rejestracja: 2009-02-21, 21:52
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

Post autor: Kombat69 »

Jest wszystko w porządku. Postrzelasz , to zobaczysz.
Śrut śrutowi nie równy.
Jak dobrze rozumiem, to na początek to ma być rekreacja i takie pierwsze obycie i zapoznanie z karabinkiem...
Zatem, proponuje kupić paczkę KTK- Śrut słowak (tani, ale cieszy nie jedną lufę) , Paczkę pointeda - crossmana do tego dołożyć PKB lub brunox, (balistol - sobie odpuść bo jeżeli masz chociaż trochę wilgoci w domu to będziesz płakał i patrzył jak sprzęt rdzewieje) i tarcze, co by było widać postępy i gotowe. A w między czasie doczytać na forum Co tam dobrze lata w Kralach (Air-Masterach) i wtedy brać się za kupno droższych śrutów i zapasu.
Jak się troszkę wprawisz i złapiesz powtarzalny chwyt to na powyższych śrutach czarne pole (z małymi odskokami) Twoje. Będziesz miał wtedy punkt odniesienia i troszkę wprawy żeby zabrać się za testowanie droższych śrutów.

Jest to oczywiście moje subiektywne spojrzenie na Twój temat.

Są pewne stereotypy , dotyczące luf i śrutów , ale średnio to się ma do rzeczywistości i nie stanowi żadnej stałej, co najwyżej wskazówkę - od którego śrutu zacząć "testować" .
Lufa lufie nie równa, i to samo tyczy się śrutów , nawet tych droższych.

Ot tyle, moich rozważań :)
Pozdrawiam Serdecznie!
Obecnie na stanie:
HW95k by' Hogan + SMOP25C + DOC
HW50S by' Hogan + AG-25M412 + DOC
HW30S by' Hogan + PP 4x32 AO
Norica Sport :)
Iż 38 Bakielit +drewno :)
Diana mod.3
Record LP-77 "Żyw"
Browning Buck Mark URX
Świeżak
Posty: 25
Rejestracja: 2011-10-07, 22:59
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: Świeżak »

green_thunder pisze:Nie smarować. Weż patyczek do uszu z wacikami, nasącz
Tak zrobię na początek i zobaczę czy to pomoże.
Kombat69 pisze:Jest wszystko w porządku. Postrzelasz , to zobaczysz.......

.....Paczkę pointeda - crossmana do tego dołożyć PKB lub brunox
Ten olejek do konserwacji broni dodać do śrutu - dobrze rozumiem? Ile kropel na 500 sztuk?

Panowie dziękuję za rady, bo na początku człowiek jest zielony jak trawa na wiosnę ;)
bungee - najlepszy sposób na odstresowanie :)
Awatar użytkownika
Kombat69
-#Brązowy Dobromir
-#Brązowy Dobromir
Posty: 485
Rejestracja: 2009-02-21, 21:52
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

Post autor: Kombat69 »

Kombat69 pisze:Jest wszystko w porządku. Postrzelasz , to zobaczysz.......

.....Paczkę pointeda - crossmana do tego dołożyć PKB lub brunox
Ten olejek do konserwacji broni dodać do śrutu - dobrze rozumiem? Ile kropel na 500 sztuk?

[/quote]


Heh.. Ależ to nieudolnie napisałem.
Brunox lub PKB dołożyc do koszyka, przy zamówieniu.
Do śrutu nic nie dolewać. (chyba że Napier - ale to juz zupełnie inna para kaloszy) .
Brunox/PKB - Stosować do czyszczenia i konserwacji wiatrówki z zewnątrz żeby nie zaszła.
Zwilżyć szmatkę i dokładnie wytrzeć wszystkie dostępne z zewnątrz elementy metalowe karabinka. Ja osobiście stosuję nawilżoną szmatkę do starcia tego co nasze dłonie i otoczenie pozostawiło na karabinku i pędzelek do położenia właściwej "warstwy ochronnej" (kobicie podpitoliłem taki duży puszysty od makijażu :) ) i nie szczypie się z ilością PKB na system i lufę lepiej za dużo niż za mało. Ale w moim przypadku ma to uzasadnienie. W mieszkaniu mam sporo wilgoci od jesieni aż do mara-kwietnia (blok i plastikowe okna - porazka).
Obecnie na stanie:
HW95k by' Hogan + SMOP25C + DOC
HW50S by' Hogan + AG-25M412 + DOC
HW30S by' Hogan + PP 4x32 AO
Norica Sport :)
Iż 38 Bakielit +drewno :)
Diana mod.3
Record LP-77 "Żyw"
Browning Buck Mark URX