Może wy coś pomożecie

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

No tak, jeszcze trochę a mnie też namówicie :P a mogę sobie zrobić prezent w tej kwocie :mrgreen: Gdyby mi ktoś wytłumaczył jeszcze jak obsługiwać "choinkę" :P
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Myślę że jak pare osób kupi tą deltę to odpowiedni temat na iwebie powstanie i Yaro coś tam napiszę na ten temat. Ja bardziej zastanawiam się jak zamórować pozycję żeby cokolwiek tym pomierzyć.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

maximus pisze:. Ja bardziej zastanawiam się jak zamurować pozycję żeby cokolwiek tym pomierzyć.
No to też. Ale ja się zastanawiam jak to działa. Czy zakładamy, że kz są standardowe 15,25,40 i na tej podstawie domierzamy krzyżem odległość? Czy linijką mierzy się kz a później co? Ciekawe czy ktoś to kiedyś wytłumaczy :P bo ja się pogubiłem... :mrgreen:
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

bonzoo pisze: Czy zakładamy, że kz są standardowe 15,25,40 i na tej podstawie domierzamy krzyżem odległość?
Ja myslę że na tej zasadzie
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
Arnie
Posty: 250
Rejestracja: 2009-01-06, 17:02
Lokalizacja: Warszawa-Włochy

Post autor: Arnie »

bonzoo pisze:Czy zakładamy, że kz są standardowe 15,25,40 i na tej podstawie domierzamy krzyżem odległość? Czy linijką mierzy się kz a później co? Ciekawe czy ktoś to kiedyś wytłumaczy :P bo ja się pogubiłem... :mrgreen:
To zalezy od twojej inwencji, najwygodniej znając wielkosc kilzony ( i odleglosci na jakich moga byc ustawione w/g regulaminu HFT) zmierzyc ją linijka i na tej podstawie oszacować odleglość. Przy takiej siatce jest to duzo łatwiejsze niż przy Mildocie.
Tak jak napisal Emhyrion, znając regulamin i figurki można będzie w miare dokladnie okreslic odleglosć.
STRZELECKA GRUPA SIEKIERKI
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

Arnie pisze: Tak jak napisal Emhyrion, znając regulamin i figurki można będzie w miare dokladnie okreslic odleglosć.
Jest jeden problem. A co jeśli będą inne rozmiary kz niż zakładamy?
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

bonzoo pisze:
Arnie pisze: Tak jak napisal Emhyrion, znając regulamin i figurki można będzie w miare dokladnie okreslic odleglosć.
Jest jeden problem. A co jeśli będą inne rozmiary kz niż zakładamy?
Tak będzie coraz częściej :mrgreen:

W grupach pojawia się coraz więcej nowego zwierzyńca ze specjalnie wycinanymi zredukowanymi KZ-kami.
Także myślę dalej podstawą jest oszacowanie odległości okiem i podparcie się tym co widać w lunecie.

Uczę się strzelać od nowa 8-)
~mirek123
Posty: 5
Rejestracja: 2010-11-07, 01:45
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ~mirek123 »

SlaweQ pisze: Do normalnego strzelania HFT1 wystarcza duplex, z takim powiększeniem gdzie początek grubej sekcji odmierza 1 mildot.

Jak coś sensownego będę mógł napisać to napiszę.
I wszystko w temacie .Sensownie i bardzo na temat .ONLY Duplex i jego odmiany.Osobiście strzelam z Tru-Plexa (simmons) a też kiedyś myślałem ,że tylko przeszkadzajki.
CZ200fs - Simmons 3-9x32AO
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

SlaweQ pisze:
W grupach pojawia się coraz więcej nowego zwierzyńca ze specjalnie wycinanymi zredukowanymi KZ-kami.
I to właśnie nadaje smaczku tej "zabawie" a jednocześnie wyrównuje ciut szanse. Inaczej jak się na zawody pojedzie to będą same Styery i Delty :P I u nas w klubie będą daleko idące zmiany w tym temacie. Dodatkowo, przesłony będą miały różne rozmiary i mocowania by nie mierzyć po rozstawach śrubek...bo i tak niektórzy kombinują.
SlaweQ pisze:Także myślę dalej podstawą jest oszacowanie odległości okiem i podparcie się tym co widać w lunecie.
I o to chodzi...ciekawy jestem co by zrobili niektórzy gdyby mieli wyłącznie taki krzyżyk
Obrazek

Wiem, wiem, stary pierdoła jestem :P
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Żeby była jasność. Wybrałem deltę licząc na dobre szkła a nie ze względu na siatkę. Ogólnie jestem dobrej myśli po przeczytaniu porównania nowego DOTA z kilkoma lupami zrobionego przez Młytka i Witboja. Podobno nie widać różnicy w porównaniu do LS-a więc myślę że jest nie żle.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
Arnie
Posty: 250
Rejestracja: 2009-01-06, 17:02
Lokalizacja: Warszawa-Włochy

Post autor: Arnie »

Będziesz zadowolony :) . Ok 15,30 ( czyli juz dosyc ciemno) patrzac przez starego DOT-a widzialem wyraźnie mur z cegły, przez DOT-a FPP widzialem wyraźnie spoinę łaczącą cegły.
STRZELECKA GRUPA SIEKIERKI
Awatar użytkownika
Emhyrion
Posty: 288
Rejestracja: 2009-01-09, 10:01
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Emhyrion »

SlaweQ pisze:Tak będzie coraz częściej :mrgreen:

W grupach pojawia się coraz więcej nowego zwierzyńca ze specjalnie wycinanymi zredukowanymi KZ-kami.
Także myślę dalej podstawą jest oszacowanie odległości okiem i podparcie się tym co widać w lunecie.
Jeszcze lepsze byłyby figurki z różnymi wiekościami stref, niestandardowymi, na przykład 17 mm czy 33 mm. Jak widać przesłonę (a na ogół widać, przynajmniej w dobrej lunecie) to się człowiek zaczyna zastanawiać. Jak nie ma przesłony to się zakłada wielkość dziury podzielną przez 5 (25, 30, 35, 45).

Dla mnie to w ogóle najlepsze były tory nieregulamonowe, gdzie nie jest jasno napisane, że na przykład 15mm to dopiero od 12 metrów, a KZ25 to tylko do 32 m. Dopiero byłaby jazda... Dziś to strzelanie jest za bardzo sformalizowane :(

A co do mierzenia, to już w ogóle dla mnie absurdem jest, że nawet na wymuszonych stojakach i klęczakach można się najpierw położyć i pomierzyć, a potem wstać i strzelić. A coś czuję, że w nowym sezonie będzie sporo nowych delt na torach, dużo więcej mierzących linijką niż na oko i każde zawody będą się ciągnęły w nieskończoność...

Co nie zmienia faktu, Marcin, że dokonałeś moim zdaniem dobrego wyboru. Za tę kasę równie dobrej nowej lunety napewno byś nie kupił, a i z używaną nie byłoby tak łatwo...
Ostatnio zmieniony 2010-12-21, 11:35 przez Emhyrion, łącznie zmieniany 1 raz.
________________________________________
http://fotoplastikon-emhyrion.blogspot.com/
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

No zobaczymy co to będzie. Myślę że jutro powinienem mieć ja w rękach to coś skromnie od siebie napisze. A co do wyboru, zanim postanowiłem że będe coś kupował za 1500 zł myślałem że w tej cenie to od fajnych lup aż się roi. Niestety rzeczywistość jest bardzo brutalna i w tym przedziale ciężko było znaleźć naprawdę niezłą lupę która jakością szkieł odbiega od dota małego czy timberlaina.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

Emhyrion pisze:
Jeszcze lepsze byłyby figurki z różnymi wielkościami stref, niestandardowymi, na przykład 17 mm czy 33 mm. Jak widać przesłonę (a na ogół widać, przynajmniej w dobrej lunecie) to się człowiek zaczyna zastanawiać. Jak nie ma przesłony to się zakłada wielkość dziury podzielną przez 5 (25, 30, 35, 45).


Kiedyś założyliśmy przesłony 40 na kz 40 i 25 na 25 :mrgreen: Ile było kombinowania ile mają przesłony...
Emhyrion pisze: Dla mnie to w ogóle najlepsze były tory nieregulamonowe, gdzie nie jest jasno napisane, że na przykład 15mm to dopiero od 12 metrów, a KZ25 to tylko do 32 m. Dopiero byłaby jazda... Dziś to strzelanie jest za bardzo sformalizowane :(
dokładnie, masz się nauczyć oceniać odległość a nie "wiedzieć" z regulaminu. Kiedyś na jakiś zawodach były 15kz na 11m i wiele osób sie przejechało..."no bo 15 to od 12m MUSI być..."
Emhyrion pisze: A co do mierzenia, to już w ogóle dla mnie absurdem jest, że nawet na wymuszonych stojakach i klęczakach można się najpierw położyć i pomierzyć, a potem wstać i strzelić. A coś czuję, że w nowym sezonie będzie sporo nowych delt na torach, dużo więcej mierzących linijką niż na oko i każde zawody będą się ciągnęły w nieskończoność...
I to w HFT powinno być zabronione. A z drugiej strony czy trzeba cokolwiek mierzyć? od 8 do 32m przy REGULAMINOWEJ kz to wszystko idzie środkiem krzyża :mrgreen: Przy bardzo bliskich i bardzo dalekich, można trochę podnieść krzyż.
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

No to już jest u mnie. Jutro jak się uda to popatrze przez nią i coś tam napiszę.

[ Dodano: 2010-12-27, 17:13 ]
I niestety rozstaje się z deltą. Okazała się moim zdaniem wielką porażką. Na 100% nie bedzie hitem do hft natomiast jest to idealny sprzęt do Fac-a. A to dlatego że przy ustawieniu paralaksy na 25m i powiększeniu 10x Na 15 metrze nie byłem w stanie odrużnić kilzony na figurce a sprawedzałem to na hali przy mocnym sztucznym świetle więc aż boję się pomyśleć co by było gdyby figurka znajdowała się pod krzakiem gdzies w lesie. Tak że znowu szukam.
Diablik + Waver v10 2-10x38