QB 79 po mojemu

Wszystko co dotyczy wiatrówek PCP

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

no___name
Posty: 6
Rejestracja: 2008-07-21, 14:49
Lokalizacja: Kielce

Post autor: no___name »

a no właśnie, unikatowy karabinek i na ile jego wartość można oszacować?
przykładowo 900zł to dużo czy mało? patrząc z perspektywy karabinków fabrycznych konkurencyjnych dla tego karabinka lub z perspektywy fabrycznej QB79
Awatar użytkownika
arturio111
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 164
Rejestracja: 2007-10-12, 21:20
Lokalizacja: Police

Post autor: arturio111 »

no___name pisze:a no właśnie, unikatowy karabinek i na ile jego wartość można oszacować?
przykładowo 900zł to dużo czy mało? patrząc z perspektywy karabinków fabrycznych konkurencyjnych dla tego karabinka lub z perspektywy fabrycznej QB79
Nie wiem czy da się tak naprawdę oszacować wartość takiego karabinka. Za pomysł, pracę własną i wenę nikt nam nie zapłaci tyle ile byśmy oczekiwali :) A jeżeli chodzi i Darkową pukawkę to jest świetna, miałem przyjemność z niej postrzelać :D "Sam Mniód" Z tłumikiem słychać tylko pracę mechanizmu i gwizd śrutu.....nawet nie było specyficznego "PUK". Szkoda Darku że nie zapodałeś tarcz z bunkra, te ze strzelnicy nie są odniesieniem za bardzo wiruje wiatr.

no___name........jeżeli chcesz znać cenę to zapytaj Darka ;) Jak go znam to skoro przedstawił karabinek to zakończył dzieło i szuka nowej zabawki do przeróbek (sorki Dadi ale raczej się nie mylę :P )
stareńkie HW35 :) Gamoń PR-45, Walther CP88
Awatar użytkownika
Dadi
Posty: 20
Rejestracja: 2007-10-06, 17:03
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Dadi »

Poranny wypad na strzelnice z synem , lekki wiaterek i 70 metr .

Tu strzelam

Obrazek

i tak wyszło

Obrazek
No jest trochę złomu , opału na zimę oraz szkła , a jak to nafaszerować ołowiem to ....fajna zabawa .
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Całkiem nieźle, napisz jaką prędkość teraz ma Twoje QB.
guntuning.com
Awatar użytkownika
jarek1300
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 241
Rejestracja: 2010-04-29, 23:13
Lokalizacja: Warszawa - Grochów

Post autor: jarek1300 »

Jak dla mnie skupienie do pozazdroszczenia. W przyszłą sobotę spróbuje wystrzelać tarcze na 50 m z mojej s 400 sam jestem ciekawy jak to wyjdzie. Na 70 m nie będę próbował, ponieważ luneta mi ostrzy maksymalnie do 50 m.
pavko
Posty: 29
Rejestracja: 2007-11-21, 20:41
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: pavko »

No to pożegnalne skupienie z tego "kombinatora"
Strzelał: Jacek JOT
Warunki: leciutkie powiewy
Optyka: Burris ShortMag 2-7x26
Odległość: 75m

Obrazek

Myślę że wynalazek dał radę :shock:
Awatar użytkownika
jarek1300
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 241
Rejestracja: 2010-04-29, 23:13
Lokalizacja: Warszawa - Grochów

Post autor: jarek1300 »

Wow pozazdrościć mi lupka nie ostrzy na takim dystansie. Chyba ją zmienię :mrgreen:
no___name
Posty: 6
Rejestracja: 2008-07-21, 14:49
Lokalizacja: Kielce

Post autor: no___name »

Pożegnalne skupienie, bo karabinek zmienił właściciela :D

Trochę go pomierzyłem i wychodzą takie prędkości jak na załączonym obrazku. Chrono nie było kalibrowane, więc mogło się trochę mylić, ale najważniejsze w tym wykresie jest porównanie kolejnych strzałów różnymi śrutami (exact 4,50, 4,51, 4,52, 4,53 i express 4,52).
Strzelane było od ok. 3100PSI do ok. 2200PSI. Pierwsze 45 strzałów exactem 4,53 z pudełka 500szt., później 5 serii po 24 strzały z pudełka testera exacta i ostatnie 42 strzały znowu z pudełka exacta 4,53 500szt. (na legendzie z prawej strony opisane są kolorki)

Co sądzicie o tym wykresie? Wkręcenie innego regulatora (reduktora do 850PSI) w tą butlę paintballową mogłoby wygładzić wykresy?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Dadi
Posty: 20
Rejestracja: 2007-10-06, 17:03
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Dadi »

Wychodzi na to że dla niego najlepszy będzie 4,50 .
Czy częstotliwość oddawanych strzałów była podobna ?
Myślę że w trakcie użytkowania będzie się poprawiać powtarzalność zespołu zbijaka i zaworu , musi się dotrzeć . Ja może paczkę wypuściłem .

Normalnie mi się łezka zakręciła , czy to był dobry krok.....
No jest trochę złomu , opału na zimę oraz szkła , a jak to nafaszerować ołowiem to ....fajna zabawa .
no___name
Posty: 6
Rejestracja: 2008-07-21, 14:49
Lokalizacja: Kielce

Post autor: no___name »

Częstotliwości strzałów były mniej więcej takie same, tylko odstęp między kolejnymi seriami mógł być większy, a ostatnia seria była strzelana dzień później. Czasami mogłem chwilę dłużej celować naładowanym karabinkiem przed oddaniem strzału. Na czas/częstotliwość nie zwracałem uwagi. Jakie mogą mieć znaczenie?