Taka tam al-tarczka

Szeroko i niezobowiązująco pojęte strzelectwo rekreacyjne

Moderatorzy: Hiszpan63, SlaweQ

Awatar użytkownika
Nelo
Posty: 1561
Rejestracja: 2009-03-16, 10:59
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: Nelo »

NA krety na pewno, na lisy pewnie też (podobna budowa ciała).
Koty spieprzają przed nim bo jest głośny jak każdy jajnik, ale gwarantuje Ci że kot w stanie skrajnego zagrożenia przestaje uciekać (zwłaszcza jak nie ma gdzie).
Pies jak to pies ma taktykę podbiegania z wrzaskiem do ofiary, zatrzymuje się i zaczyna agresywnie skakać, symulować ataki. Kot jest dużo szybszy (zwłaszcza taki co biega samopas), a psie nosy są bardzo czułym narządem na ból, a kot o tym wie i drastycznie pieści je:mrgreen:
Hatsan85 + PP 4x32AO
Qb78 + Hawke Eclipse 4x32
Jamba
Posty: 121
Rejestracja: 2009-06-10, 10:44
Lokalizacja: Kraków / Oleśnica

Post autor: Jamba »

Nelo ma racje ... mojego kotecka ,sąsiadki cocerspaniel chciał nauczyć porządku :mrgreen: teraz mówi mojemu kotu pierwszy -dzieńdobry.Psy sa durnowate -zadyme robią a kot hmmmm ,po cichutku zrobi im ziazi i pies do końca swoich dni ,nic nie czuje i nie widzi.
Falcon 25Cs+Leapers 3x9-40AO R/G
Awatar użytkownika
Nelo
Posty: 1561
Rejestracja: 2009-03-16, 10:59
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: Nelo »

Ja nie twierdze że psy są durnowate!
One są od robienia hałasu,a kot od wyłapywania myszy w spichlerzu. Dwa zupełnie różne gatunki, różne zachowania i zwyczaje.
Hatsan85 + PP 4x32AO
Qb78 + Hawke Eclipse 4x32
Jamba
Posty: 121
Rejestracja: 2009-06-10, 10:44
Lokalizacja: Kraków / Oleśnica

Post autor: Jamba »

Ok nie chodziło mi o to ,że psy są głupawe ,bo sam mam Owczarka Niemieckiego i byłem kiedyś przewodnikiem .... chciałem powiedzieć ,że psy gonią kota ,jeśli kot ucieka a potem są w szoku ,że kot warczy i ciachnie pazurem :mrgreen: Mam 3 koty i Owczarka i nie chciałbym być w skórze tego ,kto bez pozwolenia psa weżmie kota na ręce :lol: razem śpią ,tulą się do siebie i piją z jednej miski -najlepsi kumple hehehe 8-)
Falcon 25Cs+Leapers 3x9-40AO R/G
Awatar użytkownika
Nelo
Posty: 1561
Rejestracja: 2009-03-16, 10:59
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: Nelo »

No to piękne jest. Ja mam tylko kota, ale ma przynajmniej jednego psiego kumpla.
Ciekawi mnie to jak kot wyczuwa że pies może mu krzywdę zrobić, w tedy spieprza gdzie pieprz rośnie, a jak wyczuje że pies jest nie pewny, nie da psiakowi spokoju.

Zastanawia mnie też jak zupełnie odmienne rasy i zachowaniach kompletnie różniących się,
np. merdanie ogonem u psa znaczy radość, u kota wściekłość, lub pokazania władzy na terenie (jeśli machnięcia w pionie są). Warczenie - to psia groźba, mruczenie - kocie wyznanie miłości. Nawet głupie mrugnięcie znaczy co innego. A takie dwa zwierzaki potrafią się kochać i spędzić ze sobą całe życie, nawet jeśli nie znają się od urodzenia.

I ja się zastanawiam co robić w przyszłości.... każdy mi mówi zostań weterynarzem. Ok, ale jeszcze trzeba się na studia dostać. :/
Hatsan85 + PP 4x32AO
Qb78 + Hawke Eclipse 4x32
Jamba
Posty: 121
Rejestracja: 2009-06-10, 10:44
Lokalizacja: Kraków / Oleśnica

Post autor: Jamba »

Nelo ...powiem Ci tak -psa mam od 11 lat koty od 4-5 lat.Mój pies zareagował tak jak powinien "PSI FUNKCJONARIUSZ" popatrzył sie na mnie ,czekając na komende... komenda nie padła i zauważył ,że koty najpierw 2 a potem dołączył jeszcze jeden- nie robią niczego głupiego.Obwąchał koty ,i dopuscił do miski z wodą.Koty zobaczyły ,że nic im nie grozi więc po 2 dniach ,wtuliły sie w psa i zasnęły :shock: Musiałbyś zobaczyc minę psa :mrgreen: Teraz nie mogą bez siebie żyć.Hehehehe kiedyś sąsiad wziął kotka na ręce i go głaskał ...mój pies usiadł koło sasiada i patrzył sie na mnie błagalnym wzrokiem ,mówiąc mi Duży ,pozwól mi na to do czego mnie szkolono .Do dzisiaj nie mam pojęcia jak sie dogadały .Jesteśmy tylko durnowatymi ludzmi i wiele jeszcze musimy sie nauczyć od zwierząt...Zawsze sie śmieje z tego kto sie chwali ,że jest świetnym myśliwym .....niech poobserwuje wilki,wtedy stwierdzi ,że jego MYŚLIWSTWO ma się do prawdziwego polowania jak PICIE W SZCZAWNICY do SZCZANIA W PIWNICY. Od 20 lat zajmuje sie zwierzakami i myśle sobie ,że nie znam ich wcale :roll:
'
Falcon 25Cs+Leapers 3x9-40AO R/G
Doberman
Posty: 138
Rejestracja: 2010-08-20, 00:05
Lokalizacja: Bielsko Biała

Post autor: Doberman »

eclip2 pytałeś o tarcze z hitlerami :P
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
eclip2
Posty: 130
Rejestracja: 2007-11-09, 13:07
Lokalizacja: Kostry

Post autor: eclip2 »

Ha! Mocne :D Szkoda tylko że nie ma punktu odniesienia na hm....celu :mrgreen:
...+BT3-9x40DOA600
Hatsan55(II)
Łucznik wz.70 1975
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

eclip2 pisze:Szkoda tylko że nie ma punktu odniesienia na hm....celu
żartujesz ? - 10 pewna !!
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
Awatar użytkownika
sadysta
Posty: 323
Rejestracja: 2008-11-26, 17:18
Lokalizacja: z lasu

Post autor: sadysta »

Obrazek
Jak zatrzymać tygrysa.
Kurnik , pomidory i ogórki.
Awatar użytkownika
palindrom
Posty: 30
Rejestracja: 2010-08-25, 00:09
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: palindrom »

W sensie że wiatrówką? :mrgreen:
Logun Solo + 3-9x33 EFR + 6-24x56 SF; HW 50s + 4-12x40 OA; HW 40 PCA + 2x20; C357 + RD
Awatar użytkownika
eclip2
Posty: 130
Rejestracja: 2007-11-09, 13:07
Lokalizacja: Kostry

Post autor: eclip2 »

...+BT3-9x40DOA600
Hatsan55(II)
Łucznik wz.70 1975