Tanie PCP

Wszystko co dotyczy wiatrówek PCP

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

JerzyL pisze:cz200s. widzialem ostatnio za 1200 zl nie potrzebujesz zestawu/
Wiem,ale pomijając wygląd (rzecz gustu-mnie S-400 bardzo sie podoba),dla mojego sąsiada ważny był manometr i ilośc strzałów z kartusza. A tu raczej Cz nie podskoczy AA :mrgreen:
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Kazio
Posty: 3
Rejestracja: 2007-10-05, 09:20

Post autor: Kazio »

To może AT 44 10 4,5mm
ahael
Posty: 20
Rejestracja: 2010-06-04, 12:10
Lokalizacja: r-wy

Post autor: ahael »

Cortez pisze:
JerzyL pisze:cz200s. widzialem ostatnio za 1200 zl nie potrzebujesz zestawu/
Wiem,ale pomijając wygląd (rzecz gustu-mnie S-400 bardzo sie podoba),dla mojego sąsiada ważny był manometr i ilośc strzałów z kartusza. A tu raczej Cz nie podskoczy AA :mrgreen:
CZ20FS Hunter. Nie powala wyglądem, ale zrobiona przez Michała ( Kurierex ) strzela perfekcyjnie. Łoże zawsze można zmienić. 1500 czy 1300 za karabinek i butelka 300 bar. do 200tys spokojnie. Teraz CZ wypuściła kartusze dłuższę o parenaście cm, więc Hunter to idealna propozycja. Mam to i sobie chwalę, główki z zapałek spadaja na 20m - na 25, 50 jeszcze nie prubowałem - nie byłem na strzelnicy

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

ahael pisze: Mam to i sobie chwalę, główki z zapałek spadaja na 20m - na 25, 50 jeszcze nie prubowałem - nie byłem na strzelnicy
Szybciutko wyczaruj i czas i pogodę , a ten karabinek bardzo pozytywnie Cię zaskoczy ... ;)
ahael pisze: Nie powala wyglądem, ale zrobiona przez Michała ( Kurierex ) strzela perfekcyjnie.
W tej CZ-ce nawet specjalnie nie ma co grzebać .... strzelałem u Michała z pudełkowej ; nawet do spustu nie można było się przyczepić , a wygląd ... steyer też paskuda , a wszyscy chcą mieć :mrgreen: I faktycznie dłuższy kartusz , to strzał w dziesiątkę ....
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
Maruda
Posty: 1197
Rejestracja: 2007-10-06, 17:12
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

Ma ktoś CZ Hunter 5.5 mm. dhciałbym go pomacać. ;)
ahael
Posty: 20
Rejestracja: 2010-06-04, 12:10
Lokalizacja: r-wy

Post autor: ahael »

Hiszpan63 pisze:
ahael pisze: Mam to i sobie chwalę, główki z zapałek spadaja na 20m - na 25, 50 jeszcze nie prubowałem - nie byłem na strzelnicy
Szybciutko wyczaruj i czas i pogodę , a ten karabinek bardzo pozytywnie Cię zaskoczy ... ;)
ahael pisze: Nie powala wyglądem, ale zrobiona przez Michała ( Kurierex ) strzela perfekcyjnie.
W tej CZ-ce nawet specjalnie nie ma co grzebać .... strzelałem u Michała z pudełkowej ; nawet do spustu nie można było się przyczepić , a wygląd ... steyer też paskuda , a wszyscy chcą mieć :mrgreen: I faktycznie dłuższy kartusz , to strzał w dziesiątkę ....
No kolego 4-ta tarcza ( AirBench ) na 20m to 242/250pkt ;) Wiem wiem. 20m... Zaraz dostane po pysku postami.. bo 20m to nic dla PCP. Fajnie strzela, super karabinek. Chwalę go sobie i firmę Cekaus - Piszcie do nich i konkretnie do Michała. Dopieści na maxa.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

ahael pisze:bo 20m to nic dla PCP.
A kto tak twierdzi :shock:
PCP to po prostu karabinek, na 20 też można pudłowac...Umiejętności, strzelec i karabin, to dopiero komplet, dystans mniej ważny (vide - strzelanie olimpijskie).
ahael
Posty: 20
Rejestracja: 2010-06-04, 12:10
Lokalizacja: r-wy

Post autor: ahael »

green_thunder pisze:
ahael pisze:bo 20m to nic dla PCP.
A kto tak twierdzi :shock:
PCP to po prostu karabinek, na 20 też można pudłowac...Umiejętności, strzelec i karabin, to dopiero komplet, dystans mniej ważny (vide - strzelanie olimpijskie).
Witaj

A na innym forum napisali że 20m to odległość nie dla PCP-pa

Ja aktualnie przekąsze coś, ustawię lampę pod kulochwyt i kilka serii z CZtki ;]
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Może chodzi o fokusowanie lupki, bo karabinowi wszystko jedno.
ahael
Posty: 20
Rejestracja: 2010-06-04, 12:10
Lokalizacja: r-wy

Post autor: ahael »

green_thunder pisze:Może chodzi o fokusowanie lupki, bo karabinowi wszystko jedno.
CZ200FS HUNTER made by KuriereX

Bushnell Legend 5-15x40


Może myślą poprostu, ze ta odległośc jest za ała do sprawdzenia możliwości karabinka. najlepsze skupienie na tym dystansie udało mi się zrobic dziś i było to trochę ponad ,5mmx4x5mm. może 5x5mm

Lecz widać, i to ostro, jak źle sie przyłozymy do strzału że wynik zależy od strzelca.

Co to jest te przefuksowanie lunety że tak zapytam..?
Awatar użytkownika
Arnie
Posty: 250
Rejestracja: 2009-01-06, 17:02
Lokalizacja: Warszawa-Włochy

Post autor: Arnie »

ahael pisze:Co to jest te przefuksowanie lunety że tak zapytam..?
Przefokusowanie :mrgreen:
http://nasze-wiatrowki.pl/viewtopic.php?t=273
STRZELECKA GRUPA SIEKIERKI
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

Zaraz dostane po pysku postami.. bo 20m to nic dla PCP.
:shock: no to co ja mam powiedzieć jak strzelam w piwnicy z PCP na 8m :?

Może komuś chodziło o to, że to "za krótki" dystans na "prawdziwy" test. PRAWDZIWI TWARDZIELE I ZAWODOWCY testują skupienie karabinka wyłącznie, na dystansie powyżej 40m :evil: I na 100m pewnie maja skupienie przykrywane 10 groszówką. Tylko szkoda, że nigdy ich na żadnych zawodach nie widuję, bo chętnie bym porównał ich wyniki z moimi. Ja nie cierpię strzelać na skupienie. Dla mnie to nie jest test na skupienie tylko test strzelca. Mój karabinek NA PEWNO jest lepszy ode mnie i nie mam zamiaru MU udowadniać, że jest inaczej :P Tworzymy, jako tako zgrany, tandem i jak mam/y dobry dzień to na 41m wycinamy 1-no groszówkę :P a jak mamy zły dzień, to wycinamy 2 centymetrową poziomą kreskę o grubości śrutu na 41m :shock: Ale to również wystarczy by trafić KZ40 na 41m i to MI/nam wystarczy :mrgreen:
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

bonzoo pisze: no to co ja mam powiedzieć jak strzelam w piwnicy z PCP na 8m
A ja z 16 J- owej sprężyny strzelałem w biurze na dystansie do 9,5 m :mrgreen:
bonzoo pisze:Może komuś chodziło o to, że to "za krótki" dystans na "prawdziwy" test. PRAWDZIWI TWARDZIELE I ZAWODOWCY testują skupienie karabinka wyłącznie, na dystansie powyżej 40m I na 100m pewnie maja skupienie przykrywane 10 groszówką.
Kolega ahael dużo czyta beżowego , tam wielu takich twardzieli. Ja podziwiam tylko Kolegę Stworek , który " specjalizuje się " w strzelectwie dalekodystansowym i ma bardzo wiarygodne wyniki.
bonzoo pisze:Tylko szkoda, że nigdy ich na żadnych zawodach nie widuję, bo chętnie bym porównał ich wyniki z moimi.
Ja też nie bywam :/ A chętnie bym Cię Sławku na Bemowo zaprosił , tam na 50m do kapselków postrzelać można i jak udowadniam nowym Kolegom , nie jest to aż takie trudne :P
bonzoo pisze:Ja nie cierpię strzelać na skupienie. Dla mnie to nie jest test na skupienie tylko test strzelca.
I masz rację , aby wykonać taki test musiałyby zaistnieć idealne warunki , a rola strzelca sprowadzałaby się do uruchomienia procesu(naciśnięcia spustu)
green_thunder pisze:...Umiejętności, strzelec i karabin, to dopiero komplet, dystans mniej ważny
Dokładnie ! Strzelać trzeba , czerpiąc przyjemność , dla siebie ... nie dla otoczenia :P Robert i Sławek dobrze prawią ;) Ostrzelaj się ahael ze swoim karabinkiem na takim dystansie na jaki możesz , a testy ... testuj karabin , czy dobrze działa , ile ma strzałów itp i szlifuj umiejętności ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 3996
Rejestracja: 2008-11-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście

Post autor: Starszy_Pan »

Jak mawia nasz przyjaciel Hiszpan :
"5000 śrutów i łamiesz wykałaczki" :P
Sharp 1210+Barska 3-12x40AO; Iż61 CPR2*+CCCP; Iż 61 CPR1 + kolimator, Gamo Compact; Iż38
*/ CPR=CustomPabloRudnik
Awatar użytkownika
DZIKIslupsk
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1180
Rejestracja: 2010-05-11, 18:16
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: DZIKIslupsk »

To nie dobrze w takim razie ja połamię wykałaczkę w 20 urodziny :mrgreen: :oops:
Bo zaczyna się zabawa...
CZ 550 Ebony Edition + Swarovski Z4i 2,5-10x56
ZH 304 + Zeiss 2,5-10x52
Iż 12