Jak najlepiej wyzerować lupke?

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
Nelo
Posty: 1561
Rejestracja: 2009-03-16, 10:59
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: Nelo »

maximus pisze:
A to ciekawe. Jaki wedłóg ciebie wpływ na żywotność lupki ma to że montaż jest jedno częściowy czy dwu częściwy.
jakoś się tak napisało chodziło o suwanie po szynie...
Tylko po co. Masz dwa zera na 15 i 30-stym metrze
to chyba zależy od wiatrówki, a poza tym na przykład ja nigdy nie mam dokładnie 30 czy 20 metrów zawsze jakoś tak na oko mierzone 2 metrowym patykiem, albo krokami.
Hatsan85 + PP 4x32AO
Qb78 + Hawke Eclipse 4x32
Awatar użytkownika
blawik2
Posty: 20
Rejestracja: 2009-06-20, 07:39
Lokalizacja: Głuchołazy

Post autor: blawik2 »

Pierwszy dzień strzelania zakończony... luneta (wydaje mi sie wyzerowana... ale jest mały problem... strzelam w cle z około 40 metrów z podpórki nie trafiam... przytrzymuje hatsana mocno to podpórki i trafiam... i tak za każdym razem... I co z tym zrobić?
Hatsan 90 STG SAS + Tasco3-9x50
Awatar użytkownika
krystian
Posty: 576
Rejestracja: 2007-10-05, 15:01
Lokalizacja: tuszyn

Post autor: krystian »

przy zerowaniu trzymaj karabin delikatnie .
Lgm2 + Doc
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Trzymaj karabinek delikatnie, nie ściskaj, daj mu na odrzut i zobaczysz że celność Ci się poprawi.
guntuning.com
Awatar użytkownika
blawik2
Posty: 20
Rejestracja: 2009-06-20, 07:39
Lokalizacja: Głuchołazy

Post autor: blawik2 »

Przy zerowaniu karabinek leżał luźno na sztywnej podpórce... Lepiej jak go będę trzymał w rękach przy ustawianiu?
Hatsan 90 STG SAS + Tasco3-9x50
Awatar użytkownika
goliard
Posty: 825
Rejestracja: 2008-03-03, 07:33
Lokalizacja: Łomża

Post autor: goliard »

Przy zerowaniu karabinek staraj się trzymać tak samo jak przy strzelaniu właściwym. Ważny jest powtarzalny chwyt.
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

Raczej nie powinieneś mocno przyciskać wiatrówki do podpórki. Sprężyny tego nie lubią. Wygodnie jest położyć zrolowany koc na stole i strzelać siedząc.
Inną sprawą jest to, że po wyzerowaniu, strzelając bez podpórki, trzeba się nauczyć trafiać cel "w locie". Mało kto ma imadło w rękach :mrgreen: i potrafi trzymać środek krzyża dokładnie na celu dłuższą chwilę. Trzeba wypracować sobie technikę strzelania. Ja np. zaczynam celować nad celem i opuszczam lufę w dół, gdy krzyż "najedzie" na miejsce w które chcę trafić, strzelam. Ale u mnie tłumik ciąży na lufę i tak mi wygodnie. Kolega z podwórka, strzela dokładnie odwrotnie, z dołu do góry. Może, gdy dociskasz karabinek do podpórki stabilizujesz go na tą potrzebną chwilę do ściągnięcia spustu? A gdy tylko lekko się o podpórkę oprzesz, to ci lufa "pływa"? Napisz jeszcze na jaką odległość i do jak dużego celu wtedy strzelasz. To takie moje "Misie". Musisz postrzelać. Najbardziej miarodajne na początku są tarcze. łatwo można się zorientować gdzie trafiasz i jak to poprawić.
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

Rysunek pomoże Ci w ustawieniu lupki.
Obrazek
Zerowanie.
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

Jeszcze jedno, jak ładnie wyzerujesz sprężynę z kocyka, a potem sobie z nią klękniesz, to strzały będą sie układały gdzie indziej.
Ja PS-a kontrolnie sprawdzam w pozycji FT.
Strzały z tej pozycji układają się około 4cm niżej na 30-tym metrze, w porównaniu z pozycją klęczącą, z takiej najczęściej strzelam na zawodach.

Przy PCP i innych gaziakach to juz nie ma takiego znaczenia.

To o czym pisał 'Bonzoo', o najeżdżaniu na cel to święta prawda.
Trzeba tylko wypracować własną metodę, zgrać ją z oddechem, biciem serca, pracą na spuście i innymi mającymi na strzał czynnikami.

Ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć...

Uczę się strzelać od nowa 8-)
Awatar użytkownika
blawik2
Posty: 20
Rejestracja: 2009-06-20, 07:39
Lokalizacja: Głuchołazy

Post autor: blawik2 »

Heh:) Zasady celowania i postawy mam opanowane można powiedzieć bardzo dobrze bo strzelam juz od 2 lat z wiatrówek w LOK-u w nysie.. Ale strzelałem z wiatrówek typu slavia nie pamiętam dokładnie modelu.. nakreciłem sie strasznie mam na kącie 2 pierwsze miejsca :) ( chwale sie :) ) ale chciałem mieć swoja wiatrówkę która będzie strzelała na duże odległości... z lupki strzelam z na oko 30-40 metrów do celów takich jak wieczko z paczki po śrutach... strzelam tak jak napisał slaweq z koca na stole i krzyż siedzi idealnie na celu ale raz trafiam idealnie gdzie celuje a raz w ogóle nie trafiam... może to być wina śrutów które używam? Strzelam ze śrutu silver point...

[ Dodano: 2009-08-29, 23:37 ]
a i na slaviach strzelałem ze słupków:) To moje pierwsze zetkniecie z luneta:)
Hatsan 90 STG SAS + Tasco3-9x50
Awatar użytkownika
tregarth
Posty: 1204
Rejestracja: 2009-07-29, 16:01
Lokalizacja: Piła

Post autor: tregarth »

Być może to śrut.
Ja z 15-20m trafiam co jakiś 3-4 strzał z otwartych w kapsel z butelek PET ale ze śrutu czeskiego BOXER DIABOLO
Próbowałem tego samego z płaskim TOMITEX'EM i zapomnij. Na 10-15 strzałów jeden trafiony.
Awatar użytkownika
goliard
Posty: 825
Rejestracja: 2008-03-03, 07:33
Lokalizacja: Łomża

Post autor: goliard »

blawik2 pisze:strzelam tak jak napisał slaweq
Poprawnie powinno być SlaweQ
Strzelam ze śrutu silver point...
Wywal to, wbrew pozorom turecki oz jest lepszy, weź Crosmana Pointed.
Awatar użytkownika
jarn
Administrator
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-10-28, 22:20
Lokalizacja: Strzelno

Post autor: jarn »

Tak przetestuj kilka rodzajów śrutu. A jak dalej będzie to samo to zdejmij lunetę i sprawdź ze słupków. Może się okazać że tania luneta nie trzyma nastawień.
AA EV2 + EB10x42
Awatar użytkownika
Nelo
Posty: 1561
Rejestracja: 2009-03-16, 10:59
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: Nelo »

tregarth pisze:Być może to śrut.
Ja z 15-20m trafiam co jakiś 3-4 strzał z otwartych w kapsel z butelek PET ale ze śrutu czeskiego BOXER DIABOLO
Próbowałem tego samego z płaskim TOMITEX'EM i zapomnij. Na 10-15 strzałów jeden trafiony.

płaskie śruty latają dobrze do 10 metrów potem robią fikołki w powietrzu...
Hatsan85 + PP 4x32AO
Qb78 + Hawke Eclipse 4x32
Awatar użytkownika
tregarth
Posty: 1204
Rejestracja: 2009-07-29, 16:01
Lokalizacja: Piła

Post autor: tregarth »

Nelo pisze:płaskie śruty latają dobrze do 10 metrów potem robią fikołki w powietrzu...
I teraz wszystko jasne.
Coś mi się wydawało że ten płaski łeb śrutu nie jest zbyt aerodynamiczny. Czyli wychodzi na to że płaski tylko do destrukcji na niewielkie odległości ??

Pozdawiam