AA S400

Wszystko co dotyczy wiatrówek PCP

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
goliard
Posty: 825
Rejestracja: 2008-03-03, 07:33
Lokalizacja: Łomża

Post autor: goliard »

Ja mam firmowy tłumik.
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

goliard pisze:Ja mam firmowy tłumik.
Me too...aczkolwiek nie wiem czy firmowy...
Awatar użytkownika
goliard
Posty: 825
Rejestracja: 2008-03-03, 07:33
Lokalizacja: Łomża

Post autor: goliard »

Jutro testy na 50 m śrutem z puszek 4,50 / 4,51 / 4,52 i z testera jeszcze raz 4,53.
Zobaczymy co będzie?
Tak z pamięci przeanalizowałem ostatnią rozbiórkę sprzęta i chyba nie ma tam żadnych podkładek pod sprężyną zbijaka. Prawdopodobnie pozostanie ustawienie ciśnienia na regulatorze.
Awatar użytkownika
Escorpio
Posty: 390
Rejestracja: 2008-08-03, 01:13
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Escorpio »

Masz regulator? Od Igora? Jak się sprawuje?
Z tego co pamiętam, to każda 4setka jest inna (płaszczyzna kartusza czasami bywa bardziej elipsoidą, niźli okręgiem), co powodowało problemy z regulatorkiem.

Pozdrawiam,
G.
AA S400 Classic + ZEISS Classic Diatal 6x42 T*
Na Walthera planowana zmiana.
Nożyków trochę.
GSDZ
Awatar użytkownika
goliard
Posty: 825
Rejestracja: 2008-03-03, 07:33
Lokalizacja: Łomża

Post autor: goliard »

Escorpio pisze:Masz regulator? Od Igora?
Regulator jest od Igora.
Escorpio pisze:Jak się sprawuje?
Jego sprawowanie określam jako bardzo dobre, nie wzorowe ponieważ jednak trza go czasem odgazować, ale mnie to bardzo nie przeszkadza, bo i tak lubię grzebnąć raz na jakiś czas :D
Escorpio pisze:Z tego co pamiętam, to każda 4setka jest inna (płaszczyzna kartusza czasami bywa bardziej elipsoidą, niźli okręgiem), co powodowało problemy z regulatorkiem.
To ciekawe, sprawdzę przy następnej rozbiórce.
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

Robert, w sumie to nie wiem po co masz coś zmieniać, jeżeli masz dobre skupienie przy tym Vo i śrucie 4,53? Tak jak Grześ mówi, każda "400" jest inna i trzeba tylko optymalne dla konkretnego modelu parametry znaleźć. Moja się "biesi" przy wysokich Vo, ale ja nie mam regulatora.

A z innej beczki. Ostatnio chodzi mi po głowie jednoczęściowy płaszcz lufy al'a S510. Znalazłem nawet ósemkę na http://www.rowanengineering.com/products1.htm do S510. Są dostępne w trzech różnych średnicach. Coś by się dobrało. Zastanawia mnie jednak jak zachowuje się lufa gdy w ósemce oring podtrzymuje płaszcz a nie lufę. Widział ktoś jak to wygląda w S510? płaszcz siedzi na lufie bezpośrednio, czy pomiędzy lufą a płaszczem są oringi utrzymujące płaszcz osiowo? Prawie nie ma informacji na temat S510.
Awatar użytkownika
goliard
Posty: 825
Rejestracja: 2008-03-03, 07:33
Lokalizacja: Łomża

Post autor: goliard »

bonzoo pisze:Widział ktoś jak to wygląda w S510? płaszcz siedzi na lufie bezpośrednio, czy pomiędzy lufą a płaszczem są oringi utrzymujące płaszcz osiowo?
Płaszcz jest nakręcony na blok, a na przodzie lufy jest nakładka centrująca z oringami.
Zresztą sam zobacz str. 14
http://www.air-arms.co.uk/PDF/S510-SL%2 ... 20ISS1.pdf
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

Dzięki :mrgreen: Widzę, że to bardziej skomplikowane niż myślałem. No i mam wrażenie, że lufa z bloku wychodzi znacznie wyżej niż w S400 dlatego jest miejsce na płaszcz o dość sporej średnicy. Wyszperałem coś takiego:
http://www.airgunadvice.net/viewtopic.p ... al&start=0
Wychodzi na to że między płaszczem a lufą jest przestrzeń.
Awatar użytkownika
goliard
Posty: 825
Rejestracja: 2008-03-03, 07:33
Lokalizacja: Łomża

Post autor: goliard »

Mam aluminiowy płaszcz, ma on średnicę około 15 mm i też jest przerwa między kartuszem, a nim.

[ Dodano: 2010-01-03, 16:28 ]
bonzoo pisze:Wyszperałem coś takiego:
http://www.airgunadvice.net/viewtopic.p ... al&start=0
Patrząc na środki tych 8 wydaje się, że w zwykłej jest troszkę więcej miejsca więc może wyjście lufy z bloku jest na tej samej wysokości.

[ Dodano: 2010-01-04, 19:41 ]
Wyciągnąłem dziś małą około 2mm podkładkę, która była pod sprężyną od strony zbijaka i prędkość spadła z 243 do 228 m/s.
Aż jestem w szoku, że tak dużo. Czy bardziej chodzi o zmniejszenie masy zbijaka, czy mniejsze napięcie wstępne tej sprężyny?
Jutro może spróbuję założyć tę podkładkę, ale po drugiej stronie, zobaczymy, co będzie?
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

Sam się nad tym zastanawiałem, co ma większy wpływ na Vo, masa zbijaka czy napięcie wstępne sprężyny. No i jak się ma do tego regulator?

U mnie na standardowym zbijaku po założeniu nowej sprężyny, Vo skoczyło z 248m/s do 270m/s. Musiałem zdławić Vo dławikiem. W miarę jak układała się sprężyna Vo spadała do obecnego poziomu 225-227m/s. Teraz mam mocno wkręconą śrubę dławika. Bez problemu mogę podnieść Vo wykręcając dławik. Tylko czy warto?

Też jestem ciekaw jaki będzie efekt gdy przełożysz podkładkę. Obstawiam, że prędkość wróci do poprzedniego poziomu. Masa podkładki na zbijaku, raczej nie spowoduje takiej różnicy. Ty i tak masz lepiej, bo masz regulator. U mnie wszelkie zmiany dodatkowo komplikuje zmienne ciśnienie w kartuszu :(