Czego z wiatrówką - nie - robić

Szeroko i niezobowiązująco pojęte strzelectwo rekreacyjne

Moderatorzy: Hiszpan63, SlaweQ

Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

Macieja pisze:sa tez orginalne wiatrowki co maja po 100 J
Podaj mi przykład wiatrówki sprężynowej, klasycznej która osiąga 100j jak piszesz.
Tu wybrane wiatrówki FAC aktualnie dostepne na rynku:
http://www.bron.pl/search/bron_pl/sport ... fac_17-511
800m/s z wiatrówki sprężynowej to po prostu absurd , prawdopodobnie nie wiesz o czym piszesz ;)
Prędzej zgodził bym się z określeniem 800fps.
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
Jamba
Posty: 121
Rejestracja: 2009-06-10, 10:44
Lokalizacja: Kraków / Oleśnica

Post autor: Jamba »

Panowie... ja już wszystko wiem!!!!!! Ta sprężyna to taki chwyt marketingowy :mrgreen: Kolega ma najnowszy model Daystate,w którym napędem jest moduł elektromagnetyczny :shock: Widziałem to na Discovery----jakiś czas temu,tylko był to :/ kaliber ,na oko 80 mm.Ciekawi mnie, jak zachowywałby się Prometeusz ,przy takich prędkosciach?
Falcon 25Cs+Leapers 3x9-40AO R/G
Awatar użytkownika
DoktorPio
Posty: 195
Rejestracja: 2008-09-01, 19:52
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: DoktorPio »

No jak ta wiatrówka posiada takie możliwości tuningowe to ja zaraz ja kupuję i biorę się do dzieła :)
A tak poważnie to już dawno miałem zamiar kupić QB36 a jak wiadomo to brat bliźniak Hammerli Hunter Force 900 i wsiąść się za jej tuning.
Ale zawsze jakoś tak schodziło ze kupowałem inne zabawki ale jak teraz widzę że można na niej osiągnąć 800m/s ;) to zapewne kupię.
Tylko mam pytanie do posiadaczy jaką średnice wewnętrzna posiada tłok w który wchodzi sprężyna ?
Mamy podaną średnicę zewnętrzną 25mm a jaka jest wewnętrzna ?
Ja myślę że w pierwszej kolejności dorobił bym zestaw pierścieni prowadzących tłok i cylinder tak jak w AirArms TX200 następnie dotoczył bym zestaw prowadnic i sprzęgieł do sprężyn i założył system dzielonych sprężyn przeciwzwitych :D
Oczywiście osłona PET i zmiana uszczelki na Zepto

A tak na marginesie to moim skromnym zdaniem to ta czerwona kartka dla kolegi Macieja to trochę zbyt duża kara ;)
No ale daras tu rządzi :mrgreen:
HW 100S FSB 4-16X50
HW 97K 3,5-10x40
AirArms ProSport 4-12x40
BSA Lightning XL 3-9x40
Macieja
Posty: 3
Rejestracja: 2009-07-18, 14:15
Lokalizacja: Polska

Post autor: Macieja »

... i jak przetestowal to ktos ? , mysle ze nie tylko krytykowac potraficie tutaj na tym forum . Milo by bylo gdyby ktos poza krytyka potrafil by dopisac swoje uwagi dotyczace juz przetestowania Hämmerli.Jeszcze na marginesie tej sprawy fajna sprawa jest gdy do srutu np. Diabolo Boxer zeskrobiecie troche siarki z zapalki i wprasujecie troche siarki w srodek srutu.....potem efekt przebijania jest efektowny i o wiele mocniejszy zwlaszcza za materialem do ktorego sie strzela. Testowalem to na sprasowanych sklejkach ktore dawaly grubosc okolo 3 cm byl to element z krzesla ktory juz fabrycznie byl sprasowany nie wiem sam jaka ilosca warstw ,ale grubosc wynosi 3 cm i material jest naprawde bardzo twardy. Przy strzelaniu tym srutem boxer przy wylocie strzelajac z odleglosci np.10 m robi sie za deska super otworek z wyrwana na okolo 3-4 cm dziura ktora jest za elementem do ktorego sie strzela ,przed elementem jest tylko maly otworek przez ktory wchodzi srut. Przy strzelaniu z Prometheusa w zielonej oslonie zamiescilem przed elementem tz. deska blache grubosci 1,5 mm i za blacha znajduje sie deska o ktorej pisalem efekt jest taki ze strzelajac z odleglosci 10 m zostaje przebita blacha i deska . Do testowania teraz chce przygotowac taki zestaw: blacha 1,5mm deska 3 cm sprasowana o ktorej pisalem i nastepnie blacha ... chce sprawdzic na ktorej przeszkodzie "stanie" srut dodajac blachy za deska......

Pozdrowienia dla wszystkich i jak chcecie to krytykujcie ,ale najlepiej wtedy jak potestujecie juz to o czym tutaj pisalem.....moze bedzie lepiej wtedy wygladala dyskusja poparta na czynach a nie waszych domyslach :D
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

My nie krytykujemy. My nie dajemy wiary, a to różnica. Przeczytałeś w ogóle nasze posty? Chyba nie. Jak do tej pory nie zrobiłeś niczego na poparcie swoich słów.
W sumie nie musisz.
Piszesz
najlepiej wtedy jak potestujecie juz to o czym tutaj pisalem.....
Mi szkoda karabinka, pomijając fakt, że to proszenie się o kłopoty. Chcę pałera - idę do LOKu i strzelam z kałacha.

Wydzieliłem te posty w osobny temat.
Awatar użytkownika
goliard
Posty: 825
Rejestracja: 2008-03-03, 07:33
Lokalizacja: Łomża

Post autor: goliard »

Normalnie krnąbrność III stopnia
Kolego ogarnij się i nie pisz tak chaotycznie. Rozumiem, że pewnie jesteś bardzo podniecony efektami swojej pracy, 800 m/s to nie w kij pierdział.
Zrób fotosesję karabinka, jego możliwości destrukcyjnych i wstaw do odpowiedniego działu http://nasze-wiatrowki.pl/viewforum.php?f=84
Macieja pisze:moze bedzie lepiej wtedy wygladala dyskusja poparta na czynach a nie waszych domyslach
cokolwiek to znaczy
Awatar użytkownika
Ur.
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 4997
Rejestracja: 2007-10-01, 23:11
Lokalizacja: ...znowu YelonkY

Post autor: Ur. »

... i strzelam z kałacha.
Pałera to miał Boys albo Kb.Ur :P
... z warzyw najbardziej lubię tytoń.
KWP
Posty: 653
Rejestracja: 2008-08-06, 01:01
Lokalizacja: Łódź

Post autor: KWP »

Nie karmić troll'a. Po co? Wszak z głupim się nie dyskutuje, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem...
Pozdrawiam
KWP
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Prosiłem abyś pisał poprawną polszczyzną, ale widać masz to gdzieś. Jednak skoro w nazwie
Hämmerli
potrafiłeś zrobić te dwie kropki nad "a" znaczy że można jak się chce, więc na zachętę dodaję Ci następne ostrzeżenie.
Ktos napisal czy moge napisac po Polsku hmmmm .. moze i moge ale gdybym mial polska trzcionke na kompie itd napewno nie sprawialo by mi to problemu ,ten co dawal mi te wskazowki powinien wiedziec jaka osoba "madra" ze forum czytaja osoby nie tylko z polski a jak juz cos pisza to dla niektorych moze to byc problemem podczas pisania polskich znakow.
Widzisz pewnie nie jestem mądry, lubię za to gdy przestrzega się poprawnej pisowni, no i nie bardzo mnie interesuje czy masz polską czcionkę, czy jej nie masz i czy mieszkasz za granicą czy też nie. Rozumiem że jak by mi tu Chińczyk zaczął stawiać krzaczki to wszystko tez by było ok bo mieszka za granicą?
Mamy tutaj kolegę z Hamburga i też sobie nie radzi z pisownią, przeprosił jednak na samym początku i my tutaj to rozumiemy. Ty jesteś jednak krąbrny i bezczelny, a takich to ja nie lubię.
guntuning.com
Abenader
Posty: 156
Rejestracja: 2008-10-23, 20:28
Lokalizacja: gdzie indziej

Post autor: Abenader »

800 m/s , ze stalowej sprężyny ... Zaiste ciekawe ...
Hatsan 125 TH 6.35 , No name 6x42 .
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Macieja pisze:... i jak przetestowal to ktos ? , mysle ze nie tylko krytykowac potraficie tutaj na tym forum . Milo by bylo gdyby ktos poza krytyka potrafil by dopisac swoje uwagi dotyczace juz przetestowania Hämmerli.Jeszcze na marginesie tej sprawy fajna sprawa jest gdy do srutu np. Diabolo Boxer zeskrobiecie troche siarki z zapalki i wprasujecie troche siarki w srodek srutu.....potem efekt przebijania jest efektowny i o wiele mocniejszy zwlaszcza za materialem do ktorego sie strzela. Testowalem to na sprasowanych sklejkach ktore dawaly grubosc okolo 3 cm byl to element z krzesla ktory juz fabrycznie byl sprasowany nie wiem sam jaka ilosca warstw ,ale grubosc wynosi 3 cm i material jest naprawde bardzo twardy. Przy strzelaniu tym srutem boxer przy wylocie strzelajac z odleglosci np.10 m robi sie za deska super otworek z wyrwana na okolo 3-4 cm dziura ktora jest za elementem do ktorego sie strzela ,przed elementem jest tylko maly otworek przez ktory wchodzi srut. Przy strzelaniu z Prometheusa w zielonej oslonie zamiescilem przed elementem tz. deska blache grubosci 1,5 mm i za blacha znajduje sie deska o ktorej pisalem efekt jest taki ze strzelajac z odleglosci 10 m zostaje przebita blacha i deska . Do testowania teraz chce przygotowac taki zestaw: blacha 1,5mm deska 3 cm sprasowana o ktorej pisalem i nastepnie blacha ... chce sprawdzic na ktorej przeszkodzie "stanie" srut dodajac blachy za deska......

Pozdrowienia dla wszystkich i jak chcecie to krytykujcie ,ale najlepiej wtedy jak potestujecie juz to o czym tutaj pisalem.....moze bedzie lepiej wtedy wygladala dyskusja poparta na czynach a nie waszych domyslach :D
Ja generalnie zgadzam się z autorem, tylko q...wa, nic nie zrozumiałem :shock:
Awatar użytkownika
onichimor
Posty: 608
Rejestracja: 2007-10-08, 11:07
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: onichimor »

A Troll rósł, puchnął, i klepał się po zielonym bebzunie...
HW-80ksd + DOT 4-16x42AO, QB78 Deluxe - UKRADZIONY PRZEZ MACIEJA BAJKOWSKIEGO Z PSEUDO SERWISU WIARUS, Crosman 1077 + Leapers Mini 4x32, a Swawolna uber alles!
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

daras pisze:Prosiłem abyś pisał poprawną polszczyzną, ale widać masz to gdzieś.
Prosić można człowieka inteligentnego :D
Skoro On nas nie szanuje, pisząc jak pisze, dlaczego My mamy Go szanować :|
Nic dodać, nic ująć, jest guziczek lekceważ posty i wszystko w temacie :P
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
Jamba
Posty: 121
Rejestracja: 2009-06-10, 10:44
Lokalizacja: Kraków / Oleśnica

Post autor: Jamba »

Kolego...proszę Cię ,nie pisz już nic więcej.Twój bełkot przypomina mi bzdety,którymi karmili mnie kiedyś 'POLITYCZNI' w woju.Jak chcesz pogadać ,to może zadzwoń? Wybacz ,ale nie bardzo wiem ,o co Ci chodzi :shock: Jeśli w ten sposób prowadzisz zawsze dyskusje,to muszę powiedzieć,że podziwiam Twoich słuchaczy.Zrób coś w tej kwestji ...Proszę !!!!
Falcon 25Cs+Leapers 3x9-40AO R/G
Awatar użytkownika
forestkorsze
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2430
Rejestracja: 2007-11-01, 00:54
Lokalizacja: ŚWINOUJŚCIE

Post autor: forestkorsze »

Jamba, Pisząc "Kolego " ,kogo masz na myśli??. Możesz się określić jaśniej?
[scroll]# GAMO FALCON # SLAVIA 634#[/scroll]