moje prace

Czyli co poprawiliśmy po fabryce

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
hyena
Posty: 825
Rejestracja: 2007-10-01, 22:51
Lokalizacja: Auschwitz

Post autor: hyena »

Daras, Virus wie o czym mówi i ja wiem ty nie. Jemu nie o to chodziło że to jest połączone tylko, poduszka powietrzna w tłoku odsuwa czoło tłoka od końca sprężyny. W ten sposób ciśnienie gwałtowniej narasta.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Weź mi to narysuj bo teraz to ja nie wiem co ty mówisz.
guntuning.com
Awatar użytkownika
hyena
Posty: 825
Rejestracja: 2007-10-01, 22:51
Lokalizacja: Auschwitz

Post autor: hyena »

Patrz, wyobraż sobie że karabin jest naciągniety i zapadka trzyma tłok, sprężyna karabinu jest zgnieciona a także tłoczek w środku tłoka. Między tłoczkem a tłokiem jest poduszka powietrzna o dużym lub bardzo dużym cisnieniu. W komorze cylindra panuje cisnenie atmosferyczne zassane podczas naciągania karabinu. A teraz naciskasz spust....pafff i co się dzieje...ŧłok rusza ale.. ponieważ panuje duże cisnienie między tłoczkiem a tłokiem ,tłok wyprzedza koniec sprężyny powodując wcześniejsze sprężanie w komorze niż w klasycznym układzie.Teraz należy rozważyć co się dzieje dalej, tłok się porusza do przodu i spręża powietrze, w cylindrze narasta cisnienie. Odległość między końcem spręzyny ma jakąś wartość. Tłok zbliża się do dna cylindra a ciśnienie narasta w cylindrze głównym i cylindrze tłoczka. W cylidrze glównym powstaje poduszka od której odbija się tłok ale cisnienie w tłoczku się zwieksza co nie pozwala na odbicie tłoka kurdę nie wiem jak to napisać po prostu w końcowej fazie tłoczek się zachowuje jak amortyzator. Ja tak to sobie wymużdzyłem ale czy to prawda......
Ostatnio zmieniony 2007-11-04, 21:08 przez hyena, łącznie zmieniany 1 raz.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Jak by nie patrzec tłok zawsze wyprzedza koniec sprężyny.
guntuning.com
Awatar użytkownika
Walend
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1160
Rejestracja: 2007-10-05, 06:59
Lokalizacja: Sulejówek

Post autor: Walend »

O to chodzi że po odbiciu tłoka od poduszki powietrznej,tłoczek dobija tłok powodująć wzrost ciśnienia w lufie-tak to rozumiem... :roll:
FWB 300 "Palemka"
FWB 600 + Burris Timberline 4.5-14x32
Remington 1858 Uberti .44
Ruger Mk2 Target .22
CZ P10C 9x19
Awatar użytkownika
hyena
Posty: 825
Rejestracja: 2007-10-01, 22:51
Lokalizacja: Auschwitz

Post autor: hyena »

Daras jesteś złośliwy czy nie rozumiesz :?
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Ur.
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 4997
Rejestracja: 2007-10-01, 23:11
Lokalizacja: ...znowu YelonkY

Post autor: Ur. »

a ja to widzę tak.
zwolnienie spustu;
sprężone powietrze w tłoku, powoduje, że tłok startuje szybciej, a zwolniona sprężyna niejako go goni stale dopychając - to powoduje krótszy cykl strzału.
Kiedy czoło tłoka uderza w poduszkę powietrzną odbicie go jest amortyzowane przez - sprężanie powietrza w tłoku i jednocześnie rozpędzoną jeszcze sprężynę - to powoduje mniejszego kopa.
Chodzi o to, że cykl strzału jest na tyle krótki, że sprężyna dobija tłok.
Macie rysunek - choć baaaaardzo poglądowy, poduszka powietrzna jest 1000razy większa, żeby było wiadomo o co loto.
Rafał chyba to samo myślimy.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
... z warzyw najbardziej lubię tytoń.
Awatar użytkownika
hyena
Posty: 825
Rejestracja: 2007-10-01, 22:51
Lokalizacja: Auschwitz

Post autor: hyena »

Jak dwóch myśli tak samo to chyba dobra droga, dobrze że mu narysowałeś bo jeden rysunek zastępuje tysiące słów.Tylko jest jedno ale zależy jakie ciśnienie jakie panuje w tłoczku, bo od tego zależy wszystko.
Ostatnio zmieniony 2007-11-04, 23:04 przez hyena, łącznie zmieniany 1 raz.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

To są wasze domysły że tak to działa, ale niech będzie że macie rację.
guntuning.com
Awatar użytkownika
hyena
Posty: 825
Rejestracja: 2007-10-01, 22:51
Lokalizacja: Auschwitz

Post autor: hyena »

Żeby wiedzieć jak to działa trzeba mieć laboratorium i zrobić zdjęcia poklatkowe najlepiej promieniami X-ray
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
RD22

Post autor: RD22 »

No i wszystko jasne Piotrek i Rafał dobrze opisali ;) ja też tak myślę, że to tak działa ;) .
Awatar użytkownika
onichimor
Posty: 608
Rejestracja: 2007-10-08, 11:07
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: onichimor »

W kwestii tego pierwszego karabinka, że to osada wzorowana na Sako TRG to od razu dojrzałem bo się do takiej przymierzam. Ale o tym, że to broń rosyjska to pierwsze słyszę. Sako to fiński sprzęt, co więcej trochę tych karabinów jest na wyposażeniu naszej armii.
HW-80ksd + DOT 4-16x42AO, QB78 Deluxe - UKRADZIONY PRZEZ MACIEJA BAJKOWSKIEGO Z PSEUDO SERWISU WIARUS, Crosman 1077 + Leapers Mini 4x32, a Swawolna uber alles!
RD22

Post autor: RD22 »

onichimor pisze:W kwestii tego pierwszego karabinka, że to osada wzorowana na Sako TRG to od razu dojrzałem bo się do takiej przymierzam. Ale o tym, że to broń rosyjska to pierwsze słyszę. Sako to fiński sprzęt, co więcej trochę tych karabinów jest na wyposażeniu naszej armii.
Masz rację Fiński ;) dostałem zdjęcie i powiedziano mi że Ruski to tak pisałem ;)
Awatar użytkownika
onichimor
Posty: 608
Rejestracja: 2007-10-08, 11:07
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: onichimor »

A jak szanownemu leżała ta osadka pod względem komfortu i ergonomii?
HW-80ksd + DOT 4-16x42AO, QB78 Deluxe - UKRADZIONY PRZEZ MACIEJA BAJKOWSKIEGO Z PSEUDO SERWISU WIARUS, Crosman 1077 + Leapers Mini 4x32, a Swawolna uber alles!