zrobiłem tłumik

Czyli co poprawiliśmy po fabryce

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
Ur.
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 4997
Rejestracja: 2007-10-01, 23:11
Lokalizacja: ...znowu YelonkY

Post autor: Ur. »

Jeżeli punkt zmienia się w pionie, to niekoniecznie, może być po prostu spadek energii.
Warto by sprawdzić na chrono, może jakieś opory powstają - nie wiem.
... z warzyw najbardziej lubię tytoń.
RD22

Post autor: RD22 »

virus napisał/a:
RD22, to znaczy że coś nie tak z osiowością. Punkt trafienia nie powinien się zmienić po zamontowaniu tłumika :)
A ja słyszałem że punkt trafienia zmienia się ;)
Ten tłumik to na razie prototyp do testów ;) można w nim wszystko zmieniać ;)sprawdzę wszystko dokładnie jak będę miał więcej czasu .

Post przywrócony przez administratora
Ostatnio zmieniony 2007-11-22, 09:00 przez RD22, łącznie zmieniany 3 razy.
virus
Posty: 453
Rejestracja: 2007-10-08, 07:06
Lokalizacja: Września

Post autor: virus »

no zmieni sie jak coś jest nie tak. Montowałem tłumik w slavii 634 i nic sie nie zmieniło :) no może poza odgłosem strzału :)
HW97K by Hogan + DOT 6x24x42 MD
IŻ-38
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

U mnie zmieniło sie skupienie, ale być że zacząłem lepiej strzelać. Jednak po ostatnich wynikach śmiem w to wątpić :lol: :lol:
guntuning.com
Awatar użytkownika
Maruda
Posty: 1197
Rejestracja: 2007-10-06, 17:12
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

A mnie się wydaje, że punkt trafienia może ulec zmianie. Tłumik stanowi przedłużenie lufy i na tym odcinku działa na śrut sprężone powietrze. Może zrobienie korony na końcu tłumika miałoby sens?
virus
Posty: 453
Rejestracja: 2007-10-08, 07:06
Lokalizacja: Września

Post autor: virus »

właśnie o to chodzi żeby w tłumiku uległo rozprężeniu powietrze. Ciśnienie w stosunku do przewodu lufy już dużo mniejsze więc raczej będzie miało mały wpływ na prędkość śrutu :) korona może spowodować zmianę punktu trafienia, a źle wykonany tłumik powoduje tzw "siewkę"
HW97K by Hogan + DOT 6x24x42 MD
IŻ-38
RD22

Post autor: RD22 »

Witam
U mnie siewki nie ma tylko obniża się tor lotu o pół dota .
A tak na chłopski rozum w jaki sposób na tokarce można wytoczyć elementy nie osiowo ? ;)

Post przywrócony przez administratora
Ostatnio zmieniony 2007-11-22, 09:01 przez RD22, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

A tak na chłopski rozum w jaki sposób na tokarce można wytoczyć elementy nie osiowo ? ;)

Można, można naprawdę to nie żaden problem, problem jest aby były wytoczone osiowo. Wystarczy że odwrócisz element i już możesz mieć nie osiowo. Uchwyt tokarski nie jest znów taki dokładny, co innego jeśli robisz to z jednego zamocowania, lub obrabiasz w kłach. W uchwycie nieosiowość to normalna sprawa.
Ostatnio zmieniony 2007-10-23, 13:55 przez daras, łącznie zmieniany 1 raz.
guntuning.com
RD22

Post autor: RD22 »

daras napisał/a:
Cytat:
A tak na chłopski rozum w jaki sposób na tokarce można wytoczyć elementy nie osiowo ? ;)

Można, można naprawdę to nie żaden problem, problem jest aby były wytoczone osiowo. Wystarczy że odwrócisz element i już możesz mieć nie osiowo. Uchwyt tokarski nie jest znów taki dokładny, co innego jeśli robisz to z jednego zamocowania, lub obrabiasz w kłach. W uchwycie nieosiowość to normalna sprawa.
Darku zapewne są to setne milimetra a tu nie ma co przesadzać ;) tłumik to nie Szwajcarski zegarek :> , oczywiście tłumik jeśli będzie miał złe mocowanie czyli luz to zgodzę się że wtedy będzie nie osiowo ;) Wszystkie elementy da radę wytoczyć z jednego kawałka metalu i nie wiem w jaki sposób wytoczy się nie osiowo jedynie wierceniem można tylko zepsuć ;) ja będę wiercił mniejszy otwór a potem będę stosować rozwiertaki .



Post przywrócony przez administratora
Ostatnio zmieniony 2007-11-22, 09:04 przez RD22, łącznie zmieniany 3 razy.
virus
Posty: 453
Rejestracja: 2007-10-08, 07:06
Lokalizacja: Września

Post autor: virus »

w przypadku tłumika to może przesada ale dla korony te setne części mm na 50 metrach zamieniły by się na centymetry :) dokładność przede wszystkim ;)
HW97K by Hogan + DOT 6x24x42 MD
IŻ-38
RD22

Post autor: RD22 »

Mariusz teraz to z tobą zgodzę się . Korona musi być dokładnie zrobiona ;) lub idealnie ucięta lufa ;) .


Post przywrócony przez administratora
Ostatnio zmieniony 2007-11-22, 09:02 przez RD22, łącznie zmieniany 2 razy.
virus
Posty: 453
Rejestracja: 2007-10-08, 07:06
Lokalizacja: Września

Post autor: virus »

może o trochę przesadziłem wczesniej z tym tłumikiem. W każdym razie u mnie nic nie zmienił. Może innym punkt celowania się zmienia, ale na pewno nie przes spadek mocy. W końcu śrut rozpędza się na 15-25cm lufy a poźniej już hamuje więc tłumik miałby wpływ na spadek mocy tylko i wyłącznie gdyby lufa była krótsza. W moim HW 97K jest bardzo krótka fabryczna lufa -28cm... :>
HW97K by Hogan + DOT 6x24x42 MD
IŻ-38
RD22

Post autor: RD22 »

virus napisał/a:
może o trochę przesadziłem wczesniej z tym tłumikiem. W każdym razie u mnie nic nie zmienił. Może innym punkt celowania się zmienia, ale na pewno nie przes spadek mocy. W końcu śrut rozpędza się na 15-25cm lufy a poźniej już hamuje więc tłumik miałby wpływ na spadek mocy tylko i wyłącznie gdyby lufa była krótsza. W moim HW 97K jest bardzo krótka fabryczna lufa -28cm... :>
Mariusz ty nie poznasz tego zjawiska ponieważ nie zdejmujesz tłumika ;)
Napisałem na iwebie nowy temat ''czy tłumik zmienia tor lotu'' i okazuje się że tak ;) a prawdo podobnie tym, że lufa jest dociążona ;) ale i to sprawdzę ;)
''co kilka głów to nie jedna ''warto zawsze się upewnić ;) łatwiej jest wtedy coś dobrze zrobić ;)


Post przywrócony przez administratora
Ostatnio zmieniony 2007-11-22, 09:09 przez RD22, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Irak
Posty: 242
Rejestracja: 2007-10-04, 22:10
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Irak »

Darek to może zrób sobie ciężarek o masie tłumika, żeby się wsuwał na lufę i postrzelaj z ciężarkiem, tłumikiem oraz bez.
PFTA
virus
Posty: 453
Rejestracja: 2007-10-08, 07:06
Lokalizacja: Września

Post autor: virus »

napisałem czysto teoretycznie jak to wygląda. Oczywiście inny rozkład masy karabinka może powodować zmianę punktu celowania ale dzieje się to raczej za sprawą strzelca. Po wkręceniu w imadło można by ocenić faktyczny wpływ innego zakończenia lufy.
HW97K by Hogan + DOT 6x24x42 MD
IŻ-38