Regulator Altaros - Czeska niespodzianka!

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
Yurko
Posty: 919
Rejestracja: 2019-05-26, 17:22
Lokalizacja: Warszawa

Regulator Altaros - Czeska niespodzianka!

Post autor: Yurko »

Może się ktoś zdziwi, że nazywam ten regulator niespodzianką, bo przecież są one już na rynku od kilku lat.

Obrazek

Ale niespodzianką dla mnie było to, co zobaczyłem po jego rozmontowaniu:

Obrazek

W środku po prostu niczego nie ma... :shock: Gdy znajomy, któremu zamontowałem w Dianie Stormrider regulator z mojego sprzedanego wcześniej Bandit-a, zaczął narzekać, że ma za małe ciśnienie, byłem trochę zdziwiony. U mnie przy ustawionych 80 barach (skala zaczyna się od 100 ;) ) regulator działał przez dłuższy czas zupełnie poprawnie. Ale znajomy chciał mieć więcej. Za każdym razem gdy przestawiał na wyższe ciśnienie, nawet na 150 bar, w końcu regulator sam stopniowo obniżał realne ustawienia do niskiego poziomu rzędu ok 70-80 bar :/

Regulator więc do mnie wrócił i w końcu postanowiłem zajrzeć i zobaczyć co jest z jego sprężynkami (których to właśnie jakość postanowiłem obwinić za całą aferę). I to jest właśnie niespodzianka - nie ma sprężynek! :chgw:

Za to wystrzeliło trochę powietrza...
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3698
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Re: Regulator Altaros - Czeska niespodzianka!

Post autor: Ślubek »

Pewnie dlatego zabronili to rozkręcać... :/
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Awatar użytkownika
And
Posty: 86
Rejestracja: 2023-06-25, 21:35
Lokalizacja: Kraków

Re: Regulator Altaros - Czeska niespodzianka!

Post autor: And »

Yurko, mam od niedawna Dianę Stormrider. Dwa pytania. Diana Bandit ma regulator ciśnienia? Nigdzie nie widzę takiej informacji. I drugie. Jak w takim razie działa regulator ciśnienia w Dianie Stormrider skoro w nim nie ma nic? Jak można go ustawić?
Basista bluesowy, rockowy i jazzowy. Strzelec wiatrowy byle jaki.
Awatar użytkownika
Yurko
Posty: 919
Rejestracja: 2019-05-26, 17:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Regulator Altaros - Czeska niespodzianka!

Post autor: Yurko »

Nie miałem w rękach fabrycznego sprzętu Diany z już fabrycznie zamontowanym regulatorem ciśnienia. Widziałem tylko po tym, gdy pojawiły się karabinki PR900 z regulatorem, że Diana zapowiedziała podobną wersję Stormridera:

Obrazek

Różnica w porównaniu z Artemis-em ma być taka, że Niemcy mieli użyć czeskie te regulatory. Co do Diany Bandit, to Altaros zdawał się jako, tako działać, ale że to spore bydlę, to montowanie go w w mikroskopijnym kartuszu ma wątpliwy sens.

Co do samej zasady to regulator działa na zasadzie sprężyny gazowej. Żeby właściwie pracował, musi mieć wewnątrz właściwe ciśnienie. Producent utrzymuje w tajemnicy jego wartość... ;)

Póki oringi się nie zużyją może działać poprawnie. Poza tym jest regulacyjna śrubka do ustawiania ciśnienia:

Obrazek