slavia 631 lux nie zaskakuje podczas naciągania

Moderator: Hiszpan63

mtbpompa
Posty: 5
Rejestracja: 2016-11-19, 20:27
Lokalizacja: Sochaczew

slavia 631 lux nie zaskakuje podczas naciągania

Post autor: mtbpompa »

Witam!!!
Dostałem ostatnimi czasy wiatróweczkę slavię 631 lux. Niestety ma ona spory problem z zaskoczeniem (na jakieś 50 naciągnięć może raz załapie). Jeśli ktoś wie co może być przyczyną proszę o pomoc. Dorzucam zdjęcia podejrzewanych przez mnie elementów.
Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

A co z blaszką do regulacji twardosci spustu , jest na swoim miejscu ?

Obrazek
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
mtbpompa
Posty: 5
Rejestracja: 2016-11-19, 20:27
Lokalizacja: Sochaczew

Post autor: mtbpompa »

ooo chyba ułamane :mrgreen: o ile to element nr 33 ze schematu
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2873
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

januszmariusz pisze:A co z blaszką do regulacji twardosci spustu , jest na swoim miejscu ?
Blaszka , o ile pamiętam , zwiększa twardość spustu . Więc bez blaszki system też powinien się zapinać .
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

... wydarty korek , element 28 , zużyty zaczep ... czasem jedna przyczyna , a czasem wszystkie razem . Obstawiam najpierw wymienić element 28.
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
cga1
Posty: 117
Rejestracja: 2009-05-20, 21:19
Lokalizacja: Czarna Dąbrówka

Post autor: cga1 »

U mnie slavia nie łapała przez brak tej blaszki, niech kolego spróbuje podczas naciągania dopchnąć spust do przodu i zobaczy czy załapie. Ja zastąpiłem tą blaszke elementem zrobionym ze sprężyny z miary zwijanej.
Slavia 630 rocznik 76
Łucznik 87
Umarex 850 pcp
SIG SAUER MCX pcp
Umarex sa 10
CZ 75
Dan Wesson 8
mtbpompa
Posty: 5
Rejestracja: 2016-11-19, 20:27
Lokalizacja: Sochaczew

Post autor: mtbpompa »

u mnie chyba nie to jest problemem ponieważ spust jest sztywny i nie ma możliwości bardziej wychylić go do przodu. Zamówiłem element nr 28 ponieważ mój na małe jakby wcięcie ;)
mtbpompa
Posty: 5
Rejestracja: 2016-11-19, 20:27
Lokalizacja: Sochaczew

Post autor: mtbpompa »

część przyszła jednak problem nadal jest :( zauważyłem że wiatrówka zaskakuje tylko wtedy gdy wyjmę element 25 i po naciągnięciu lekko przycisnę spust
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Może być jeszcze spust , zaczep tłoka lub kompletnie zjechany korek . Bezpiecznik nie ma nic wspólnego z zaczepem. Wpadnij do mnie , to się zobaczy.
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
mtbpompa
Posty: 5
Rejestracja: 2016-11-19, 20:27
Lokalizacja: Sochaczew

Post autor: mtbpompa »

chyba odkryłem problem! Obserwując zasadę działania spustu postanowiłem sprawdzić jedną rzecz. W miejsce zaznaczone na zdjęciu podłożyłem złożony papier i... problem znikł! :mrgreen: za każdym razem ładnie łapie i nie ma żadnego problemu z zapięciem. Wymiana korka na nowy powinna usunąć moją usterkę.
Obrazek
PS. Dziękuję Kolego za zaproszenie! ;)