Haenel 311

Sprzęt sprzed 1985 roku

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze, krzysztof

Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

A masz może schemat Haenelka? chyba wkrótce przyjedzie do mnie taki i przydałoby sie wiedzieć jak go rozebrać, a niczego przy okazji nie zepsuć...
Awatar użytkownika
krzysztof
-#Kustosz
-#Kustosz
Posty: 2008
Rejestracja: 2007-10-01, 22:22
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: krzysztof »

Nie mam, niestety
Krzysztof

Quackenbush i nowsze
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

to ja dostałem taki schemacik Haenela 311 od zaprzyjaźnionego czecha, czasem coś od niego kupuje...
Obrazek

może się komuś przyda, a tak przy okazji 80 zł za diopterek do Haenela to drogo?
Awatar użytkownika
krzysztof
-#Kustosz
-#Kustosz
Posty: 2008
Rejestracja: 2007-10-01, 22:22
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: krzysztof »

to zależy czy jest Ci niezbędny, ale cena nie jest powalająca. Mój ma kilka odprysków i kiedyś będę się starał o nowy.
Krzysztof

Quackenbush i nowsze
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

w tym co do mnie jedzie nie ma szczerbinki/dioptera jest tylko muszka a coś do kompletu by się do strzelania przydało :mrgreen:
Awatar użytkownika
krzysztof
-#Kustosz
-#Kustosz
Posty: 2008
Rejestracja: 2007-10-01, 22:22
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: krzysztof »

zdjęcia przeziernika - dioptera? Która nazwa słuszna, wydaje się, że ta pierwsza, ale proszę mądrzejszych o opinię.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Krzysztof

Quackenbush i nowsze
Billkil
Posty: 6
Rejestracja: 2009-04-20, 00:08
Lokalizacja: polska

Post autor: Billkil »

Witam
Piękny ten repetier panie Krzysztofie to po pierwsze
a po drugie mam małą prośbę czy mógłby mi Pan i nie tylko odpowiedzieć czy w Haenelku 311 naciąganie chodzi ciężko ? Powiem tak na dwóch dorosłych jedna tylko jest w stanie tylko go naciągnąć a tak po 40 naciągach mam sine wewnętrzne udo i odcisk na środku dłoni :mrgreen:
pozdrawiam
Awatar użytkownika
krzysztof
-#Kustosz
-#Kustosz
Posty: 2008
Rejestracja: 2007-10-01, 22:22
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: krzysztof »

W moim , niestety byłym, naciąg czterotaktowy mogłem naciągnąć palcem wskazującym. Działał pięknie. Ale to chyba zasługa Senia.
Krzysztof

Quackenbush i nowsze
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

U mnie w 311 naciąg chodzi lekko, aczkolwiek, trochę siły trzeba użyć. U ciebie podczas naciągania, cały czas jest tak ciężko, czy pod sam koniec trzeba mocno pocisnąć, żeby spust załapał? U mnie, wcześniej tak było. Sprężyna była za długa i trzeba było wręcz "ubić" zwoje, żeby się dało zatrzasnąć spust. Jak obciąłem jeden zwój to zaczęło być normalnie...
Billkil
Posty: 6
Rejestracja: 2009-04-20, 00:08
Lokalizacja: polska

Post autor: Billkil »

Witam

Dzięki za odpowiedzi.
U mnie idzie od początku ciężko a przy samej końcówce to już naprawdę trzeba siły . Palcem wskazującym to mogę tylko na sztorc postawić tą wajche nic więcej nawet pół centymetra nie ruszę . :cry:

pozdrawiam
telepol
Posty: 2
Rejestracja: 2010-08-04, 09:08
Lokalizacja: Kowary

Post autor: telepol »

Witam!!!

Poszukuję sprężyny do Haenela i nigdzie nie mogę dostać, czy są jakieś zamienniki??? Kompletnie się na tym nie znam i pytam się fachowców :)
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
telepol
Posty: 2
Rejestracja: 2010-08-04, 09:08
Lokalizacja: Kowary

Post autor: telepol »

dzięki Hiszpan63 !!!!
pozdrawiam gorąco
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

No cóż ... mam i ja ... tak , tak Haenela 311 :P Karabin w stanie do renowacji z zewnątrz ; ... potrzebna nowa oksyda , bo stara się wytarła , ale rdzy nie ma . Łoże musi zmienić barwy na ciemniejsze i jakieś dremelkowanie chwytu , też pewnie będzie miało miejsce . Mechanika już zrobiona (nowa sprężyna i uszczelka skórzana ).

Wrażenia ?? ... karabin strzela jak powinien :mrgreen: 4 J , Hensoldt 2x17 na grzbiecie i na 40m mieszczę się w średnicy kapsla :P A ponieważ zachciało nam się dzisiaj strzelać , to z Quasi68 i KbuR35 , wylądowaliśmy na Michałowicach , gdzie w warunkach polowych mogłem potestować Haenela 311 z Hensoldt-em na większych odległościach ...

I kilka fotek mojego Haenela ;

Obrazek
Obrazek

Razem z Haenelem 312 ;

Obrazek
Obrazek
Obrazek

A tu foty grupowe z dzisiejszego strzelania , czyli dwa Haenele , FWB i ProSport ;

Obrazek
Obrazek .


Dla ciekawych mariażu Haenela z Hensoldt-em ... 140 m/s , powiększenie x2 i dystans 10 - 40 m można z powodzeniem ostrzelać wykorzystując ramiona jednego krzyżyka .
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
DZIKIslupsk
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1180
Rejestracja: 2010-05-11, 18:16
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: DZIKIslupsk »

Bardzo ładna bestia. Mam nadzieję, że w te wakacje dane mi będzie strzelić z niego :mrgreen: . Miłej zabawy.
Pozdrawiam: Mateusz
Bo zaczyna się zabawa...
CZ 550 Ebony Edition + Swarovski Z4i 2,5-10x56
ZH 304 + Zeiss 2,5-10x52
Iż 12