SKS - Nasze Forum
Liga SKS Liga SKS  Mapa Google  Mapa Google  Kawiarenka  Kawiarenka  FAQ  FAQ  Szukaj  Szukaj  Użytkownicy  Użytkownicy Grupy  Grupy

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu SKS - Nasze Forum Strona Główna » Nasze Sprawy » Liga SKS » Liga jesienna 2016
Liga jesienna 2016
Autor Wiadomość
Rlyeh 

Wysłany: 2016-10-05, 17:26   

No ba, odsypują mi 1 gr za każde 1000 szt, które kupisz ;)

mirek123 

Wysłany: 2016-10-05, 17:31   

Rlyeh napisał/a:
No ba, odsypują mi 1 gr za każde 1000 szt, które kupisz ;)

No to za parę lat odłożysz na piwo :noniemoge: z biedronki ;) .
Oczywiście rozumiem wymóg bo jak porównałem dzisiaj jak tarcze się "zachowują" (fredii a gart) no to nie ma rozmowy

mirek123 

Wysłany: 2016-10-05, 18:35   

Sewek a jak jest z pistoletem ? Akurat crosa mam na tuningu i dopiero na zimą ligę będzie ale mam pytanie - mogę strzelać śrutem 5,5mm ??
Bo na taki kaliber go przerabiam.

Rlyeh 

Wysłany: 2016-10-05, 18:57   

Specjalnych przeciwwskazań chyba by nie było, ale warto to poddać pod dyskusję.

javiki 
Tomek

Wysłany: 2016-10-05, 19:18   

W sumie to jestem troszkę zdumiony tym nowym wskazaniem tarcz.
Rozumiem gdy mamy zawody-rangi ęą. Ale gdy sobie pykamy-co za róznica czy Rlyeh strzela do krugera a javiki do ..drukowanej-szczególnie gdy javiki robi 40pkt... Mnie to wisi -bo liczy się taka fajna rywalizacja. Może dla najlepszych ma to znaczenie jaki śrut i jaka tarcza.
Akurat eeepiotr podesłał mi tarcze (za co jestem wdzięczny) ale nie uważam żeby to cokolwiek dało. Ja lepiej strzelał nie będę. A jakoś nie odczuję zawodu jak ktos mi odczyta 6 zamiast 7 pkt....
Ale skoro tak bardzo Wam zalezy na supertarczach to się dostosowuję...

SlaweQ 
Sławek

Wysłany: 2016-10-05, 19:37   

Przejrzyj proszę archiwalne tematy ze zmagań ligowych z lat poprzednich, zwłaszcza tam gdzie zachowały się zdjęcia/skany tarcz drukowanych.
Sam swego czasu byłem sędzią ligowym i nie dziwię się Sewerynowi, że chce oglądać przestrzeliny w porządnym, dedykowanym papierze.

Uczę się strzelać od nowa 8-)

javiki 
Tomek

Wysłany: 2016-10-05, 19:59   

Może i tak..ja podchodze z poziomu ..amatora strzelacza -hurratrafiłemwtarczę....

Ślubek 
Rafał

Wysłany: 2016-10-06, 06:31   

javiki napisał/a:
Może i tak..ja podchodze z poziomu ..amatora strzelacza -hurratrafiłemwtarczę....

Tak jak my wszyscy. :^)

Jak ktoś podchodzi "z wyższego poziomu", to trenuje codziennie, jeździ na zawody etc.

Liga SKS to liga amatorska - daje możliwość zmierzenia się z innymi amatorami, bez zbytniej spinki. Bez obaw typu "czy nie jestem za słaby na starty w zawodach?". Możliwość zabawy bez potrzeby np. wyrabiania licencji zawodniczej, czy kupowania sprzętu za kilka tys. złotych.

Mimo to, Liga SKS daje motywację do tego, aby jednak raz w tygodniu przepuścić trochę śrutu przez lufę i zmierzyć się z takimi strzelcami jak eeepiotr, mildot czy pala30. :^)

A z innej beczki - jeśli ocenianie przestrzelin kalibru 5,5 mm nie stanowi dla Sędziów problemu, jestem za dopuszczeniem strzelania w tym kalibrze.

mirek123 

Wysłany: 2016-10-06, 08:43   

Ślubek napisał/a:

A z innej beczki - jeśli ocenianie przestrzelin kalibru 5,5 mm nie stanowi dla Sędziów problemu, jestem za dopuszczeniem strzelania w tym kalibrze.

Dziękuje - to jeden ...Rafał . A co na to inni pistoleciarze ??

mildot 
Jarek

Wysłany: 2016-10-06, 09:03   

Patrząc od strony samej geometrii i sposobu zliczania punktów:
1. Zaliczana jest krawędź przestrzeliny od strony środka tarczy - zaliczany jest wynik najwyżej punktowanego pola którego przestrzelina dotyka...
2. Jeśli dwóch strzelców trafi w ten sam punkt (centrum przestrzeliny) to ten strzelający większym śrutem otrzymuje większą ilość punktów (licząc z dziesiętnymi) lub ze sporo większym prawdopodobieństwem trafia pole punktowane wyżej (można policzyć dokładnie to prawdopodobieństwo ale mi się nie chce ;) ).

Dlatego jestem przeciw. Zawodu amatorskie czy nie powinny stwarzać równe szanse biorącym w nich udział...

Mieszanie kalibrów jest możliwe jeśli o punktacji decyduje środek przestrzeliny - wtedy hulaj dusza, piekła nie ma... ale nie sądzę abyśmy chcieli przejść na ten system - bo to już nie będzie KPn i PPn...

Niestety to specyfika PPN i KPN nie chciałbym abyśmy ją zamordowali. Gdyby było więcej chętnych na różnokalibrowe zmagania to wtedy proponuję specjalną konkurencję. Albo przeróbkę PPn6 na liczenie centrum przestrzeliny.

Takie mam argumenty. Jeśli dopuścimy 5,5mm to nie ma dla mnie problemu, ale z racjonalnego punktu widzenia to nie ma sensu. Bo jaką satysfakcję z dobrego wyniku będzie miał ktoś kto w kal. 5,5mm będzie miał dobry wynik? Zawsze będzie miał z tyłu głowy, że miał handicap...

Ślubek 
Rafał

Wysłany: 2016-10-06, 10:40   

mildot napisał/a:
Patrząc od strony samej geometrii i sposobu zliczania punktów:
1. Zaliczana jest krawędź przestrzeliny od strony środka tarczy - zaliczany jest wynik najwyżej punktowanego pola którego przestrzelina dotyka...
2. Jeśli dwóch strzelców trafi w ten sam punkt (centrum przestrzeliny) to ten strzelający większym śrutem otrzymuje większą ilość punktów (licząc z dziesiętnymi) lub ze sporo większym prawdopodobieństwem trafia pole punktowane wyżej (można policzyć dokładnie to prawdopodobieństwo ale mi się nie chce ;) ).

Słuszne uwagi, ale ma to znaczenie tylko w Ppn40, gdzie nie liczymy do dziesiątych części punktu, a tylko fakt naruszenia pierścienia o wyższej wartości.

W PPn10 różnica kalibru między 4,5 mm a 5,5 mm daje wyniki lepsze o 0,5 mm/strzał. Przy szerokości pola tarczy 8 mm (np. fi pola 7=59,5 mm, fi pola 8=43,5 mm -> dfi=16 mm -> dr=8 mm) "zysk" wynosi (jeśli dobrze policzyłem) 0,5/8 =0,0625 pkt (czyli połowę dokładności pomiaru). Ponieważ jest to błąd stały, proponuję dla 10 strzałów odjąć 0,6 pkt od wyniku i handicapu nie będzie. :^)

Oczywiście, pod warunkiem, że Myshots umożliwia wprowadzanie strzałów kalibru 5,5 mm, bo nie ma sensu wymagać od sędziów liczenia z dokładnością do 0,1 pkt ręcznie.

javiki 
Tomek

Wysłany: 2016-10-06, 10:45   

Dla mnie nie ma znaczenia różnica 0,5mm -i nie widzę w tym problemu. (ale dla mnie papier i rodzaj śrutu nie ma znaczenia..więc co ja tam wiem :) )

mirek123 

Wysłany: 2016-10-06, 15:45   

Dobra nie było tematu .Zresztą z pistoletu i tak nie za bardzo umiem (z karabinu też ale przynajmniej trafiam w czarne a z pistola to już tylko gdziekolwiek)
Zostanę przy karabinku tym bardziej ,że jest tak :

I teraz którą wybrać luśnie ??? Wybór ciężki bo tylko jedna może zostać .Za Dianą75 przemawia bez odrzutowość i spust , za FWB300s podatność na "szmoc" 11J i ergonomia.
I tak sobie wymyśliłem , że która wygra w lidze jesienno-zimowej (ilość pkt) to ta zostaje - chyba ,że do wiosny zbałamucę ślubną coby mi pozwoliła oba zatrzymać ;) .
(Przyrządy celownicze w FWB to mucha od HW i diopter od CZ200T - jakoś te oryginalne mi nie pasują .Diana fabryczne przyrządy)

kejkej 
Karol

Wysłany: 2016-10-06, 16:58   

Ładny zestaw. :)
Dla mnie Liga to przede wszystkim rywalizacja z samym sobą i pretekst do regularnego strzelania. Uwielbiam strzelać nakrętki od soczków, mają średnicę podobną do "czarnego" na tarczy kpn, z 10-12 metrów "strancam" je dość regularnie. Na tarczy jednak widać wyraźnie, że nakrętki spadają, ale niekoniecznie są ładnie podziurawione. Jest wyzwanie, byle do wiosny! :mrgreen:

PS Subiektywnie zostawiłbym Diankę. Znałem kiedyś taką jedną... :roll:

mirek123 

Wysłany: 2016-10-06, 17:41   

Karol a ja chętnie zostawił bym obie.Diana leci do Senia na warsztat więc pewnie jak wróci to będzie miał około 8,5-9J bo wymieniam wszystkie uszczelki i sprężyny więc jak system jest dobry to coś koło 9J powinno być .
FWB300s serwisuje sobie sam (diana jest za skomplikowana troszkę ) i tutaj nie ma problemu ustawić 7,5J lub na drugim komplecie sprężyn 11J.
Pożyjom-uwidiom :P co zostanie .Co by nie było to oba zacne karabinki ale diana zaskoczyła mnie CAŁKOWITYM brakiem nijakiego odrzutu .FWB jednak coś tam szarpie przy strzale na 7,5J a przy 11J wręcz lekko kopie.

SKS - Nasze Forum Strona Główna » Nasze Sprawy » Liga SKS » Liga jesienna 2016