Crosman c11, Crosman Vigilante, Beretta Elite IICo na start?

Wszystko co dotyczy wiatrówek CO2

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

MrFullSpeed
Posty: 4
Rejestracja: 2016-08-10, 17:54
Lokalizacja: Jaslo

Crosman c11, Crosman Vigilante, Beretta Elite IICo na start?

Post autor: MrFullSpeed »

Witam :) Jestem nowy zarówno w strzelectwie jak i na forum :) Więc prosiłbym o radę osób doświadczonych :) Przeglądnąłem wiele forów i znalazłem 3 wiatrówki gazowe, która lepsza ? Ewentualnie jakąś inną wiatrówkę do ok. 300 zł - nie więcej :)


A więc te wiatrówki to : Crosman c11, Crosman Vigilante oraz Beretta Elite II - zastanawiałem się również nad repliką Desert Eagla ale zrezygnowałem przez złe opinie, głównie celność :(


Lepiej zamówić broń z gratisami na pewnej stronie aukcyjnej zaczynającej się na literę A czy znanym sklepie na M ale bez gratisów :?


Będę raczej strzelał z dystansu 10m-20m do puszek i butelek, tarcze również, lecz rzadko.
Jeżeli proponowalibyście coś od siebie to broń może mieć odrzut większy bądź mniejszy (może nie mieć, jednak wolę jak ma) :D


Z góry dziękuję za rady i wszelkie propozycje, mam nadzieję, że pierwsza wiatrówka nie zniechęci mnie do dalszego strzelania :) Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

To ostatecznie chcesz broń, czy wiatrówkę... :?
Mało chyba czytałeś na tych forach.
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

Jeśli zależy Ci na celności, to tylko Vigilante. Beretta i C11 to zabawki strzelające kulkami.
CV to tuningowany wizualnie nowszy brat niezłego (na tej półce cenowej) Crosmana 3576.
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
MrFullSpeed
Posty: 4
Rejestracja: 2016-08-10, 17:54
Lokalizacja: Jaslo

Post autor: MrFullSpeed »

Ok, załóżmy, że brał bym rewolwer, gdzie kupić? Taniej z gratisami czy drożej ale bez gratisów, na podobno lepszej stronie ?
Gratisy strona na A, bez gratisów strona na M ?
Awatar użytkownika
kejkej
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 841
Rejestracja: 2015-02-21, 20:58
Lokalizacja: Kępno/Opole

Post autor: kejkej »

Mam ten "leworwel" i będziesz Pan zadowolony.
Co do źródła, to znany =/= najlepszy.
Strzelać nie umiem za bardzo, ale za to bardzo lubię.
javiki
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 624
Rejestracja: 2016-01-22, 11:06
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: javiki »

C11 na 20m :) No cóz na 15m trafiłem w butlę 5l-i to nawet powtarzalnie. Na 10-11m daje sie strzelac sylwetkowo w małe figurki i puszki.
Jak bym tez polecał Vigilante-jesli chcesz mieć rewolwer.
Awatar użytkownika
Gebi
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1492
Rejestracja: 2014-07-10, 16:40
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Post autor: Gebi »

Zdecydowanie Vigilante:
- możesz strzelać zarówno ołowianym śrutem, jak mi stalowymi kulkami (na siłę i wynalazkami da się strzelać, pod warunkiem, że zmieszczą się do magazynka - lotki odpadają)
- ma gwintowaną lufę,
- dodatkowe magazynki osobne dla kulek stalowych i śrutu diabolo są dostępne i nie są drogie,
- możesz strzelać SA/DA - pozostałe wskazane przez Ciebie modele tylko DA(O),
- jak pozostałe modele ma bezpiecznik manualny,
- masz możliwość eksperymentowania z rozmaitymi śrutami,
- jest z tych wymienionych w temacie "strzeladeł" najcelniejszy,
- dla lubiących "dłubać" podatny na tuning i przeróbki,
- tylko na nim jesteś w stanie zainstalować optyczny celownik na niewiatrówkowej szynie RIS - pasują celowniki od ASG - jest tego mnóstwo,

- minusem może być to, że nie jest to replika i wymiarowo jest chyba największy, ale za to masz REWOLWER :mrgreen:

Osobiście polecam, choć strzelec ze mnie mocno "niedzielny" i amator dziwacznych "strzeladeł" ;)
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Nie było sprawy, nie znam się na wesołym miasteczku.
Ostatnio zmieniony 2016-08-11, 12:38 przez green_thunder, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Gebi
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1492
Rejestracja: 2014-07-10, 16:40
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Post autor: Gebi »

green_thunder:
Z całym szacunkiem Panie Komendancie, ale tutaj doradzamy, a nie sprzedajemy. Od tego jest Bazar, gdzie swego czasu ów inserat "wisiał" z nieco innym opisem i zdecydowanie inną ceną. Kto, jak kto, ale Ty, strażnik porządku i wartości tego forum powinieneś o tym pamiętać. Warto by też wytłumaczyć nowemu Kamratowi, co oznacza "ten drugi" - bo to niejednoznaczny skrót myślowy z nutką deprecjonującą.
Tryb rozkazujący w stosunku do nowego Swawolnika jest ... hmm ... . Jak mu się nie spodoba, to weźmiesz za to odpowiedzialność i zwrócisz mu pieniądze?

EDIT:
Myślałem, że ten drugi, to Vigilante, a tu ... niespodzianka :mrgreen:
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

:szukaj:
Ostatnio zmieniony 2016-08-11, 12:39 przez green_thunder, łącznie zmieniany 1 raz.
MrFullSpeed
Posty: 4
Rejestracja: 2016-08-10, 17:54
Lokalizacja: Jaslo

Post autor: MrFullSpeed »

green_thunder pisze:Kup ode mnie zestaw, albo ten drugi.

http://olx.pl/oferta/wiatrowka-trzy-luf ... fVwzD.html

https://www.youtube.com/watch?v=nArO6D-OCMY

Dla Swawolnych 20 zł taniej. Mogę osobiście przełożyć , ale wysyłam dwa szkielety i trzy lufy.

http://www.airguns.pl/wiatrowki-warszta ... osman-3576
Chętnie ale to jednak za duża cena :C
MrFullSpeed
Posty: 4
Rejestracja: 2016-08-10, 17:54
Lokalizacja: Jaslo

Post autor: MrFullSpeed »

Znalazłem myślę dobrą ofertę, podeślę link :)
http://www.menua.pl/Wiatrowka-rewolwer- ... mm,p,31756
http://www.menua.pl/Naboj-CO2-Crosman,p,20420 x10
http://www.menua.pl/Srut-stalowy-BB-Gol ... zt,p,35953 x1
http://www.menua.pl/Naboj-CO2-czyszczac ... RI,p,34085 x1 może 2

Myślę, że cena za taki zestaw nie jest aż tak duża, co do naboi czyszcząco-konserwujących to trzeba je wykorzystać na raz?
javiki
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 624
Rejestracja: 2016-01-22, 11:06
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: javiki »

Jesli o mnie chodzi kupuję u BYWORD na allegro. Gazy, śruty-najtaniej i zawsze w porządku. Napisz o Vigilante-może by tez mieli.
Waytrówka od Roberta-to zupełnie inna jakośc. A 3 lufy to w ogóle rzadkość. Vugilante to nie replika.
Nabój konserwujący wystrzeliwujesz co ok 700-1000 śrutów -jak normalny nabój.
Awatar użytkownika
Gebi
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1492
Rejestracja: 2014-07-10, 16:40
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Post autor: Gebi »

MrFullSpeed:
Zamiast nabojów konserwująco-czyszczących proponuję kropelkę smaru Crosman Pellgunoil na membranę każdej "bombiczki" (naboju/kartridża CO2). Kosztuje niecałe 20 złotych, a wystarcza na naprawdę długo: kilkaset "bombiczek" - smaruje zarówno uszczelki, jak i wnętrzności.
Vigilante od najnowszego Crosmana 3576 różni się praktycznie wyłącznie osłoną lufy wewnętrznej i szynami montażowymi nań umiejscowionymi. W tej cenie znajdziesz oba modele. Proponuję nie kupować stalowych, nawet miedziowanych kulek w kalibrze 4,46 mm, tylko jakiś ołowiany śrut diabolo. Mogą też być kulki ołowiane w kalibrze 4,5 mm. Są ku temu dwa powody: do magazynka na "ołów" wchodzi więcej amunicji oraz śruciny nie mają takiej tendencji do rykoszetów (ołów jest bardziej miękki i mniej sprężysty, więc tak chętnie nie "wraca do strzelającego", gdy uderzy o twardą powierzchnię). Magazynki na śrut ołowiany są powszechnie dostępne, na stalowe kulki rzadko, o ile w ogóle - ja nie spotkałem, choć przyznam, że nie szukałem. Jeśli chcesz strzelać tylko stalowymi kulkami, to kup najtańszy z pistoletów, nie warto przepłacać, a będziesz mieć pieniądze na kilka dodatkowych tysięcy kulek. Uwierz mi, że jeśli spróbujesz strzelać ołowiem, to do stalowych kuleczek w krótkich wiatrówkach raczej nie będziesz chciał wracać.
javiki
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 624
Rejestracja: 2016-01-22, 11:06
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: javiki »

Stalowe kulki w normalnych pistoleto podobnych mają tą zaletę że wchodzi ich 18-25szt i to daje frajdę. Diabolo raczej mniej -w większosci wiatrówek :)
Zdecydowanie strzelanie stala jako sylwetkowe na max15m. Strzelanie diabolo jest celniejsze.
Jednak bez dodatkowych przyżądów celowniczych strzelanie do tych 20m to max co ja widzę w celności z pistoletu :)
Ja do smarowania uszczelki przed włożeniem bombiczki uzywam smaru uniwersalnego Walthera a co ok 1000 kulek kapsuła smarująca.
U mnie śruty Golden Devils latały beznadziejnie. Pisałem w swoim watku o strzelaniu z C11. (http://nasze-wiatrowki.pl/viewtopic.php?t=9236) Ja używam Umarexa. Od razu kup 1500 sztuk. BBs strzela się seriami. To nie strzelanie dpo tarczy gdzie przez godzinę wystrzelisz 30-60 śrutów. Tu naciskasz spust 20razy na minutę -kolejną ładujesz -kolejne 2 ustawiasz cele-i znów minuta zabawy..albo 30s :) I tak do końca bombki z gazem-czyli ok 120 strzałow..i tak 3 bombki na raz-czyli 360 idzie w kosmos :)
Jak bys chciał zacząć strzelać celnie-tarczowo -to zdecydowanie diabolo.
Ja mam C11- typowo do zabawy-i polecam taką rozrywkę. Ustawiasz cele-duzo celów-tor przeszkód- i jedziesz z koksem. Ale juz kapsel na 10m stanowi nie lada wyzwanie-choć da sie trafiać :)