Pomoc w wybraniu karabinka

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Ejdrian
Posty: 65
Rejestracja: 2016-07-27, 17:00
Lokalizacja: Żory

Post autor: Ejdrian »

O czym może świadczyć że nakrętka jest nieoryginalna? Jakaś poważna usterka?
Eres
Posty: 41
Rejestracja: 2013-07-13, 18:54
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: Eres »

Nie...po prostu walory estetyczne.
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Eres pisze: Jeden z tych w linku (najtańszy) jest mój więc jak masz pytania to dzwoń. Jest to nówka sztuka.
No, to chyba sprawa rozwiązana.
Eres
Posty: 41
Rejestracja: 2013-07-13, 18:54
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: Eres »

Nie ma o czym mówić :lol:
Ejdrian
Posty: 65
Rejestracja: 2016-07-27, 17:00
Lokalizacja: Żory

Post autor: Ejdrian »

A jak wypada Bajkał kolegi w stosunku do Turka 90? To i to plastik.
Turcja vs Rosja ;) Które rozwiązanie bedzie lepsze?
Szczerze? Wolałbym chyba coś używanego i nie bać się utraty gwarancji jak będę "tuningował" :lol:
A przynajmniej próbował ;)
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

A do czego Ci gwarancja ? Chyba tylko na pękniętą kolbę. Miałem bajkały karabiny i pistolety, dalej wolę rosyjskie, niż tureckie. Jak może być dobre coś robione w kilkunastu wersjach, nie potrafią się nawet na jednej, jak np, Czesi, skupić i osiągnąc doskonałość.
Ejdrian
Posty: 65
Rejestracja: 2016-07-27, 17:00
Lokalizacja: Żory

Post autor: Ejdrian »

To gwarancja faktycznie zbędna jeśli nie obejmuje mechanizmu. Martwi mnie jednak polimer. Wytrzyma trochę? I czy rezonuje podobnie jak Hatsan 90? A kwestia celności? Na forach ludzie piszą raz tak raz tak. Ktoś z Was z niej strzelał lub dłużej użytkował/użytkuje?
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Gwarancja obejmuje mechanizm, ale wątpliwe jest, aby w iżu coś nawaliło do czasu jej działania. Polimer wytrzyma dłużej, niż drewno. Niektóre osady są pełne, inne nie, zależy od marki, to nie powinno być warunkiem zakupu. Nowy użytkownik, jak w Twoim przypadku nie powinien zwracać przede wszystkim uwagi na walory estetyczne, lecz użytkowe, takie, które nauczą go strzelac. I nie bierz na serio tego, co ludzie piszą na forach, bo to mogą być ludzie z taką praktyką jak, za przeproszeniem Twoja i co wtedy ? Autorytety strzeleckie ? Ja miałem dwa iże 38 i jednego 22. Spełniły moje oczekiwania, bo wiedziałem, na co je stać. Jesli będziesz szukał "szmocy" (choć to będzie wierzganie tylko, nie "moc", to całe stado kretyńskich wiatrówek czeka, nawet sprężyny gazowe w nie powtykali i lunety dodają, żebyś tylko kupił. :sciana:
Ejdrian
Posty: 65
Rejestracja: 2016-07-27, 17:00
Lokalizacja: Żory

Post autor: Ejdrian »

Czyli ten model Baikał-a który sprzedaje kolega Eres jest dobrym wyborem, czy jeszcze trochę poczekać?
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Być może ktoś ma inne zdanie, przecież ja decyzji nie podejmę, jak na razie mam niedawno nabytą BSA SuperSport, emituje ponad 15 dżuli, to czego mogę chcieć ? Natomiast tego bajkała od kolegi z forum bym wziął, na pewno jest przygotowany i miny w nim nie ma. Przynajmniej będziesz wiedział na na jesieni, na co będziesz zbierał przez zimę i pod choinkę.
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Ktoś z Was z niej strzelał lub dłużej użytkował/użytkuje?
... miałem przez chwilę . Jak opanuje się twardy spust , to karabinek bardzo celny . Niestety trzeba przy nim ciut podłubać , bo łatwiej się naciąga i przestaje wierzgać . Masz poprawionego przez Eresa , to kłopot z głowy .
Ejdrian pisze:Czyli ten model Baikał-a który sprzedaje kolega Eres jest dobrym wyborem,
... jest bezpiecznym zakupem . Nie ma dobrych wyborów , tylko akceptowalne kompromisy ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Ejdrian
Posty: 65
Rejestracja: 2016-07-27, 17:00
Lokalizacja: Żory

Post autor: Ejdrian »

Dzięki za podsumowanie :) Chyba się na ten karabinek zdecyduję :)
Eres
Posty: 41
Rejestracja: 2013-07-13, 18:54
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: Eres »

Przy tym najnowszym modelu bez M, ruscy wpadli na pomysł osady łączonej z trzech elementów. Wszystko to przy naciąganiu się buja i skrzypi :sciana:
To jest po prostu porażka, ale za to ładnie na zdjęciu wygląda :noniemoge:
Ejdrian
Posty: 65
Rejestracja: 2016-07-27, 17:00
Lokalizacja: Żory

Post autor: Ejdrian »

Jeszcze tylko zapytam, w sprawie jej wielkości, a konkretnie jej niewielkości. Czy to prawda że przez krótka kolbę trudno złożyć się do strzału? Jakie miałeś odczucia Przemku?
Eres, Rosjanie lubią zbudować coś kontrowersyjnego ;) Nie zawsze z zamierzonym skutkiem :noniemoge:
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Jeszcze niedawno miałem iża 38 i nic się nie działo. Przy tym dawno już poodpruwałem wszystkie fałdy od spódnicy.