SKS - Nasze Forum
Liga SKS Liga SKS  Mapa Google  Mapa Google  Kawiarenka  Kawiarenka  FAQ  FAQ  Szukaj  Szukaj  Użytkownicy  Użytkownicy Grupy  Grupy

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu SKS - Nasze Forum Strona Główna » Sprzęt » Wiatrówki » Kupujemy wiatrówkę » Pomoc w wybraniu karabinka
Pomoc w wybraniu karabinka
Autor Wiadomość
Ejdrian 
Adrian

Wysłany: 2016-07-27, 20:28   Pomoc w wybraniu karabinka

Witajcie,
przed chwilą się z Wami przywitałem i zwracam się z prośbą o pomoc w wyborze mojego pierwszego karabinka. Zamierzam strzelać na dystansie do 50m do puszek oraz z nieco mniejszej odległości do tarczy, ale jak najbardziej rekreacyjnie. Szukałem, czytałem i przeszukiwałem forum i wytypowałem kilkoro faworytów. Są to :

1. Crosman Vantage rodem z Cekaus.pl ;)
2. Crosman Cooperhead 900 RS ze sklepu superwiatrowki.pl z dodatkami pomijając tłumik
3. Hatsan Apachi 1100x RS z w/w sklepu bez dodatków
4. Używany H90 wysłany na "tuning"

Ogólnie nie chcę przekraczać kwoty 500zł. Optyka dojdzie z czasem, na początek nauka otwartych :) I tutaj rodzi się pytanie: jak wyglądają otwarte w w/w karabinkach ? Z tego co przeczytałem to w crosmanach są lipne bo "latają", Turaski też nie mają najlepszych, ale za to przewyższają Chinki jakością luf.

Wiatrówki nr 1 i 2 podobno niczym się nie różnią. Czy aby na pewno? Ich cena wraz z ucywilizowaniem jest prawie identyczna. Co robią magicy z Cekaus czego nie robią w "superwiatrówkach" i na odwrót ?

Następna sprawa. Mamy tutaj jakiegoś znawcę "tunera" który da radę takiego Harrego ucywilizować ?

Kwestia Apachi. Ktoś potępia, ktoś zachwala nawet stockowego. Ale jak jest w praktyce? Ktoś posiada(ł) tą dmuchawkę?

Próbuję dorwać coś z BMK ale trudno o taki na aukcjach w godnej uwagi cenie. Czy ten karabinek w wersji 19, 20 trzeba poprawiać ?

Każda pomoc, uwaga jest dla mnie bezcenna. Może macie jeszcze jakieś inne propozycje na karabinek? Z góry bardzo dziękuję i proszę o pomoc w temacie:)

Pozdrawiam.

green_thunder 
Robert, Komendant

Wysłany: 2016-07-27, 23:26   

Niechciałbym miec żadnego z wymienionych przez Ciebie karabinków, natomiast ten http://olx.pl/oferta/wiat...67-IDgvJ3B.html bym kupił.

...a piszę zwykle o tym, co mam, albo miałem...

Ejdrian 
Adrian

Wysłany: 2016-07-28, 00:56   

Dziękuję za odpowiedź. A czy niezbędne jest zrobienie "tuningu" czy bez problemu i komfortowo można z niego strzelać od razu po zakupie?

Hiszpan63 
PRZEMEK

Wysłany: 2016-07-28, 05:29   

Niezbędne jest zrobienie przeglądu zerowego . Bez tego nie bedzie miło i komfortowo .

witeg 
Witek

Wysłany: 2016-07-28, 08:04   

Ejdrian napisał/a:
Turaski też nie mają najlepszych, ale za to przewyższają Chinki jakością luf.

Mam wrażenie, że masz podobne szanse trafić na trefną lufę w Hatsanie czy Crosmanie. Generalnie w kwestii jakości to chyba "jeden czort po babkę jechał".

Ejdrian napisał/a:
Wiatrówki nr 1 i 2 podobno niczym się nie różnią. Czy aby na pewno? Ich cena wraz z ucywilizowaniem jest prawie identyczna. Co robią magicy z Cekaus czego nie robią w "superwiatrówkach" i na odwrót ?

Różnią się trochę wyglądem, wagą. Listę poprawek możesz uzyskać u źródła. Wg mnie nie ma sensu iść w jakiś zaawansowany tuning, bo wejdziesz w koszty za które mógłbyś kupić lepszą wiatrówkę, a w wersji podstawowej czyli przeglądu zerowego jedni i drudzy robią to samo - doprowadzają wiatrówkę do używalności.

Ejdrian napisał/a:
Mamy tutaj jakiegoś znawcę "tunera" który da radę takiego Harrego ucywilizować

Cekaus - Hiszpan63

Ejdrian napisał/a:
Czy ten karabinek w wersji 19, 20 trzeba poprawiać ?

Każdy karabinek z tej półki cenowej trzeba poprawiać, a każdemu karabinkowi sprężynowemu powinno się zrobić przegląd zerowy - mycie, smarowanie, sprawdzenie stanu mechanicznego i usunięcie ewentualnych wad lub uszkodzeń.

Ejdrian 
Adrian

Wysłany: 2016-07-28, 08:52   

Wielkie dzięki Swawolnikom za rady ;) Spróbuję wyrwać tego Hiszpana (wiatrówkę ;) ) z OLX. Dopytam jeszcze o szczegóły bo po opisie dużo się nie dowiaduję.
Jeśli się nie uda to jeszcze zobaczymy czy Chińczyk czy Turek. Może przez ten czas znajdę coś podobnego ;)
Pozdrawiam.

witeg 
Witek

Wysłany: 2016-07-28, 08:59   

Przy wyborze między Crosmanami a Hatsanami najlepiej przymierz się gdzieś (nawet w sklepie) do nich, który bardziej pasuje, bo w sumie to będzie najistotniejszą różnicą.

green_thunder 
Robert, Komendant

Wysłany: 2016-07-28, 09:19   

Tu jest ta sama o stówę taniej. Hiszpanie mają limit 22J, moja na pewno była ponad poski limit. Sprężyny oryginalne mają w www.incorsa.pl/ , wiele części innych również.

Ejdrian 
Adrian

Wysłany: 2016-07-28, 09:22   

Witeg, tak zrobię. Mam w moim mieście sklep z wiatrówkami i w najbliższym czasie się tam udam.
Green_thunder, dostałem odpowiedź od sprzedawcy podanej przez Ciebie karabinka. Była kupiona "w latach 2000" i od tej pory była nieużywana. Niestety nie mam możliwości zobaczenia jej na miejscu bo do Warszawy mam spory kawał drogi. Musiałbym też przeznaczyć cześć pieniędzy na jej serwis, bo jeśli tyle stała nie używana będzie to niezbędne.
Pozdrawiam.

marcek1973 
Marcin

Wysłany: 2016-07-28, 09:28   

Z Crosmanami jest problem bo pomijając kłamstwa sprzedawców, że produkt hamerykański, po zakupie okazuje się, że jak prawie wszędzie "made in china".
Jest później spory problem żeby się tego pozbyć.
Zobacz, np. tutaj kolega z iweb.pl już się długo "buja" z Crosmanem Copperhead.
Fajna lunetka, ładna wiatrówka, a nawet za 400zł nie chce się sprzedać.
http://bron.iweb.pl/viewt...?f=107&t=145868
HW 50s (Dębowy)
HW 57
HW 97k (Hogan)
HW 45 (Dębowy)
Łucznik wz. 70 r. 1973 (Dębowy) oraz r. 1975

witeg 
Witek

Wysłany: 2016-07-28, 11:12   

Co do Norici to masz rację, warto byłoby ją zobaczyć, raz że stan nieznany, dwa - nie pamiętam dokładnie, kiedy zmieniono przepisy odnośnie limitu i gładkich luf, ale w okolicy roku 2000 sporo było wiatrówek z gładkolufowych. Choć nie ukrywam, że mając do wyboru Hatsana, Crosmana i Noricę, brałbym tę ostatnią.
A ten Crosman z iwebu to może być całkiem niegłupi pomysł.

green_thunder 
Robert, Komendant

Wysłany: 2016-07-28, 11:41   

Jeśli chodzi o limit w Hiszpanii, to jest po staremu - 22 dżule, lufy gwintowane.

Ejdrian 
Adrian

Wysłany: 2016-07-28, 11:45   

Panie Robercie, a co Pan sądzi na temat kupna Norici "w ciemno", oraz ile może kosztować zabieg przeglądu i wymienienia podstawowych elementów które zniszczył długi czas nieużywana?
Pozdrawiam.

green_thunder 
Robert, Komendant

Wysłany: 2016-07-28, 12:18   

A może nic nie zniszczył, nie każdy trzyma wiatrówkę w piwnicy z cebulą. Koszt przeciętny konserwacji to 100-150 zł. Można zrobić samemu za darmo, opierając się na publikacjach. Przemycie, zaolejenie, smarowanie, wszystko w umiarkowanych ilościach. tylko te narosłe mity trzeba odrzucić. Przy tym ja nic nikomu nie narzucam, nie pytałbym nikogo, co mam kupić. Tylko to, co mi się podoba, z urody również. Marvic Gold jest po prostu elegancka, odwrotnie niż nachalny hatsan o urodzie bazarowca. Kilku Kolegów na forum ma noriki o niższej numeracji modeli i jakoś nie płaczą. Nowicjuszowi trudno to wyjaśnić, może tylko uwierzyć. Do BSA też ludzie przekonuja się, kiedy "misiać" przestaną.

Ejdrian 
Adrian

Wysłany: 2016-07-28, 12:45   

A czy jakieś elementy gumowe np. uszczelki itp. są podatne na działanie czasu? I podstawowe pytanie, czy dam radę jako początkujący rozebrać, zakonserwować i ponownie złożyć? Oczywiście kierując się schematem karabinka.
Pozdrawiam

SKS - Nasze Forum Strona Główna » Sprzęt » Wiatrówki » Kupujemy wiatrówkę » Pomoc w wybraniu karabinka