Pomoc w wybraniu karabinka

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Ejdrian
Posty: 65
Rejestracja: 2016-07-27, 17:00
Lokalizacja: Żory

Post autor: Ejdrian »

Ok, dziękuję za radę. Nie pozostaje mi nic innego jak szukać i czekać ;)
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Tu masz Gamonia - http://olx.pl/oferta/wiatrowka-hiszpans ... c8b0c272fd
Model który mam, polecam i no cóż mój stosunek do niego jest trochę taki jak Roberta do Norici. :lol:
Na dokładkę jest to najczęściej kopiowany karabinek - Summity, Copperheady, Vantage, BMK19 i jeszcze parę innych to jego klony.
Tyle że to Wrocław więc jechać zobaczyć trochę daleko.
Ejdrian
Posty: 65
Rejestracja: 2016-07-27, 17:00
Lokalizacja: Żory

Post autor: Ejdrian »

Również bardzo interesujący. I cena też nie jest z kosmosu ;) Dużo Pan nad nią pracował żeby była znośna?
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Na forum mówimy sobie na "ty". ;)
Mój jest prawie fabryczny. Po zakupie przesmarowałem, wymieniłem sprężynę i wyrzuciłem dociążnik tłoka (taki metalowy grzybek na końcu sprężyny), jedyną modyfikacją była poprawa spustu - http://nasze-wiatrowki.pl/viewtopic.php ... pust+krall to naprawdę warto zrobić.
Ejdrian
Posty: 65
Rejestracja: 2016-07-27, 17:00
Lokalizacja: Żory

Post autor: Ejdrian »

Niech będzie ;) A więc Witoldzie, nie wiem czy dałbym radę nawet rozebrać wiatrówkę jakąkolwiek. Nie miałem okazji nawet z takowej dłużej postrzelać :mrgreen: Najpierw muszę sie trochę nauczyć, "pomacać", dopiero potem rozebrać. I tutaj bez podtekstów ;)
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

To pamiętaj przy ew. rozkręcaniu, żeby nie zaglądać w to, co robisz, bo w zależności od napięcia wstępnego sprężyny może ona wystrzelić bardzo mocno i niespodziewanie, uszkadzając oko.
Ejdrian
Posty: 65
Rejestracja: 2016-07-27, 17:00
Lokalizacja: Żory

Post autor: Ejdrian »

W porządku, zapamiętam ;) O rozbiórce mam zamiar jeszcze trochę poczytać. Narazie trzeba coś kupić :) A ta lupa od Gamo Huntera nadaje się do dłuższej eksploatacji? Czy to jakiś tani chłam?

Jak jest jeżeli chodzi o awaryjność tego modelu karabinka?

------------------------------------------------
Mam informacje co do karabinka. Kupiony w 2010 jako prezent, praktycznie nieużywany. Żadnych przeglądów nie było. Co o tym myślicie???
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Miałem Gamo Royal CFX i to był poważny karabin, 440 szybko odsprzedałem, naprawiać pilnikiem natychmiast musiałem zaczep naciągu, obrobił się, rozwalił po samostrzale uchwyt dźwigni naciągu po kilku dniach, uznałem, że to chłam. Na pewno wolałbym norikę mod.56, mod. krono, mod. tytan itp. z mniejszych. Już do tanich gamo mam uprzedzenie.
Ejdrian
Posty: 65
Rejestracja: 2016-07-27, 17:00
Lokalizacja: Żory

Post autor: Ejdrian »

No i co robić w takiej sytuacji...
Norica podoba mi się bardzo. Gamo za to jest dostępny w dobrej cenie wraz z lupą, lecz stał 6 lat praktycznie nieużywany czego nie potwierdza jego stan wizualny...
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Nie pamiętam, czy to ogłoszeni podsyłałem Ci do obejrzenia, jakiś czas temu wrzuciłem je do "obserwowanych". Wisi już dość długo, taki sprzedawca to raczej nie handlarz "na siłę", pewnie by coś utargować można, albo za jakiś telefon podmienić :chgw:
http://olx.pl/oferta/wiatrowka-CID767-IDaq3C9.html
Ejdrian
Posty: 65
Rejestracja: 2016-07-27, 17:00
Lokalizacja: Żory

Post autor: Ejdrian »

Dziękuję za link. Nie chcę Ci zabierać okazji sprzed nosa, ale chetnie bym ją kupił, o ile cena nie będzie za wysoka :)
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Jakby chciał kupić to by już pewnie kupił. :>
Co do awaryjności Gamo 440- mój się nie psuje od jakiś 6-7 lat, ale ja mało strzelam, swego czasu użytkownik o nicku Stworek (na innych forach chyba stworek5) utylizował śrut wiadrami i jakoś nie narzekał, z resztą głównie to jego posty zwróciły moją uwagę na Gamo 440.
Tylko żeby było jasne - nie namawiam na zakup tego egzemplarza, w ogóle jeśli chodzi o olx, staram się raczej żeby odbierać osobiście i nie kupować wysyłkowo.
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Ejdrian pisze:Dziękuję za link. Nie chcę Ci zabierać okazji sprzed nosa, ale chetnie bym ją kupił, o ile cena nie będzie za wysoka :)
Do okazji nigdy bym sie nie przyznał, w życiu :noniemoge:
Ejdrian
Posty: 65
Rejestracja: 2016-07-27, 17:00
Lokalizacja: Żory

Post autor: Ejdrian »

A może właściciel będzie chciał ja sprzedać w przyzwoitej cenie, a sam karabinek będzie w bardzo dobrym stanie, co równa się okazji
:D :D
Ejdrian
Posty: 65
Rejestracja: 2016-07-27, 17:00
Lokalizacja: Żory

Post autor: Ejdrian »

Robercie, czy za 500 złociszy warto ją kupić? Jaką energię pocisku ona osiąga? Jest pod limit czy trzeba ją osłabić?