Pomoc w wybraniu karabinka

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Może być potrzeba wymiany uszczelek, choć pewności nie ma.
Jesteś początkujący w jakiejkolwiek dłubaninie, czy tylko wiatrówkach? Jak coś dłubiesz to powinieneś dać radę, może nie za pierwszym razem złożysz i będzie dobrze, ale w końcu się uda. Tyle, że jak policzysz zakup smarów, części (szczególnie tych co nie będą potrzebne, czy np. uszczelka "się" przytnie i trzeba kupować następną :lol: ), koszty przesyłek to ten pierwszy przegląd może wyjść drożej niż oddanie do serwisu.
Ejdrian
Posty: 65
Rejestracja: 2016-07-27, 17:00
Lokalizacja: Żory

Post autor: Ejdrian »

No i pojawił się pewien problem. Mianowicie w szczerbince jest pęknięty jakiś "świetlik" przez co niezbędna będzie luneta na którą mnie aktualnie nie stać :/
Do tego właściciel preferuje odbiór osobisty:(
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Obiór osobisty bardzo podnosi koszty, niech sobie gosciu da spokój, nigdy nie sprzeda, szkoda tematu dalej ciągnąć, poszukamy czego innego, również markowego. A "świetlik" to pewnie część światłowodu, problem niezbyt duży.
...........................................................................................................................
Tu jest druga, Quick 4,5 z dolnym naciągiem, sztywna lufa. Tylko 100 km od Ciebie, można pokusić się o obejrzenie osobiście. Cena też dobra z możliwością negocjacji, sprawne otwarte przyrządy celownicze. http://olx.pl/oferta/wiatrowka-norica-q ... 236f42169c
Ostatnio zmieniony 2016-07-28, 15:06 przez green_thunder, łącznie zmieniany 1 raz.
Ejdrian
Posty: 65
Rejestracja: 2016-07-27, 17:00
Lokalizacja: Żory

Post autor: Ejdrian »

Gościu dosyć podejrzany wszystko trzeba z niego wyciągać. Opis strasznie ogólny. Gdybym dalej pociągnął okazało by się że jest uszkodzona poważniej ;) Chociaż nigdy nic nie wiadomo...


Edit.
Właśnie miałem pisać o tym karabinku :)
Obie różnią się tylko sposobem naciągu?
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Umawiaj się na oględziny. :upp: Nawet jak nie kupisz to będziesz miał porównanie przy macaniu Hatsanów i może zrozumiesz o czym Robert pisze.
Co do ceny nie wiem czy dobra, ale skoro można negocjować to bym negocjował. ;)
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Cena raczej dobra zaproponowana, nówka ponad tysiąc kosztuje, ponieważ blisko, to warto obejrzeć. Oprócz naciągu różnią się również portem ładowania, quick bywa również w 5,5 mm.
Ejdrian
Posty: 65
Rejestracja: 2016-07-27, 17:00
Lokalizacja: Żory

Post autor: Ejdrian »

Blisko nie blisko. Nie ukrywam że do pełnoletniości brakuje mi dwa miesiące :oops:, a mama nie jest zachwycona wozić mnie ponad 200km w obydwie strony. Rozumiem że zawsze warto "pomacać" i przestrzelić szczególnie w używanych wiatrówkach. Ponadto nie jest wniebowzięta że wydaję tyle pieniedzy na kolejne hobby których mam już kilka :mrgreen:.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Ostatnio zmieniony 2016-07-28, 16:30 przez green_thunder, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Green ... popraw ten link , bo nic nie ma ... ;)
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Ejdrian
Posty: 65
Rejestracja: 2016-07-27, 17:00
Lokalizacja: Żory

Post autor: Ejdrian »

Panie Robercie, dziękuję za zaangażowanie. Narazie napisałem do sprzedawcy Quick-a. Bardzo mi się podoba. Karabinek oczywiście :lol:
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Słyszalem od zaangażowanych ludzi tylko dobre zdanie, posiadałem tylko Marvic Golda, ale mam zaufanie do Farmi Norica, miałem też sławny model 56.
Ejdrian
Posty: 65
Rejestracja: 2016-07-27, 17:00
Lokalizacja: Żory

Post autor: Ejdrian »

Chodzi o tą?
http://www.aceros-de-hispania.com/carbi ... -norica-56
To niecałe 500zł, ale na polskim rynku chyba jej nie ma :/
Ejdrian
Posty: 65
Rejestracja: 2016-07-27, 17:00
Lokalizacja: Żory

Post autor: Ejdrian »

Quick niestety sprzedany :( Z kupnem mi się nie pali więc będę jeszcze szukał...
Spodobały mi się te Noriki, może uda mi się jakąś upolować. Panie Robercie, pisał Pan że koledzy z forum mają jakieś Noriki. Jakie są to modele?
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
kejkej
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 841
Rejestracja: 2015-02-21, 20:58
Lokalizacja: Kępno/Opole

Post autor: kejkej »

Mam Hiszpankę mod. 56 po Zielonym Pierunie i czarach Cekausa. Ostatnio jest moim ulubionym karabinkiem. Krzesełko, nóżka na nóżkę, i śrut znika całymi garściami. Czysta rekreacja. :) Ma dość twardy spust, ale da się do niego przyzwyczaić. Nie jest to meczówka, natomiast spinerek i nakrętki fruwają aż miło.
Strzelać nie umiem za bardzo, ale za to bardzo lubię.
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

He, oczywiście, pamiętam nie chwalący się :mrgreen: Wiatrówki czasami sprzedaję rozsądnym ludziom, bałachu nigdy :noniemoge:


Jakbyś coś oglądał, to nie zdziw się wytłoczeniem <Umarex> na systemie, bo Norica Farmi robiła wiatrówki na specjalne zlecenie Niemców u siebie w Hiszpanii. Dotyczyło to mniejszych modeli.


I w żadnym przypadku nie polecam karabinka norica massimo, jak ładny - tak nieudany model :sciana: