Usuwanie nalotów i niewielkich wżerów rdzy .

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Usuwanie nalotów i niewielkich wżerów rdzy .

Post autor: Filo »

Pozwoliłem sobie wydzielić ten wątek , bo jak sądzę , może zainteresować większe grono kolegów . Sam miałem podobny problem w kilku zakupionych w necie egzemplarzach wiatrówek . Na zdjęciach prawie nówki , bo rdza , świeżo potraktowana olejem , jest w dobrym kamuflażu .
Typowy odrdzewiacz usuwa tlenki , a więc i oksydę . Ja zczyszczam rdzę , przecierając rdzawe miejsca wełną stalową do polerowania , o najmniejszej grubości włosa ( Gr.000 ) . Wełna usuwa nawet wyczuwalne palcem ogniska korozji , nie naruszając oksydy . Po tej operacji i użyciu typowych środków konserwujących , typu Ballistol , PKB itp , ogniska korozji stają się niewidoczne i niewyczuwalne . Gdyby ktoś przewalił z tym czyszczeniem rdzy i oksyda mu zjaśniała , to proponuję użyć preparatu do oksydowania na zimno firmy Klever . Występuje w paście i w płynie . Można go położyć na starą oksydę , bez jej usuwania i co ciekawe , bez potrzeby szczególnej staranności przy odtłuszczaniu . Zdarzało mi się oksydować mało widoczne części bez odtłuszczania .
I jeszcze jedno - po przypadkowych doświadczeniach , Klever wydaje się być dość obojętny dla skóry .
Ostatnio zmieniony 2016-07-02, 08:38 przez Filo, łącznie zmieniany 1 raz.
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Usuwanie nalotów i niewielkich wżerów rdzy

Post autor: witeg »

Weź przeredaguj jakoś tego posta bo
Po tej operacji i użyciu zalecanych przez Witka preparatów , ogniska korozji stają się niewidoczne i niewyczuwalne .
ni uja nie mówi jakie to preparaty. :chgw:
Lepiej po prostu je wymienić, zamiast pisać że ja to polecałem bez podawania gdzie.
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

witeg pisze: Lepiej po prostu je wymienić, zamiast pisać że ja to polecałem bez podawania gdzie.
Bo ja sobie posta ślicznie uprościłem , stosując " kopiuj - wklej " :P :D Więc wyszło jak wyszło . Już poprawiłem .
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

A ja to wysyłałem na pw, żeby w wątku nie śmiecić. :lol: I też wyszło jak wyszło. :lol:
Awatar użytkownika
kejkej
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 841
Rejestracja: 2015-02-21, 20:58
Lokalizacja: Kępno/Opole

Post autor: kejkej »

Miało być jak nigdy, wyszło jak zawsze. :mrgreen:

Dziękuję za wskazówki, spróbuję powalczyć z ranami na Norice, co jej mały rusek we wspólnym pokrowcu przyprawił. Taką wełnę kupię w każdym markecie "bud-rem", czy u specjalistów raczej?
Strzelać nie umiem za bardzo, ale za to bardzo lubię.
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Ja kupiłem w Leroy Merlin .
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

kejkej pisze:Dziękuję za wskazówki, spróbuję powalczyć z ranami na Norice
Sorki, tylko nie używaj kwasu solnego bo on się nadaje tylko do trawienia w stali a nie do usuwania korozji !!! , oczywiście możesz użyć wodnego roztworu soli , tak czyszczą "wykopki" przy nalotach i małych wrzerach tylko wełna stalowa i PKB ;)
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
Awatar użytkownika
kejkej
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 841
Rejestracja: 2015-02-21, 20:58
Lokalizacja: Kępno/Opole

Post autor: kejkej »

januszmariusz pisze:
kejkej pisze:Dziękuję za wskazówki, spróbuję powalczyć z ranami na Norice
Sorki, tylko nie używaj kwasu solnego bo on się nadaje tylko do trawienia w stali a nie do usuwania korozji !!! , oczywiście możesz użyć wodnego roztworu soli , tak czyszczą "wykopki" przy nalotach i małych wrzerach tylko wełna stalowa i PKB ;)
Wełną i PKB ultra, wyłącznie. Ewentualne poprawki oksydą na zimno.
Strzelać nie umiem za bardzo, ale za to bardzo lubię.