Nowa lufa do BT 65 (.22)

Wszystko co dotyczy wiatrówek PCP

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

RafalM
Posty: 21
Rejestracja: 2014-07-21, 14:11
Lokalizacja: Kętrzyn

Nowa lufa do BT 65 (.22)

Post autor: RafalM »

Witajcie,

mam do was pytanie. Jako że maksymalnie dofinansowałem mojego Hatsana .22 (tylko bebechy z lufą) to nadal totalnie nie jestem zadowolony z celności mojego karabinku. Jestem miłośnikiem strzelań long-range (min. 100 metrów i więcej) więc jeśli z tego karabinku na 75 m. nie mogę trafić jabłka to jest kicha ( (nawet mój Evanix X1 nie ma z tym problemu o Crickiecie już nie wspomnę). Na wstępie zaznaczę, że lufę robiłem u osoby z wielu stron polecanej na forach. Nie będę tutaj pisał z Nazwiska. Ogólnie uznaję mojego bt65 na maksa zrobionego z oryginalnych bebechów jak się udało. Niestety to nadal... turek. I jako że do ogromnej większości nie mam większych zastrzeżeń to KONIECZNIE chcę postawić na wymianę lufy na zupełnie z innej firmy : może KalibrGun lub Steyer a może jakaś inna?. Oto moje pytanie. JEŚLI MIELIBYŚCIE WYBRAĆ NAJDOSKONALEJ WYKONANĄ LUFĘ NA RYNKU KALIBRU .22 JAKĄ FIRMĘ BYŚCIE WSKAZALI?. Proszę na wstępie byście nie analizowali tematu pod tytułem "czy warto,czy nie za drogo wyjdzie" albo w inny sposób. LUFA idzie do wymiany i koniec. Pytanie na jaką (kalibru .22) ?. Z dopasowaniem do BT także nie będzie problemu. Znam prawdziwych magików jeśli chodzi o obróbkę stali więc to będzie jak podwieczorek dla nas. Najchętniej widzę lufę o długości 550 mm. Czekam na propozycje.
Hatsan BT 65 .22, Evanix Sniper .22, KalibrGun Crickiet .25 , cdn...
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

Jak już musisz topić kasę - to najtaniej wyjdzie długa od HW-100. Pogadaj z Witbojem.

Ja zmieniłbym najpierw karabinek. :chgw:
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

RafalM pisze:JEŚLI MIELIBYŚCIE WYBRAĆ NAJDOSKONALEJ WYKONANĄ LUFĘ NA RYNKU KALIBRU .22 JAKĄ FIRMĘ BYŚCIE WSKAZALI?.
... nie ma takiej . Z kazdej firmy trzeba robić selekcję i to widząc kilka jednocześnie . A na koniec , mimo super hiper obróbki z każdego końca i tak dopiero w trakcie użytkowania wyjdzie czy jest dobrze czy nie .
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
RafalM
Posty: 21
Rejestracja: 2014-07-21, 14:11
Lokalizacja: Kętrzyn

Post autor: RafalM »

No dobrze. A może ktoś jest wstanie mi podpowiedzieć gdzie kupić dobrej jakości surówkę albo chociaż z kim mogę o tym porozmawiać?
Hatsan BT 65 .22, Evanix Sniper .22, KalibrGun Crickiet .25 , cdn...
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

No przecież napisałem: Witboj na beżowym. :chgw:
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
RafalM
Posty: 21
Rejestracja: 2014-07-21, 14:11
Lokalizacja: Kętrzyn

Post autor: RafalM »

Cortez pisze:No przecież napisałem: Witboj na beżowym. :chgw:
Pogadaj , pogadaj , łatwo powiedzieć :). Od razu napisałem do niego ale nie otrzymałem odpowiedzi. Jednak przez ostatnie kilka minut się coś zmieniło. Otóż udało mi się skontaktować z Dagi40. Polecił mi firmę akhobby. Tam zamówiłem już surówkę do HW100 Cortez. Dostanę ją za 1,5-2 tyg o ile terminu nie zawalą. Czytam to, co piszecie :). Natomiast nie mam ochoty zmieniać karabinku z kilku powodów. Jest to bardzo fajny sprzęt (i ładny), który jedyną wędę jaką posiada to lufa ( no... po wielu dopracowaniach). Nawet jeśli koszty będą ok. 1000 zł to warto to zrobić. Ja przynajmniej tak uważam.
Ostatnio zmieniony 2016-07-04, 15:49 przez RafalM, łącznie zmieniany 1 raz.
Hatsan BT 65 .22, Evanix Sniper .22, KalibrGun Crickiet .25 , cdn...
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

Darek dobrze Ci podpowiedział. Tylko termin..... :mrgreen:
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Cortez pisze:Tylko termin..... :mrgreen:
... co termin ?? ... bardzo normalny w Ak ... :P
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

Hiszpan63 pisze:.... bardzo normalny w Ak ... :P
...ale my to wiemy - kolega może jeszcze nie... ;)
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
RafalM
Posty: 21
Rejestracja: 2014-07-21, 14:11
Lokalizacja: Kętrzyn

Post autor: RafalM »

aha... widzę chłopaki że nie tylko się wszyscy znacie to jeszcze znacie nawet terminy dostaw do sklepów :) :lol: :D
Hatsan BT 65 .22, Evanix Sniper .22, KalibrGun Crickiet .25 , cdn...
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

...ano... :mrgreen:
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

RafalM pisze:aha... widzę chłopaki że nie tylko się wszyscy znacie
... a no ... znamy się w większości i znamy terminy dostaw do sklepów ... :lol:
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Na gotowy rewolwer od gletchera czekałem tam równo dwa tygodnie, to musi być kupione w Niemczech, przyjechać do Polski i dopiero do klienta. Ot, tak napisałem, sam nie wiem po co :chgw:
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

...a bo to jeszcze zależy - czy dodzwonisz się do Andrzeja, czy do jego żony... :mrgreen:
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
RafalM
Posty: 21
Rejestracja: 2014-07-21, 14:11
Lokalizacja: Kętrzyn

Post autor: RafalM »

Właśnie, dostałem e-maila że surówki nie dostanę... Panowie. Co robić? Rozmawiałem z Panią.
Hatsan BT 65 .22, Evanix Sniper .22, KalibrGun Crickiet .25 , cdn...