BMK 19 -10 lat w piwnicy.

Moderator: Hiszpan63

javiki
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 624
Rejestracja: 2016-01-22, 11:06
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: javiki »

miron-może i nie znam się na wiatrówkach-i nie planowałem rozbierania-ale na necie troszke się znam. Niestety nie znalazłem wymiarów-ani dokładnych zdjęć-dlatego pytam. Jednak jeśli Ty wiesz gdzie to jest-pomóż. Bardzo proszę.
Niestety jest jak mówiliście-znów wyskoczyło :(
Awatar użytkownika
mtx
TROLL
TROLL
Posty: 47
Rejestracja: 2015-10-30, 16:01
Lokalizacja: Władysławowo

Post autor: mtx »

mironTG (Technikum Gastryczne) pisze:Tomasz!!!!!!!!! Od czego masz neta? Każda część jest w fotkach. Trochę pomyślunku! LUDZIE....... CZY MYŚLENIE SPRAWIA WAM BÓL??? Odrobina wyobraźni i chęci, tyle trzeba żeby usunąć awarię Twojej plujki. :cry:
I po ki ch...j krzyczysz dziadku?? Spuść z tonu swojej frustracjii to będzie ci łatwiej w życiu człowieku :yyy:
Tomek - wiem, że jesteś na AH - to dawaj do nas z pytaniem, ktoś na pewno będzie wiedział co z tym zrobić, a jak podbijesz do odpowiednich ludzi to myślę, że wykonają Ci tą część tak jak potrzeba za kilka zł :! :D

Pozdro...


PS. "Szanowną" administrację forum przepraszam za polecanie tu innego forum, ale wypowiedzi tutejszych expertów pokroju pajaca mironTG nie pozostawiają mi wyboru... :lol:
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

javiki pisze:miron-może i nie znam się na wiatrówkach-i nie planowałem rozbierania-ale na necie troszke się znam. Niestety nie znalazłem wymiarów-ani dokładnych zdjęć-dlatego pytam. Jednak jeśli Ty wiesz gdzie to jest-pomóż. Bardzo proszę.
Niestety jest jak mówiliście-znów wyskoczyło :(
Szukasz wymiarów które na pewno nie znajdziesz . Prosisz o pomoc ale osobiście nie skłaniasz się do zrobienia fotek uszkodzonej części tak jak prosiłem , jest jeszcze kwestia wyrobionego miejsca w tłoku na styku krawędzi naciągu i tłoka , tak więc zdemontuj system i zrób te fotki żeby można było coś zaradzić .
Prawdopodobnie masz ścięty od czoła popychacz tłoka !!!
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
javiki
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 624
Rejestracja: 2016-01-22, 11:06
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: javiki »

januszmariusz- to nie tak ze nie robię fotek bo nie chce mi się.
Ja po prostu w domu nie mam gdzie tego rozebrać. Nie mam warunków.
Rozbieram na kolanie, kawałku biurka ( takie duże biurko mam ze cała wiatrówka się nie mieści :) )
W tej chwili w pracy rozebrałem, chłopaki napawali mi na popychacz (jednak mocno wyrobiony). Niestety sporo pracy na warsztacie mają-a ja w biurze i nie wiem czy podejdę do tematu wyszlifowania.
Co do tłoka -średnica w miejscu popychacza o 0.2 mniejsza niż w innych miejscach- ale w innych miejscach też bywa różnie.
Jako niemyślący -nie pomyślałem o osłonie sprężynki-żeby zrobić...ale co tam-zimą będzie czas :)
Co więcej tłok jest ciekawy - powiercony. Czyżby wcześniej ktos coś kombinował??? Takiego jakos nigdy nie widziałem.
Obrazek
Awatar użytkownika
mironTG
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1041
Rejestracja: 2013-07-22, 21:48
Lokalizacja: Zebrzydowice

Post autor: mironTG »

Wiatrówka nie, ale te szmatki to jakieś znajome :-) MEWATEX też w pracy mamy te ściery. A tak na mojego gusta to ktoś miał chyba w zamyśle odchudzenie tłoka, tylko po co???
Strzelam bo lubię :-) AR 50 PCP.

( Celuj w księżyc- jeśli nie trafisz, trafisz między gwiazdy )
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

Właśnie , tylko po co , tłok w Crosie obojępotnie od modelu ma bardzo małą wagę , dlatego stosują dodatkowy dociążnik w postaci przedniej prowadnicy( kapelusza) .U Ciebie ktoś ten tłok po prostu zrębał .
w zasadzie odchudzają tylko tłoki bardzo ciężkie np. w Hatsanach
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
javiki
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 624
Rejestracja: 2016-01-22, 11:06
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: javiki »

Napawane, zeszlifowane- złożone i na razie..dymi i strzela :)
10 strzałów próbnych-dało radę :)
Zobaczymy co dalej :)
Lekki tłok - to większa siła sprężyny -czyli niby więcej luftu.

Mając taki sprzęt w domu (czytaj wiekowy) to raczej bez nawet podstawowego warsztatu nie podziałasz. Idąc gdzieś- kto mi napawa -potem zeszlifuje-sprawdzi i w razie czego poprawi? Proces się wydłuża :(
javiki
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 624
Rejestracja: 2016-01-22, 11:06
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: javiki »

Podjechałem sprawdzić jak się sprawuje-ale z otwartych-bo lupka została w domu.
Chodzi jakby ciszej, strzał krótki. Mniej wierzga-ale może to tylko takie wrażenie.
Na 20m trafiłem 3 razy pod rząd z otwartych w spiner 35mm -jestę dumny :)
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

javiki pisze:Lekki tłok - to większa siła sprężyny -czyli niby więcej luftu.
To nie idzie tak prosto. :) Generalnie im lżejszy tłok tym szybciej startuje (krótszy cykl strzału) i mniejsza masa powoduje mniejszy odrzut, mniejszy pęd to też szybsze hamowanie na poduszce powietrznej pod koniec drogi tłoka, co skutkuje mniejszą energią wylotową. Zwiększanie masy tłoka powoduje odwrotne zjawiska. Dochodzi do tego jeszcze "moc" sprężyny, średnica kanału wylotowego, wymiary cylindra i tłoka .... Dopiero zgranie wszystkich elementów układanki powoduje, że świadomie możemy regulować energię i charakterystykę cyklu strzału. Zwykle robi się to "na pałę" i "na oko".
Była to wersja - tłumaczył chłop krowie na rowie, jak chcesz ze szczegółami to poproś Ślubka w wolnej chwili pewnie rozpisze to wzorami na kilka stron. ;)
javiki
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 624
Rejestracja: 2016-01-22, 11:06
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: javiki »

witeg- oczywiście masz rację :)
Na razie cieszę się ze strzeladła. Było by mi przykro jakby się spsuło :(
Na pewno Peta założę w zimę. Teraz jak jest lepki smar- jest pięknie wyciszona.
Strzelał dalej jak na 25m raczej nie będę - bo leżenie i strzelanie na 100+ jakoś mnie nie bawi-lubię strzelanie z pozycji swobodnej :)
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Jak nie dymi, nie dzwoni to po co PET? Jak już koniecznie chcesz coś popoprawiać to wykończ sprężynę i pokombinuj z nową sprężyną i prowadnicami sprężyny. Kiedyś też myślałem, żeby PETy zakładać ( robione z puszek to cany?) , ale jak już ogarnąłem smarowanie trochę motywacji zaczęło brakować, potem poczytałem o paru przygodach jak to się PETy rozleciały w środku i doszedłem do wniosku, że jak działa to nie ma co pchać PETa do środka, a jak nie działa, to zrobić tak, żeby działało. Jak spotkałem się z podobnym twierdzeniem od niektórych osób zajmujących się na poważnie dłubaniem w wiatrówkach to już całkiem mi przeszło.
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

witeg pisze:
javiki pisze:Lekki tłok - to większa siła sprężyny -czyli niby więcej luftu.
jak chcesz ze szczegółami to poproś Ślubka w wolnej chwili pewnie rozpisze to wzorami na kilka stron. ;)
Kusisz... ;^)

A tak, swoją drogą, siła sprężyny nie zależy od masy tłoka. :mrgreen:
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
javiki
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 624
Rejestracja: 2016-01-22, 11:06
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: javiki »

Ślubek... w sumie dobry wykład to bym z chęcią przeczytał...Jak byś znalazł chwilę czasu ... :)
Awatar użytkownika
mc_iek
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 876
Rejestracja: 2015-10-07, 09:46
Lokalizacja: Kępa Niemojewska

Post autor: mc_iek »

Też bym z chęcią poczytał. :)

Ciekaw jestem, który etap pracy tłoka jest najbardziej krytyczny dla działania całości wiatrówki?
Gdy patrzę na niektórych ludzi stworzonych na obraz i podobieństwo boże, to cieszę się, że moimi praprzodkami były małpy...
javiki
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 624
Rejestracja: 2016-01-22, 11:06
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: javiki »

http://airgun-hunting.pl/energia-moc-wy ... t1447.html
To z innego forum-ale warto poczytać :)