crosman vantage

Wszystkie typy wiatrówek sprężynowych

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Sprawdź jeszcze w ustawie, ale z tego co pamiętam to jest napisane, że energia wystrzelonego śrutu nie może przekroczyć 17J. Czyli jakikolwiek śrut, kiedykolwiek, w dowolnych warunkach, etc., jeśli choć raz przekroczy w jej świetle masz FACa.
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

witeg pisze: energia wystrzelonego śrutu nie może przekroczyć 17J. Czyli jakikolwiek śrut, kiedykolwiek, w dowolnych warunkach, etc., jeśli choć raz przekroczy w jej świetle masz FACa.
... dokładnie tak jest :idea:
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

witeg pisze:...jakikolwiek śrut, kiedykolwiek, w dowolnych warunkach, etc.
Co do tych "dowolnych warunków" to wątpię. Podejrzewam, że chodzi raczej o tzw. warunki normalne - ciśnienie atmosferyczne 1 atm, temperatura pokojowa, wilgotność, etc.
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

A ja sądzę, że wiele zależy od konkretnego funkcjonariusza. Bywało, że strzelałem w lesie (w bezpiecznych warunkach) i podjechał patrol. Popatrzyli, pogadali - nawet raz postrzelali z ciekawości.
Ale były też przypadki donosów (zgłoszeń) i wtedy niestety zabierają do sprawdzenia...
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
codan
Posty: 78
Rejestracja: 2016-05-26, 20:43
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: codan »

Dokładnie niektórzy odejdą do tego z przymrużeniem oka a drudzy zaraz zawijka na komisariat :mrgreen:
Codi
Crosman Vantage and AA s510 Carbine sl
codan
Posty: 78
Rejestracja: 2016-05-26, 20:43
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: codan »

Podejda pisze z telefonu
Codi
Crosman Vantage and AA s510 Carbine sl
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Wyraziłem zdanie na SB...
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Rafał właśnie wic polega na tym, że ani w ustawie, ani w przepisach wykonawczych do nie ma ustalonej procedury badania. Oczywiście można "podejrzewać" jaki śrut jest wykorzystywany i w jakich warunkach jest mierzona energia, ale "prawidłowy ustawowo" pomiar może być zrobiony w mocno dowolny sposób. Taki typowy dla polskiego prawa przypadek, że na zdrowy rozum powinno być OK, ale jak ktoś ma zły dzień albo intencje to w świetle prawa może sporo zaszkodzić. Ot tak żeby obywatel za pewnie się nie poczuł i nie było opcji, żeby nie można było się do czegoś przyczepić.
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

Witku, oczywiście, miałem na myśli sytuacje ekstremalne, typu wstawienie wiatrówki do pieca, aby podnieść ciśnienie np. CO2 w zbiorniku i uzyskać energię > 17 J. To są "dowolne warunki", ale nie sądzę, by jakikolwiek sędzia uznał taki dowód. Może jestem naiwny... :/
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Awatar użytkownika
kejkej
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 841
Rejestracja: 2015-02-21, 20:58
Lokalizacja: Kępno/Opole

Post autor: kejkej »

Hiszpan63 pisze:
kejkej pisze:Czy jest możliwość, że energia się zwiększy na skutek "ułożenia" się karabinka?
Niestety tak . Jak już wygłaska się uszczelka i wyślizga system , to może mieć po prostu mniejsze opory . Jest możliwy przyrost energii.
kejkej pisze:w momencie wyjścia z rąk Mistrza Hiszpana
... a czemu Ty mi ubliżasz ??? :mrgreen:
Zapomniałem, że nurek, sanitariusz i emerytowany wojskowy nie mogą znać się na wiatrówkach. Tak to było? :mrgreen:

Dziękuję wszystkim kolegom za dyskusję.
Strzelać nie umiem za bardzo, ale za to bardzo lubię.
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

kejkej pisze: Tak to było?
... tak jest :lol: :lol:
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Ślubek pisze:Witku, oczywiście, miałem na myśli sytuacje ekstremalne, typu wstawienie wiatrówki do pieca, aby podnieść ciśnienie np. CO2 w zbiorniku i uzyskać energię > 17 J. To są "dowolne warunki", ale nie sądzę, by jakikolwiek sędzia uznał taki dowód. Może jestem naiwny... :/
O tej porze roku wystarczy zostawienie w samochodzie, czy po prostu na słońcu. Dla mnie chore jest to, że przeprowadzający badanie sami mają sobie wymyślić jak to zrobić.
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Czy się mylę , że Przemek kilka postów wstecz przyznał , że to on sprawdza energię wiatrówek dla Policji i o jednego Julka się nie czepia ? Tak sobie misiam .
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Nie mylisz się , ale nie tylko ja robię pomiary . W kilku komendach maja schoting chrony i stanowiska pomiarowe właśnie w tym celu .

Przyczepią się dla zasady w przypadku podejrzenia popełnienia wykroczenia (strzelanie do ludzi , zwierząt , autobusów etc.) lub pod zarzutem polowania , na wniosek leśniczego ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
kejkej
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 841
Rejestracja: 2015-02-21, 20:58
Lokalizacja: Kępno/Opole

Post autor: kejkej »

Dwa ruchy łopatą i wracam do tematu Crosmana Vantage. Mój egzemplarz "ma jebnięcie ", nie da się ukryć, ale jest przy tym dość celny, wystarczająco celny jak dla mnie. Gdyby ująć mu tak z półtora dżula pewnie celność by jeszcze wzrosła. Ale nie o tym. Nabyłem niedawno drogą kupna komplet przyrządów celowniczych zamkniętych z karabinka qb ar2079 celem osadzenia ich na bajkale mp61. Gdy okazało się, że mucha pasuje niemal idealnie na lufę Crosmana wpadł mi do głowy pomysł, żeby zrobić z niego karabinek do pykania na 25 metrów z diopterem. Obawiam się tylko, czy taki diopter nie rozleci się na dość mocnej sprężynie. Może któryś z kolegów ma jakieś doświadczenie w tym temacie. Ma to sens? :oops:
Strzelać nie umiem za bardzo, ale za to bardzo lubię.