crosman vantage

Wszystkie typy wiatrówek sprężynowych

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

green_thunder pisze:...ostry KTK jest do dupy, jak każdy ostry...
Dokładnie tak. Z punktu widzenia aerodynamiki, najkorzystniejszy energetycznie jest kształt kropli, a kropla ma, jak wiadomo, kuliste czoło. Jeśli do kulistego czoła dodamy lotki w kształcie sukienki (aby miały odpowiednią wytrzymałość i wcinały się w gwint lufy) otrzymamy coś w rodzaju Exact Diabolo.
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Ja to przyrównuję do głowy delfina, która pruje gęstą wodę ;)
Awatar użytkownika
kejkej
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 841
Rejestracja: 2015-02-21, 20:58
Lokalizacja: Kępno/Opole

Post autor: kejkej »

Podepnę się że swoim Crosmanem. Czy któryś z kolegów orientuje się, jaką energię generuje tytułowy Crosman Remington Vantage w wersji ULTRA? Pewnie kolega Hiszpan będzie wiedział. Jest możliwość, że badanie policyjnego laboratorium wskaże wartość większą niż 17 żuli?
Strzelać nie umiem za bardzo, ale za to bardzo lubię.
Awatar użytkownika
Kombat69
-#Brązowy Dobromir
-#Brązowy Dobromir
Posty: 485
Rejestracja: 2009-02-21, 21:52
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

Post autor: Kombat69 »

kejkej pisze:Podepnę się że swoim Crosmanem. Czy któryś z kolegów orientuje się, jaką energię generuje tytułowy Crosman Remington Vantage w wersji ULTRA? Pewnie kolega Hiszpan będzie wiedział. Jest możliwość, że badanie policyjnego laboratorium wskaże wartość większą niż 17 żuli?
Mierzyłem kiedyś takiego ultra , zaraz po przyjściu od Przemka , ale za cholerę nie mogę znaleźć zdjęcia pomiaru, a z pamięci nikogo w błąd wprowadzić nie chcę ...
Z Ciekawości postaram się pomierzyć w najbliższym czasie jak będę u Piotra, ale to już pewnie roczek minął, a i przebieg też na spadek energii wpływa.
Ale zobaczymy co pokaże chrono.
Obecnie na stanie:
HW95k by' Hogan + SMOP25C + DOC
HW50S by' Hogan + AG-25M412 + DOC
HW30S by' Hogan + PP 4x32 AO
Norica Sport :)
Iż 38 Bakielit +drewno :)
Diana mod.3
Record LP-77 "Żyw"
Browning Buck Mark URX
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

kejkej pisze:Jest możliwość, że badanie policyjnego laboratorium wskaże wartość większą niż 17 żuli?
Wróć. Obliczałem dla CO2, nie dla sprężyny. :oops:
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Vantage i CO2..... z wzorami kłócił się nie będę, jednakowoż mało prawdopodobne jest by testujący spożyli tak dużo grochówki, żeby zmienić tak znacznie skład atmosfery w laboratorium. Z resztą byłby tam też spory procent metanu i prawdopodobieństwo mieszanki wybuchowej.
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

Ślubek pisze:1. Według diagramu CO2:
A co ma piernik do wiatraka ? Crosman Remington Vantage to klasyczna sprężyna .
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

januszmariusz pisze:Crosman Remington Vantage to klasyczna sprężyna .
Zgadza się. Po prostu czasami miesza mi się Vantage z Vigilante :oops:
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

kejkej pisze:Podepnę się że swoim Crosmanem. Czy któryś z kolegów orientuje się, jaką energię generuje tytułowy Crosman Remington Vantage w wersji ULTRA? Pewnie kolega Hiszpan będzie wiedział. Jest możliwość, że badanie policyjnego laboratorium wskaże wartość większą niż 17 żuli?
Nie wiem detalicznie, ale Przemek nie pozwoliłby sobie na takie lekceważenie swojego zawody i klientów, na pewno mieszczą się w przepisowym limicie, w ciemno.
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

kejkej pisze:Pewnie kolega Hiszpan będzie wiedział.
... teoretycznie , bedzie miał ciut poniżej limitu . W praktyce, nie mam pojęcia w jakim stanie jest karabinek , który posiadasz . Jak ułożyła się uszczelka , czym smarował poprzedni właściciel , czy spreżyna już siadła , czy też nie . Wszystkie były wykastrowane z 23 J do limitu .

Zaledwie kilka egzemplarzy robiłem na zamówienie w limicie 14 J . Natomiast ten egzemplarz był bodaj pod sam limit .
Przemek nie pozwoliłby sobie na takie lekceważenie swojego zawody i klientów, na pewno mieszczą się w przepisowym limicie, w ciemno.
Tak właśnie jest , z pewnym wyjątkiem . Ode mnie karabinki wychodzą w limicie . Co się z nimi dzieje później , jak sie ułożą , co kto w nich grzebał , to już nie moje władanie .

Ustawa jasno nakłada obowiązek utrzymania sprzętu w limicie przez właściciela .
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
codan
Posty: 78
Rejestracja: 2016-05-26, 20:43
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: codan »

Limit limitami musi mieć moc ale moc to nie wszystko liczy się tez precyzja :D
Codi
Crosman Vantage and AA s510 Carbine sl
Awatar użytkownika
kejkej
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 841
Rejestracja: 2015-02-21, 20:58
Lokalizacja: Kępno/Opole

Post autor: kejkej »

Jeśli dobrze rozumiem, to energia w niegrzebanym karabinku raczej z czasem maleje, niż rośnie. A zatem, jeśli CRV ULTRA w momencie wyjścia z rąk Mistrza Hiszpana był tuż pod limit, to po roku bardzo sporadycznego strzelania (około 70 śrucin w sumie) wciąż jest tuż pod limit, ewentualnie ciut mniej. Czy jest możliwość, że energia się zwiększy na skutek "ułożenia" się karabinka?
Ktoś na fejsbuku napisał niedawno, że policja zarekwirowała mu HW 97 do kontroli, która to kontrola wykazała ponadlimitowość karabinka. Właściciel był niemile zaskoczony. :/
Strzelać nie umiem za bardzo, ale za to bardzo lubię.
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

kejkej pisze:Czy jest możliwość, że energia się zwiększy na skutek "ułożenia" się karabinka?
Niestety tak . Jak już wygłaska się uszczelka i wyślizga system , to może mieć po prostu mniejsze opory . Jest możliwy przyrost energii.
kejkej pisze:w momencie wyjścia z rąk Mistrza Hiszpana
... a czemu Ty mi ubliżasz ??? :mrgreen:
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

kejkej pisze:Ktoś na fejsbuku napisał niedawno, że policja zarekwirowała mu HW 97 do kontroli, która to kontrola wykazała ponadlimitowość karabinka. Właściciel był niemile zaskoczony. :/
Ciekawe , jaka jest procedura badania . Sama zmiana śrutu wprowadza różnicę w energii wylotowej . Ponadto powstaje pytanie , czy liczy się średnia energia limitowanej ilości strzałów , czy wystarczy jeden strzał wskazujący na przekroczenie dopuszczalnej energii . Dalej , wątpliwość dotyczy sprzętu pomiarowego i jego kalibracji , w tym dopuszczalnego błędu .
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Bardzo często exact 0,547 , czasem Geco Nobel ... ale zwykle 5 strzałów . Chrono są różnej jakości i precyzji , więc liczy się średnia i nikt nie przywala się o 1J górką . .... w większości przypadków ...


... wiem co piszę ... :gwizdze:
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)