Podpórka DIY

Pomysł Rafała aby wrzucać tu nasze pomysły

Moderator: Hiszpan63

rebeliant86
Posty: 67
Rejestracja: 2016-05-09, 09:10
Lokalizacja: Warszawa

Podpórka DIY

Post autor: rebeliant86 »

Jako, że jestem początkującym strzelcem, mam duże problemy z prawidłowym wyzerowaniem optyki. Z ręki nie ma szans na to aby zrobić to prawidłowo, a wszelkie próby podparcia karabinka na krzesełku czy innych przedmiotach nie dawały stabilnego podparcia co ciągle skutkowało brakiem skupienia. Postanowiłem coś wykombinować i tak wpadłem na pomysł zrobienia sobie podpórki.

Do jej wykonania użyłem:
-Statyw fotograficzny za 20zł z OLX (kupiłem jakiś z zepsutym chwytem na aparat)
-Kątownik ciesielski z Leroy-a za 6,50
-Trochę znalezionych śrubek
-Paski parciane ze starej torby.

Budowa była prosta, odkręciłem głowicę ze statywu na tyle na ile było to możliwe aby go nie popsuć, następnie 4 wkrętami przymocowałem kątownik do statywu, a na koniec do tego kątownika przymocowałem parciane paski. Wygląda to teraz tak:

Obrazek

Obrazek

Na początku chciałęm zostawić sam kątownik i przykleić do niego gąbkę, jednak pomysł z paskami myślę, że wyeliminuje wpływ odrzutu na strzał.


Obrazek

Całość kosztowała grosze i mam nadzieję, że pomysł się sprawdzi. Jak zrobię jakieś tarczki to dorzucę. :)
Awatar użytkownika
Jacentus
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1201
Rejestracja: 2013-06-16, 10:16
Lokalizacja: z Gór Sowich

Post autor: Jacentus »

Statyw fotograficzny jako podpórka to nie nowość :P
Daystate MK3 FT-R
rebeliant86
Posty: 67
Rejestracja: 2016-05-09, 09:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: rebeliant86 »

Domyślam się. Bardziej chciałem pokazać pomysł na sam uchwyt. :-)
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

rebeliant86 pisze: jednak pomysł z paskami myślę, że wyeliminuje wpływ odrzutu na strzał.
... wręcz przeciwnie . Paski będą dodatkowo sprężynować , a karabin nie będzie miał możliwości wykonać spokojnego ruchu przód-tył .
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
rebeliant86
Posty: 67
Rejestracja: 2016-05-09, 09:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: rebeliant86 »

Jeszcze to przetestuje, ale tak na sucho to właśnie dzięki paskom ruch jest możliwy.
emes71
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 275
Rejestracja: 2013-09-09, 19:05
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: emes71 »

Słuchaj bardziej doświadczonych i zamiast pasków zmajstruj coś gąbczastego , np. gruby filc , poza tym najlepiej się zerować z rączką pod karabinem
Steyr LP 2 , HW97k , FWB 65 , Zoraki HP-01 , Łucznik WZ.70 , Crosman 1377 i 1322 by emes71 , Walther CP Sport
rebeliant86
Posty: 67
Rejestracja: 2016-05-09, 09:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: rebeliant86 »

Dzięki za rady, pokombinuję jeszcze. :-)
Awatar użytkownika
Jacentus
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1201
Rejestracja: 2013-06-16, 10:16
Lokalizacja: z Gór Sowich

Post autor: Jacentus »

emes71 pisze:najlepiej się zerować z rączką pod karabinem
Słuszna uwaga. Statyw to tylko dodatkowy gadżet ;)
Daystate MK3 FT-R
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

emes71 pisze:Słuchaj bardziej doświadczonych
... albo nie ;) ... własne doświadczenia są bazą do celu ...
emes71 pisze:zamiast pasków zmajstruj coś gąbczastego , np. gruby filc , poza tym najlepiej się zerować z rączką pod karabinem
... oooo oooo tak właśnie ... :P ...
Jacentus pisze:Statyw to tylko dodatkowy gadżet
... do dźwigania , taszczenia i przeszkadzania . Pierwszy raz owszem można , ale potem masz wyzerować celownik z takiej postawy , z jakiej będziesz najczęściej strzelał . No chyba , że lubisz tak .... statywowo ... statycznie .. znaczy się ... :lol:
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
rebeliant86
Posty: 67
Rejestracja: 2016-05-09, 09:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: rebeliant86 »

Chętnie zerował bym z ręki, ale narazie na 30m mam rozrzut jak dubeltówka ;-) statyw potrzebny mi do pierwszego zerowania. Do strzelania na pewno nie bo to żadna przyjemność. :-)
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

rebeliant86 pisze:Chętnie zerował bym z ręki, ale narazie na 30m mam rozrzut jak dubeltówka
... bo masz zerować na 15m , a nie na 30 :P ... od razu by chciał tego do czego inni dochodzą po latach praktyki . Możesz sobie kupic i Steyra i Walthera za tysiace złotych , ale strzelać to trza umić ... znaczy się ... wpierw się nauczyc i strzelania i karabinu na bliskich dystansach ...

... nie ma lekko ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
rebeliant86
Posty: 67
Rejestracja: 2016-05-09, 09:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: rebeliant86 »

Szczerze to myślałem, że te 30m to początkowy dystans. :-) Ale chyba faktycznie zmniejszę go na początek.
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

...bierzesz kartkę A-4, rysujesz dwie grube krechy pod kątem 90°, ustawiasz na 15 m (moze być na początek 10 m), strzelasz serię, korygujesz, znów strzelasz, potem zwiększasz dystans, powtórka, aż znajdziesz zero na 25 - 30 m. Potem już tylko poprawki dotami odnosząc się do wybranego ustawienia/dystansu...