Replika Sig Sauer MPX

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
jormael
Posty: 23
Rejestracja: 2016-05-29, 20:35
Lokalizacja: Brwinów

Replika Sig Sauer MPX

Post autor: jormael »

Przyszedłęm, zobaczyłem, kupiłem. No dobra, wziąłem do ręki, pomacałem i nie mogłem się oderwać.

Replika bardzo zacna, korpus, lufa i mechanika - metal. Plastikowa kolba (kryjąca nabój co2 88g), uchwyt i magazynek. I waży również odpowiednio.

Obrazek

30-osobowy magazynek pudełkowy bardzo ciekawej konstrukcji - z wkładem wyglądającym i łądowanym trochę jak taśma do kaemu :) Śrut 4,5mm, moim zdaniem ze względu na rodzaj magazynka lepiej stosować amunicję dobrej jakości aby uniknąć uszkodzenia taśmy.

Obrazek

Obrazek

W zestawie mechaniczne przyrządy celownicze typu flip-up (nie lubię!)

W zestawie karabinek, magazynek sztuk raz i klucz nastawny z dopychaczem śrucin.
Niestety na chwilę obecną nie są dostępne zapasowe magazynku - lub choćby wkłady do nich.
Zdobycznya Slavia prehistoryk z mechaniką
SigSauer MPX z kolimatorem
+ złom do remontu z optyką
Awatar użytkownika
jormael
Posty: 23
Rejestracja: 2016-05-29, 20:35
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: jormael »

Pierwsze strzelanie "spod bramy do garażu" na dystansie około 20 m - dla regulacji przyrządów celowniczych.
Najpierw z ręki, potem z podpórki na stoliku. Zdecydowanie flip upy to nie są przyrządy precyzyjne...


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

..ale po regulacji pomogło. Niestety, nie jestem w stanie ominąć wpływu wiatru, między garażem a domem przeciąg jak cholera.
Zdobycznya Slavia prehistoryk z mechaniką
SigSauer MPX z kolimatorem
+ złom do remontu z optyką
Awatar użytkownika
jormael
Posty: 23
Rejestracja: 2016-05-29, 20:35
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: jormael »

Uznałem, że trzeba dokupić kolimator - na razie Strike 1x30 red dot, z 11-stopniową regulacją.
Przestrzelany na strychu, na osi 10 m. (edit:) z ręki.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ostatnia tarcza pokazuje już opad wywołany kończeniem się naboju co2..

i to co się działo potem - widać duży opad a ostatnia śrucina utknęła w tarczy (z tyłu płyta wiórowa)

Obrazek
później jeszcze jedna tarcza na strzelaniu szybkim, ale nie mogę jej znaleźć - praktycznie całość na dole tarczy.
Zdobycznya Slavia prehistoryk z mechaniką
SigSauer MPX z kolimatorem
+ złom do remontu z optyką
Awatar użytkownika
jormael
Posty: 23
Rejestracja: 2016-05-29, 20:35
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: jormael »

Wrażenia:
Fajna replika, dobrze wykonana i z dużym realizmem odzwierciedlona.
Ciężka.
Brak odrzutu (co raczej jest normą przy co2)
Moim zdaniem trudna w użyciu bez optyki.
Nie mierzyłem wartości (nie mam jak i czym) ale moim zdaniem idealna do strzelania na dystans do 25-30m, wydaje misię (niczym nie podparte misię), że na większych dystansach nie ma sensu.
Magazynek pozwala na szybkie wystrzelenie 30 pocisków, ale nie ma to sensu - pierwszy jest celny a kolejne lecą gdzie chcą i to raczej związane jest z działaniem zaworu powietrza a nie utrzymaniem na celu (pierwsze wrażenie - warto około 10 sekund odczekać na kolejny strzał)
Praktycznie przy każdym doładowaniu okazywało się, że taśmie został jeden (słownie - jeden) śrut - muszę oznaczyć gniazdo i sprawdzić czy to zawsze to samo, bo to by oznaczało wadę taśmy amunicyjnej.
Nabój co2 wystarczył na około 250 strzałów, z czego 50 na krótkim dystansie.

Reasumując: muszę powtórzyć strzelanie z unieruchomieniem karabinka (używacie do tego imadła? nie zgniata się korpus?) i na dłuższym dystansie - czyli na strzelnicy.
Zdobycznya Slavia prehistoryk z mechaniką
SigSauer MPX z kolimatorem
+ złom do remontu z optyką
javiki
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 624
Rejestracja: 2016-01-22, 11:06
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: javiki »

Sprzęt fajny-zabawka karabinek-lux. Tylko ja jakoś nie rozumiem zabawy pistolecikiem na CO2 na 20m :) Te 10m ma być same 10 :) 15m to ma być w czarne pole a na 20 m masz trafić w ..sylwetkę -1m wysokości-i będzie dobrze :)
Awatar użytkownika
jormael
Posty: 23
Rejestracja: 2016-05-29, 20:35
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: jormael »

Ok, wczoraj - nowy nabój co2, dystans 20 m, kolimator i tarcza "francuz" - pierwszy strzał na 1 cm w lewo od napisu 10". Ale kolejne już wokół, stąd moje podejrzenie o konieczności robienia odstępów między strzełami.
Ale uważam że może być lepiej, jak się lepszy strzelec trafi :)
Zdobycznya Slavia prehistoryk z mechaniką
SigSauer MPX z kolimatorem
+ złom do remontu z optyką
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Tak, mam SigSauera M4 i na małe dystanse jest celny.
Awatar użytkownika
mc_iek
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 876
Rejestracja: 2015-10-07, 09:46
Lokalizacja: Kępa Niemojewska

Post autor: mc_iek »

jormael pisze: Reasumując: muszę powtórzyć strzelanie z unieruchomieniem karabinka (używacie do tego imadła? nie zgniata się korpus?) i na dłuższym dystansie - czyli na strzelnicy.
Między szczęki imadła a korpus karabinka włóż drewniane deseczki. Chwyć za jakiś solidniejszy element i dokręć imadło tylko tyle, zeby karabinek przestał się ruszać. Jak sam napisałeś, nie ma odrzutu, więc strzał nie wyrwie go z imadła.
Gdy patrzę na niektórych ludzi stworzonych na obraz i podobieństwo boże, to cieszę się, że moimi praprzodkami były małpy...
Awatar użytkownika
jormael
Posty: 23
Rejestracja: 2016-05-29, 20:35
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: jormael »

green_thunder pisze:Tak, mam SigSauera M4 i na małe dystanse jest celny.
Też jest tak, że pierwszy strzał celny a kolejne - jeśli odstęp pomiędzy nimi zbyt mały - takie sobie?
Zdobycznya Slavia prehistoryk z mechaniką
SigSauer MPX z kolimatorem
+ złom do remontu z optyką
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

jormael pisze:Też jest tak, że pierwszy strzał celny a kolejne - jeśli odstęp pomiędzy nimi zbyt mały - takie sobie?
Nie ... nie dosyć , że jest na BBs-y , to z całą pewnością jest celniejszy na 20m niż Twój . Wszystkie strzały na tym dystansie przy użyciu kolimatora wchodzą w średnicę niewiele większą od 2 zł . ... i mówię tu o całym magazynku 30 szt. A strzelać można tak szybko , jak tylko palec pozwoli .

.... znam Greenowego Siga , bo go miałem z ciekawości przez jakiś czas.

Na fotach z lunetą , ale prawie w ogóle tak nie strzelałem ...

Obrazek Obrazek Obrazek
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

...no tak, no tak...
Awatar użytkownika
jormael
Posty: 23
Rejestracja: 2016-05-29, 20:35
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: jormael »

Hiszpan63 pisze:
jormael pisze:Też jest tak, że pierwszy strzał celny a kolejne - jeśli odstęp pomiędzy nimi zbyt mały - takie sobie?
Nie ... nie dosyć , że jest na BBs-y , to z całą pewnością jest celniejszy na 20m niż Twój . Wszystkie strzały na tym dystansie przy użyciu kolimatora wchodzą w średnicę niewiele większą od 2 zł . ... i mówię tu o całym magazynku 30 szt. A strzelać można tak szybko , jak tylko palec pozwoli .

.... znam Greenowego Siga , bo go miałem z ciekawości przez jakiś czas.
Jak ustawię przyrządy metodą inną niż z ręki, to wtedy będę się zastanawiał czy jest mniej celny :)
Zdobycznya Slavia prehistoryk z mechaniką
SigSauer MPX z kolimatorem
+ złom do remontu z optyką
radzix
Posty: 81
Rejestracja: 2015-12-28, 12:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: radzix »

Karabinek na BB's celniejszy niż ten na śrut? To byłby hit. Co to za model, w ogóle go nie widziałem nigdzie.
HW 40 "Trabant" Dębowy , Hatsan "Harnaś" Dębowy mod.8 , S.A 9 "Klocek"
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

radzix pisze:Karabinek na BB's celniejszy niż ten na śrut?
... nie generalizuj :idea: .. po zapodanych tarczach strzelanych na 10 m , twierdzę , że to siewnik . Może wystarczy coś grzebnąć , a zapewne usztywnić lufę . Może korona lufy i port ładowania do ogarnięcia .
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
radzix
Posty: 81
Rejestracja: 2015-12-28, 12:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: radzix »

No to fajny ten Sig zielonego, ile, gdzie i dlaczego tak drogo? :) Jakiś unikat, nie widziałem nigdzie tyc karabinków.

Co do mpx/mcx to obstawiam że wszelkie problemy z celnością, spowodowane sa przez magaznek, nie ma siły żeby nie było tam strat. Poza tym , zobaczcie takiego WLA, winchester na kapsule robi ponad 400 strzałów z niezłą mocą, tu połowa z mocą mniejszą...gdyby chociaż miał full auto...trochę jestem zawiedziony
HW 40 "Trabant" Dębowy , Hatsan "Harnaś" Dębowy mod.8 , S.A 9 "Klocek"