Swawolny pistolet tarczowy LOV21

Moderator: Hiszpan63

javiki
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 624
Rejestracja: 2016-01-22, 11:06
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: javiki »

Taka ciekawostka
http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?f=12&t=147179
Piękny kawałek pistoletu i historii. No i w końcu wiem na czym wzorowany jest LOV 21 -bo myślałem że to tylko taki wymysł :)

Odnosnie strzelania do orzechów - Syn z Kandara (w sąsiednim watku opisany) strzelał ze mną do orzechów na drzewie-włoskich orzechów. Fajna zabawa-i obaj daliśmy radę-za którymś razem :)
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3695
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

javiki pisze:Piękny kawałek pistoletu i historii. No i w końcu wiem na czym wzorowany jest LOV 21 -bo myślałem że to tylko taki wymysł :)
I całkiem celny. Zanim mi się uszczelka zaworu "wypstrykała", wszystkie trafienia "szły" w czarne. Pomimo, ze strzelałem po raz pierwszy. :^)

Teraz, korzystając z okazji, testuję w wolnym czasie różne materiały zastępcze - "jak domowym sposobem, przy użyciu szewskich wykrojników zrobić sobie uszczelkę". :^)
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
javiki
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 624
Rejestracja: 2016-01-22, 11:06
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: javiki »

Po mocno zakrapianym wekendzie -szybkie strzelanie przed pracą. Ot 20 strzałów do 10mm blaszek na 6m....No cóż-ręce się trzęsą i jakos srut latał obok. Muszę cos wykombinowac żeby tarczę zamontowac :)
javiki
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 624
Rejestracja: 2016-01-22, 11:06
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: javiki »

Dzisiaj załadowałem bombiczkę przed pracą -zaczął uciekać gaz przez lufę :( Myślałem że może to się uspokoi jak strzele kilka razy-niestety nie... Jest pierwsza awaria :(
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Przez lufę. Militaria.pl wzęli ode mnie za nowy zawór z ich robotą 110 zł do walthera ppk/s kilka lat temu. Być może lepiej będzie kupić następny, nowy pistolet. Te zawory kiepsko się naprawiają, brak oryginalnych uszczelek. W Jędrzejowie jest facet, który robi na zamówienie z dobrego materiału, brałem od niego do cp99, była pod bombiczkę, w tym przypadku nie uciekało przez lufę.
javiki
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 624
Rejestracja: 2016-01-22, 11:06
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: javiki »

Przepuszcza powietrze w samym zaworku. Poleruję element metalowy-ale jak wyjąć tą białą uszczelkę-chyba teflonową-help...
Uszczelka trudna do znalezienia-ale się udało- tyle ze będzie problem z wyjęciem starej.
Jak by ktos szukał-dodam że nie wysyłają do PL :(

http://www.lovecke-zbrane.eu/nahradni-d ... ni-lov-21/

W poniedziałek polerowanie -ale uszczelka chyba do wymiany-bo założenie teflonowej nakładki nic nie dało. Zamówiona w czechach-przyjdzie jak będzie.
quietus
Posty: 91
Rejestracja: 2015-01-19, 10:30
Lokalizacja: Skoczów

Post autor: quietus »

Witaj
Jak udało Ci się zamówić te uszczelki do Polski ? Z dużą uwagą śledzę twój wątek o lov21. Sam myślę nad takim pistoletem dla córki. Gamo PR45 córa nie jest w stanie sama załadować.

Co do LOV21 intensywne strzelanie z kapsułek co2 kosztuje. Szukałem ostatnio sposobu ograniczenia wydatków:

korek do ładowania co2 z butli 150g

mała butla 150g

Pozostaje problem sprowadzenia tych części do Polski no i samego ładowania tych 150g butli. Ktoś jest w stanie dorobić odpowiednią przejściówkę ?
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

...jak chcesz za darmo, to znaczki zbieraj...
javiki
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 624
Rejestracja: 2016-01-22, 11:06
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: javiki »

Odnośnie uszczelek-tu fb pomógł-okazało się że znajomy jest tam-kupi i mi odeśle.
Lov dla mojej Zosi nie jest idealny -bo ciut duży-ale strzela bardzo celnie i sama obsługuje.
Odnosnie kosztów strzelania CO2. Uważam że wcale nie są wysokie.
Oczywiście jak dla kogo. Obecnie mam takie długi że wielu rzeczy bym nie kupił -ale tych kilkanaście kapsuł i trochę srutu z pewnością :)
Kapsuła starcza na 65 strzałów. Jak masz czas to strzelisz 3 kapsuły na raz. Aczkolweik przy strzelaniu tarczowym jedna to dużo :) Tygodniowo-pracując pójdziesz strzelac 3-4razy max. Czyli miesięcznie powiedzmy 16razy.
Gaz 1.34zł, śrut KTK 12zł -miesiąc to (zakładam 2 kapsuły na raz) 1,34x2x16+2x12 =43+24=67zł.
Wszystko się zmienia jak strzelasz zawsze jednym śrutem-np JSB. Ale uwierz mi -strzelanie 16x w miesiącu to chyba tylko na wakacjach :) Stąd przy normalnej sytuacji -kupujesz 50 kaspuł i masz na kilka miesięcy :) Do tego śrut -i dajesz czadu-bez zbędnego kombinowania.

Z dzisiaj. Polerowałem metalową część, polerowałem uszczelkę i..nic z tego. Nadal puszcza gaz. Musze wykombinować jakąś uszczelkę na spróbowanie. Bo jak owinąłem stożek teflonowym uszczelnieniem-to nie puszczało.
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3695
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

javiki pisze: Z dzisiaj. Polerowałem metalową część, polerowałem uszczelkę i..nic z tego. Nadal puszcza gaz. Musze wykombinować jakąś uszczelkę na spróbowanie. Bo jak owinąłem stożek teflonowym uszczelnieniem-to nie puszczało.
Ja wyciąłem uszczelkę zaworu CO2 z kawałka wykładziny podłogowej. Dwa wykrojniki szewskie do skóry fi 3 i fi 7 i już. Tylko, że wykładzina jest trochę za cienka i musiałem dociąć drugi kawałek, bardziej płaski, bo trochę puszczało.
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
javiki
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 624
Rejestracja: 2016-01-22, 11:06
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: javiki »

Własnie o tym myślę. Tylko muszę jakąś gumę znaleźć i wykrojniki :)
javiki
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 624
Rejestracja: 2016-01-22, 11:06
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: javiki »

Zrobiłem z silikonowej gumy. Niby było ok. Jednak dzisiaj przyszła paczka z Czech z oryginalnymi elementami. Wymieniłem teflonową. Od razu idealnie. Załadowałem gaz-zobaczymy co będzie jutro :) Wyszło mi po przeliczeniach że poprzednia uszczelka starczyła na 50 bombiczek... ok 3500 strzałów...
Tak dodatkowa informacja-Zosia na razie nie strzela. Zapisaliśmy ja do nowego klubu tenisa stołowego... 2 tygodnie po 6 godzin codziennie treningu...żeby nadgoniła braki-bo 10 września ma startować w zawodach wojewódzkich :(
javiki
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 624
Rejestracja: 2016-01-22, 11:06
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: javiki »

Po 20h gaz nadal jest i nie ucieka :)
Strzelanie do patyka pionowego -na 6m. Po krótkiej chwili dało się strzelać i trafiać :)
No i chyba znalazłem miejscówkę na strzelnicę koło domu. Może w weekend uda się postrzelać z dzieciakami :)
javiki
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 624
Rejestracja: 2016-01-22, 11:06
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: javiki »

Gaz pozostawiony po ok 40 strzałach - już 4 dzień i nadal strzela :)
javiki
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 624
Rejestracja: 2016-01-22, 11:06
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: javiki »

Dzisiaj Zosia wystrzelała ponad 100 śrutów. Byliśmy na małym grilku ze strzelaniem. Zosia dorwała się do Lova i ...tylko tarcze zmieniałem. Fakt że na 6m -bo na 10 m jakos trudno jej było trafić :)
Taki banan na twarzy to super sprawa :)