Daisy 717 sody

Wszystko co dotyczy wiatrówek PCA

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

soda
Posty: 253
Rejestracja: 2015-09-07, 19:31
Lokalizacja: Pabianice

Daisy 717 sody

Post autor: soda »

Tak jak już wspominałem, koniecznie musiałem zakupić pistolet! ;-).
Po przeczytaniu wcześniejszego opisu:
http://nasze-wiatrowki.pl/viewtopic.php?t=1667 zapadł mi ten pistolet w pamięć.
Bardzo wizualnie mi się ten pistolet podoba, hmm, inne podobają mi się jeszcze bardziej, ale są dużo droższe ;).
mironTG przebąkiwał że szuka pistoletu, pogrzebałem w olx i ooo, jest.
Więc jakby żona pytała to zwalę na miron'a ;-)
Zakup bez problemu, bardzo szybko i miło.

Nie będę powtarzał tego co kolega wcześniej napisał, bo po pierwsze zgadzam się z kolegą, a po drugie nie mam obycia z pistoletami ani doświadczenia. Postaram się tylko porównać do gamo pr45 i kandara CP1 z których trochę strzelałem.

Stwierdziłem że zaryzykuję zakup z OLX.
Pistolet był ponoć poprawiany, modyfikowany na pewno.
Mam wrażenie że część elementów została pomalowana, a niektóre elementy wypolerowane. Pistoletu nie rozbierałem, bo bym pewnie popsuł. Jest przesmarowany.
Naciąga się leciutko, płynnie, bez żadnych oznak iż coś jest nie tak jak być powinno.
Poprzedni właściciel dorobił też rękojeść? okładziny? (nie wiem jak to fachowo się nazywa?).
Nie wiem czy to problem czy zaleta. Nie jest ten twór dopasowany idealnie do mojej dłoni.
Ale nie jest też bardzo źle. Jest dość znacznie zarysowana półka? (tutaj też nie jestem pewien terminologii).
Jednak brakuje mi do niej 3-5mm i dłoń się o nią nie opiera.

W porównaniu z PR45 pistolet jest większy i cięższy. No ale ten spust....
W PR45 mam spust twardy jak cholera, w CP1 mam mięciutki, natomiast majta mi tym pistoletem i nie mogę sobie z tym poradzić.
Daisy ani nie miota, a spust jest jak marzenie (przynajmniej moje ;)).
Sam strzał, jak na moje krzywe oko, jest podobny do PR45. Bardzo krótki i szybki.
Nie ma co porównywać tego do mojego CP1, gdzie ten strzał trwa jakby dłużej, nie wiem, może przez to rzucanie CP1 mam takie odczucia.

Aha, poprzedni właściciel dorobił z blaszki nakładkę na szczerbinkę.
Na którymś zdjęciu później będzie to widać. Jak dla mnie jest okej. Nie mam za dużego doświadczenia.
Jest jak jest i dość mi z tym wygodnie.

Dzisiaj strzeliłem kilka tarczek, oczywiście do zdjęcia wybrałem najlepszą ;-)
No dobra, koniec przynudzania, teraz kilka fotek stokrotki.


Obrazek



Obrazek



Obrazek


Pozdrawiam
soda
Awatar użytkownika
Michał
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2652
Rejestracja: 2009-08-25, 13:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Michał »

Gratuluje zakupu fajnego pistoletu !!!
Zawsze mi się podobał...
HW97 .177,Remington Summit .177,Lov2 .177,C 2240 .177-Walther 2x20,Colt 1911,Hatsan 135 .22,CP1-M .177,CP1 .177,SPA p10 .22
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

Chyba nawet wiem, od kogo kupiłeś. :^)
Też obserwowałem tę aukcję, tylko że trochę przekraczała mój budżet.
Niech Ci się dobrze strzela! :^)
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
soda
Posty: 253
Rejestracja: 2015-09-07, 19:31
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: soda »

Dzięki, strzela mi się bardzo ale to bardzo przyjemnie
Ślubek pisze: Też obserwowałem tę aukcję, tylko że trochę przekraczała mój budżet.
Nawet nie wiesz jak przekraczała mój ;-)

Pozdrawiam
soda
zbisz41
Posty: 1061
Rejestracja: 2015-11-20, 12:52
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Post autor: zbisz41 »

Jakoś tak zawsze wychodzi że przekracza i tak daje się radę ;)
Nie życzę zadowolenia bo jest życzę sukcesów :mrgreen:
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

To fajny pistolet i dobrze , ze modyfikowany , bo nie byłbyś taki zachwycony oryginałem ;)
soda pisze:W PR45 mam spust twardy jak cholera,
... to może po prostu sobie zrób na miękki i krótki ?? ... :P
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
soda
Posty: 253
Rejestracja: 2015-09-07, 19:31
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: soda »

Hiszpan63 pisze: to może po prostu sobie zrób na miękki i krótki ?? ... :P
Chyba młodemu (bo PR45 to jego pistolet) zrobię poprawki w spuście.
Bo jak mnie telepie jak ściągam spust. Młody strzela oburącz, ale i tak będzie mu wygodniej z lżejszym spustem.

Pozdrawiam
soda
Awatar użytkownika
mironTG
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1041
Rejestracja: 2013-07-22, 21:48
Lokalizacja: Zebrzydowice

Post autor: mironTG »

Tak, to jak pisałem na pistoletowanie nas wzięło :) w niedługim czasie do mnie dotrze FWB 65, byle mi SODA do głowy nie uderzyła :mrgreen: Mojej pani powiem że to właśnie za Twoją namową zakupiłem pistolca i będziemy kwita. :lol:
Strzelam bo lubię :-) AR 50 PCP.

( Celuj w księżyc- jeśli nie trafisz, trafisz między gwiazdy )
zbisz41
Posty: 1061
Rejestracja: 2015-11-20, 12:52
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Post autor: zbisz41 »

mironTG, to już ten czas ;) lekko łatwo i przyjemnie....eee tylko co? :mrgreen:
Awatar użytkownika
mironTG
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1041
Rejestracja: 2013-07-22, 21:48
Lokalizacja: Zebrzydowice

Post autor: mironTG »

ALEEEEEEEEEE karabinków nie zdradzę, lubię ciężką artylerię. Zbyszki nie lubią chłopskowych karabinków. A pistola po to żeby Zbysiowi d....ko złoić jak już się spotkamy, 06.06 jestem w TG. :lol:
Strzelam bo lubię :-) AR 50 PCP.

( Celuj w księżyc- jeśli nie trafisz, trafisz między gwiazdy )
Awatar użytkownika
mildot
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 590
Rejestracja: 2011-09-21, 14:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mildot »

Soda, grip sobie dopasuj. Półkę podwyższyć łatwo i odwracalnie podklejając korkiem np. kupionym w markecie w formie podkładki pod talerze.
Zbyt wygodny Grip nie jest wcale dobry. Ale zbyt niedopasowany również. Łatwo to poprawisz : szpachla i/lub pilnik załatwi sprawę.

Na oko obecny grip jest za długi i podpiera za nadgarstkiem. Gdybyś chciał uczciwe strzelać PPN trzeba przyciąć bo inaczej masz mega fory. ;)
:-D
soda
Posty: 253
Rejestracja: 2015-09-07, 19:31
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: soda »

Mildot, dzięki za rady. Zrobię później fotkę jak to wygląda w z dłonią na chwycie.
Właśnie się wczoraj nad tym w nocy zastanawiałem. Jak postrzelałem dłużej, to tak naprawdę punktem podparcia, punktem który na który czuje nacisk, i który kompensuje lecenie pistoletu na lufę jest jakaś gula na rękojeści która wbija mi się w środek dłoni. Chwilowo półki nie dotykam dłonią przy strzale. Trochę jest tak jakbym założył nie swój but. Wczoraj jeszcze poprawiłem młodemu spust w pr45. No i jak testowałem, niby prosty ten chwyt w gamo, ale wygodniejszy. Sprzedawca obiecał mi dosłać również plastikowe oryginalne okładziny do Daisy. Zobaczę jak z nimi będzie się sprawa miała. W każdym razie, strzela mi się bardzo bardzo fajnie. Zmniejszyłem trochę moc, bo była na ucho bardzo wysoka. Może uda mi się pomierzyć Vo przed weekendem.

Pozdrawiam
soda
soda
Posty: 253
Rejestracja: 2015-09-07, 19:31
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: soda »

Dorobiłem prowizorkę. Użyłem takiej bardzo gęstej pianki. Kiedyś dostałem od szewca. Miał to być materiał na wykończenie stopki do karabinu. Mildot, zobacz jak możesz, czy bardzo oszukuję rozmiarami? :-). To się trzyma chwilowo na dwie delikutaśne wkręty. Mogę to pomniejszyć.


Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
adnikauto
Posty: 20
Rejestracja: 2017-06-20, 03:59
Lokalizacja: Zza wielkiej wody...

Post autor: adnikauto »

Zeby nie zakladac nowego tematu.... mialem 747 z lufa LW.... plus customowe RB grips oraz optyka czyli Red Dot.

Mierzona na chrono - moc ok. 2.8 J idelana do dziurkowania papieru... super celna. latwa do "ladowania" dzwignia z boku... fajny sprzecik... sprzedalem gosciowi z Nebraski zeby zrobic wiecej miejsca na inne sprzety... "troszku" bardziej "energetyczne"... :mrgreen:

http://www.airguns.net/classifieds/show ... rOfPages=1

Ponizej link do mojej prywatnej galerii... wiekszosc zdjec jest z mojej przydomowej strzelnicy.

https://postimg.cc/gallery/e49tahek/

Milego ogladania.... :P
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Strzelnica , że pozazdrościć . :sciana: :smutek: