Umarex SA 10 Ciekawa nowość.

Wszystko co dotyczy wiatrówek CO2

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

radzix
Posty: 81
Rejestracja: 2015-12-28, 12:21
Lokalizacja: Warszawa

Umarex SA 10 Ciekawa nowość.

Post autor: radzix »

Widzieliście nowy pistolet w ofercie Umarexa?

http://www.umarex.de/en/airguns/co-powe ... .8328.html

Wygląda całkiem ciekawie, spora waga, no i ten mag
Obrazek

Trochę nowocześniejsza wersja Vigilanta nam się szkuje chyba, można strzelać kuleczkami jak i diabolo.

Obstawiam cenę koło 500 zł.
HW 40 "Trabant" Dębowy , Hatsan "Harnaś" Dębowy mod.8 , S.A 9 "Klocek"
Awatar użytkownika
Gizzley
Posty: 65
Rejestracja: 2015-10-30, 16:35
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Gizzley »

Przy tym setupie obstawiam, że będzie stał na pewnym znanym serwisie z wiatrówkami za minimalnie 750-800 zł.


Dodam, że nie jestem zwolennikiem mieszania technologii.
Albo Co2 na BBki, bez blowa, czyli oszczędność, pokazówka z blowem albo diabolo i znane napędy (sprężynka, PCA, mniej chętnie PCP).

Nie wierzę w skuteczność diabolo na gazie, może ktoś spróbuje mnie wyprowadzić z błędu.
Łucznik wz. 87 / wz. 187 "Mutant"
Gamo PR-45
Baikał MP-654K Makarov Wz. 71
Łucznik wz. 70 "Puszkobij"
Hatsan mod. 25 "Diesel"
Awatar użytkownika
mildot
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 590
Rejestracja: 2011-09-21, 14:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mildot »

Zupełnie nic nie stoi na przeszkodzie zrobienia celnej repliki na CO2 z blow-back. Ale dopóki będą robić takie tanie g... jak robią to celne nie będzie. Trzeba by solidnych materiałów użyć i poprawić design.
Tylko grupa mogąca i chcąca za to zapłacić jest nikła a profity mniejsze niż z byle g... za duże pieniądze.

Dym się zrobi jak SPA zrobi PP700 z magazynkiem...
:-D
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

Gizzley pisze:Nie wierzę w skuteczność diabolo na gazie, może ktoś spróbuje mnie wyprowadzić z błędu.
Może ja spróbuję: http://nasze-wiatrowki.pl/viewtopic.php?t=8697 - obecnie strzelam z niego w Lidze SKS. Jeszcze długo będzie lepszy ode mnie.
Poza tym, zobacz opis Walthera CPM-1.
:mrgreen:
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Awatar użytkownika
Gizzley
Posty: 65
Rejestracja: 2015-10-30, 16:35
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Gizzley »

Ciekawa lektura się zapowiada, przystępuję :)
Łucznik wz. 87 / wz. 187 "Mutant"
Gamo PR-45
Baikał MP-654K Makarov Wz. 71
Łucznik wz. 70 "Puszkobij"
Hatsan mod. 25 "Diesel"
radzix
Posty: 81
Rejestracja: 2015-12-28, 12:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: radzix »

Ostatnio zmieniony 2016-08-10, 20:55 przez radzix, łącznie zmieniany 1 raz.
HW 40 "Trabant" Dębowy , Hatsan "Harnaś" Dębowy mod.8 , S.A 9 "Klocek"
Awatar użytkownika
Gizzley
Posty: 65
Rejestracja: 2015-10-30, 16:35
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Gizzley »

E tam, stawiałem stówkę wyżej, nie jest źle :)
Jak ktoś lubi takie klimaty to ma jak znalazł.
Łucznik wz. 87 / wz. 187 "Mutant"
Gamo PR-45
Baikał MP-654K Makarov Wz. 71
Łucznik wz. 70 "Puszkobij"
Hatsan mod. 25 "Diesel"
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Mosiężna lufa i stalowe kulki?
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

witeg pisze:Mosiężna lufa i stalowe kulki?
Jeśli prawdą jest , o czym kiedyś pisał M-ciek , że kulka znajduje się wewnątrz wiru CO2 , który nadaje jej ruch obrotowy i praktycznie nie dotyka ona ścianek , to być może mosiężna lufa się sprawdzi . Pamiętać należy przy tym , że kulka jest mocno podkalibrowa i w rzeczywistości ma średnicę poniżej 4,40 mm . Mam IŻ-a 22 z mosiężną wkładką lufy , ale niech mnie ręka boska broni przed użyciem kulek BB . Lufka działa znakomicie ze śrutem diabolo , więc żadnych eksperymentów .
PabloPablito
Posty: 13
Rejestracja: 2017-04-13, 17:40
Lokalizacja: Hiszpania

Post autor: PabloPablito »

Od tygodnia testuję umarex ux sa 10, po pierwszych strzalach mile zaskoczony. Fajny odrzut i huk jak z kbks, no i samopowtarzalnosc. System blowback przy dobrym śrucie daje radochę, to mój pierwszy pistolet na śrut z blowback em. SA 10 niczym nie ustępuje topowej Berecie 92 Umarexa, która niestety jest bez systemu blowback. SA 10 jest celny, szybko strzelny i potrafi wystrzelić nawet 84 sruty na jednym co2. No i ten magazynek, jak narazie najlepsze rozwiązanie, bardzo realistyczne...
Strzelanie z kulek, wiadomo trochę słabsza moc, ale co do celności nie ma różnicy. Wyprowadzam z błędu, lufa jest stalowa i gwintowana
PabloPablito
Posty: 13
Rejestracja: 2017-04-13, 17:40
Lokalizacja: Hiszpania

Post autor: PabloPablito »

Od tygodnia testuję umarex ux sa 10, po pierwszych strzalach mile zaskoczony. Fajny odrzut i huk jak z kbks, no i samopowtarzalnosc. System blowback przy dobrym śrucie daje radochę, to mój pierwszy pistolet na śrut z blowback em. SA 10 niczym nie ustępuje topowej Berecie 92 Umarexa, która niestety jest bez systemu blowback. SA 10 jest celny, szybko strzelny i potrafi wystrzelić nawet 84 sruty na jednym co2. No i ten magazynek, jak narazie najlepsze rozwiązanie, bardzo realistyczne...
Strzelanie z kulek, wiadomo trochę słabsza moc, ale co do celności nie ma różnicy. Wyprowadzam z błędu, lufa jest stalowa i gwintowana
Obrazek
netshooter
Posty: 14
Rejestracja: 2016-06-11, 09:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: netshooter »

Pablopablito co możesz powiedzieć a wrażeniach z realizmu pracy zamka w systemie blowback i jak jest wykonana wiatrówka? Magazynek fullmetal? Zamek, lufą i spust metalowy a reszta? Też przymierzam się do zakupu i nie chciałbym się rozczarować przesiadam się z sigsauer p226 x-five i on jest wykonany świetnie i realistycznie tylko brakuje mu śrutu diabolo i trochę mocy.
PabloPablito
Posty: 13
Rejestracja: 2017-04-13, 17:40
Lokalizacja: Hiszpania

Post autor: PabloPablito »

Próbowałem Siga x five, fakt, replika dobrze wykonana i blowback działa mocniej, przez swoją wagę. SA 10 ma lepszego kopa no i dwie możliwości, śrut i kulki. Moc podobno 3,2J
Jestem zadowolony
netshooter
Posty: 14
Rejestracja: 2016-06-11, 09:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: netshooter »

A jakie materiały?
PabloPablito
Posty: 13
Rejestracja: 2017-04-13, 17:40
Lokalizacja: Hiszpania

Post autor: PabloPablito »

Lufa, zamek, spust, magazynek, nakrętka zabezpieczająca gwint na lufie metalowe, szkielet ABS