Zoraki HP-01 Ultra śrutowy dylemat

Wszystko co dotyczy wiatrówek PCA

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

zbisz41
Posty: 1061
Rejestracja: 2015-11-20, 12:52
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Zoraki HP-01 Ultra śrutowy dylemat

Post autor: zbisz41 »

Jak w temacie mam dylemat z doborem śrutu .
Przestrzelałem kilka śrutów i do tarczy na 15 m najlepiej wchodzi Geco Diabolo i to u mnie jest pewne.
Niestety na dalszą odległość 20-25 m potrzebowałbym czegoś cięższego czy raczej w wersji grzybek.
Strzelałem kilka tarczy na 15 m Exact 4,52 i niestety wyniki średnie ,dużo gorzej od GECO, choć dziś o dziwo 5 strzałów exact w punkt 1 cm :shock: ale to chyba wyjątek -postrzelam jeszcze.
Zasadniczo mam pytanie do użytkowników tego pistoletu jaki śrut najlepiej u was lata powyżej 15 m?
Mimo wszystko zastanawiam sie nad lżejszymi odmianami Exacta RS czy Expres, nie wiem co jeszcze może być , nie chce juz kupować do testów badziewia bo nawet wędkarze nie chcą tego do przetopu :noniemoge:
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

zbisz41 pisze: najlepiej wchodzi Geco Diabolo i to u mnie jest pewne.
... bo te lufy tak lubią .
zbisz41 pisze:Niestety na dalszą odległość 20-25 m potrzebowałbym czegoś cięższego czy raczej w wersji grzybek.
.. bo co ?? ... ogarnąłem 130 m na Geco i chociaż wchodził bokiem , to się dało . Jak Ci lata na 15m ok , to i na 30 m będzie lepiej niż z innego nie dopasowanego . Nie paprz lufy różnymi stopami ołowiu , tylko strzelaj z jednego . Nie potrzebujesz żadnego grzybka .
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
zbisz41
Posty: 1061
Rejestracja: 2015-11-20, 12:52
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Post autor: zbisz41 »

Hiszpan63 pisze: Nie potrzebujesz żadnego grzybka .
No i oto chodziło , dziękuję za stanowcze dworactwo :upp:
Tylko co do grzybka to jeden mi jeszcze służy i jest potrzebny :noniemoge:
Awatar użytkownika
Kombat69
-#Brązowy Dobromir
-#Brązowy Dobromir
Posty: 485
Rejestracja: 2009-02-21, 21:52
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

Post autor: Kombat69 »

zbisz41 pisze: jeszcze
:noniemoge:
;)

Do tematu wracając, chyba żadne krótkie lufy, przy relatywnie niskiej energii nie lubią po prostu grzybka...
U mnie w żadnej lufie (Mam na myśli pistolety) nie lata dobrze grzybek, prym za to wiedzie Geco i H&N Glat/Sport , w zasadzie lepiej się nie da, jak ma to być rekreacja, bo potem to już ceny za puchę się podwajają... JSB Match i inne ligowe H&N-y .

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 2016-05-08, 07:53 przez Kombat69, łącznie zmieniany 1 raz.
Obecnie na stanie:
HW95k by' Hogan + SMOP25C + DOC
HW50S by' Hogan + AG-25M412 + DOC
HW30S by' Hogan + PP 4x32 AO
Norica Sport :)
Iż 38 Bakielit +drewno :)
Diana mod.3
Record LP-77 "Żyw"
Browning Buck Mark URX
zbisz41
Posty: 1061
Rejestracja: 2015-11-20, 12:52
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Post autor: zbisz41 »

Dokładnie tak jest Kombat69, GECO i RWS Basic wiodą u mnie prym i H&N Sport(Glatt) . A już H&N Excite econ słabo na poziomie KTK płaski ...Tomitex ....;)
Exact 4,52 fajnie lata 6-10 m w HW40 ...o duzo lepiej niż w zorakim