Poprawienie korony lufy w Crosmanie 1377

Moderator: Hiszpan63

kamazek
Posty: 25
Rejestracja: 2015-12-20, 19:43
Lokalizacja: Wrocław

Poprawienie korony lufy w Crosmanie 1377

Post autor: kamazek »

Witam!
Poprawiłem dzisiaj koronę lufy w moim C1377c.
Efekt w skupieniu trafień naprawdę wyczuwalny !
Jak ktoś ma możliwość takiej modyfikacji polecam !

Obrazek
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Zrobiłeś test śrutu ?
kamazek
Posty: 25
Rejestracja: 2015-12-20, 19:43
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: kamazek »

Filo pisze:Zrobiłeś test śrutu ?
A co to jest test śrutu ?
Pytam poważnie, chciałbym nauczyć się jak strzelać celniej, niekoniecznie ze sprzętu z górnej półki, dla mnie to ma być fun, a nie wyścig na milimetry :)
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Trzeba przepchnąć śrut przez przewód lufy zaostrzoną końcówką wyciora , lub np. metalową listewką z wycieraczki samochodowej . W lufie dobrej jakości śrut przechodzi przez przewód lufy bez zacięć , a na końcu wypada w sposób niezauważalny . Jeśli przy wyjściu z przewodu lufy wyraźnie się przycina , to koronę trzeba poprawiać , Jeśli wychodzi jak napisałem , to można nie ruszać . W ten sposób sprawdzisz też , czy wykonana korona jest należycie wykonana . Co ciekawe , w niektórych lufach , stopień zacinania się śrutu podczas przepychania przez przewód lufy zależy od tego czy przepychamy go od przodu lufy , czy od portu ładowania . Jeśli gładko przechodzi przepychany od przodu , to w niektórych , możliwych przypadkach , warto rozważyć przestawienie lufy .
kamazek
Posty: 25
Rejestracja: 2015-12-20, 19:43
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: kamazek »

Szkoda, że nie wiedziałem o tym teście wcześniej :(
Teraz mam już założony i przestrzelany kolimator na lufie, na kościach usztywnionych moim sposobem.
Wcześniej widziałem na oryginalnej koronie ewidentne niedoróbki obróbki mechanicznej, coś w rodzaju mikro-zadziorów.
Dzięki za podpowiedź, ale w tej chwili i tak jest poprawa w skupieniu trafień :)