Jakość wykonania śrutu - zdjęcia.

Moderator: Hiszpan63

l_cwil
Posty: 47
Rejestracja: 2016-02-29, 21:23
Lokalizacja: Warszawa

Jakość wykonania śrutu - zdjęcia.

Post autor: l_cwil »

Nie wiem czy było, bo jestem użytkownikiem forum od niedawna, a w szukajce nie znalazłem.

Trafiłem na forum użytkowników pistoletów Crosmana - mają potężną bazę zdjęć makro różnych marek śrutu.
Moim zdaniem łatwo na pierwszy rzut oka ocenić, czy warto testować dany model.

http://www.crosman-air-pistol-owners-fo ... d4s4hvkid3
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Świetny materiał :mrgreen:
Awatar użytkownika
Jacentus
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1201
Rejestracja: 2013-06-16, 10:16
Lokalizacja: z Gór Sowich

Post autor: Jacentus »

Ciekawa baza peletek i bardzo dokładne ich zdjęcia :upp:
Daystate MK3 FT-R
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

Kupujcie tylko dobre śruty. Nie będę pisał jakie - ale cena musi być ok. 25 zł za pudełko. :roll:
Ostatnio zmieniony 2016-03-17, 08:08 przez Cortez, łącznie zmieniany 1 raz.
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
mironTG
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1041
Rejestracja: 2013-07-22, 21:48
Lokalizacja: Zebrzydowice

Post autor: mironTG »

Piotruś..................... To ja mam śrut dziadowski bo moje JSB po podliczeniu dostawy to jakieeeeeeśśśśśśśś 23,70 no 24 zł :gwizdze:
Strzelam bo lubię :-) AR 50 PCP.

( Celuj w księżyc- jeśli nie trafisz, trafisz między gwiazdy )
javiki
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 624
Rejestracja: 2016-01-22, 11:06
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: javiki »

Cortez- zależy do czego te śruty mają być. Jeśli u mnie do utylizacji figurek i puszek starcza KTK -a co więcej ja różnicy nie widzę między KTK a JSB -to KTK jest tym DOBRYM śrutem. Jeśli bym strzelał tarczowo i liczyły się mm... to najpierw chyba bym zmienił wiatrówkę :) No i ważne są odległości - do 10m-20m do utylizacji- wszystko powinno dawać znośne wyniki-ale jak ktos strzela na 20-50m do kapselków -to już powinien o śrut powalczyć :)
Odnośnie jakości tych lepszych śrutów tez w niektórych miejscach czytałem ze to nie jest tak różowo -tzn raczej krzywe, pogiete się nie trafiają -ale już waga czy wymiar .. nie jest idealny :)
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

Cortez pisze:Kupujcie tylko dobre śruty. Nie będę pisał jakie - ale cena musi być ok. 25 zł za pudełko. :roll:
Kurczę, H&N Sport Glatt w Cekausie po 21 zł. Trzeba poprosić Przemka, aby podniósł cenę przynajmniej do 25,50 zł, bo aż wstyd strzelać takim tanim badziewiem... :noniemoge:
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

:noniemoge: ....oczywiście chodzi mi o rząd wielkości... :takiego:
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
soda
Posty: 253
Rejestracja: 2015-09-07, 19:31
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: soda »

Hej,
Wszedlem w posiadanie JSB w pudełeczku, na naklejce wpisali iż waga nie powinna się wachać o 0.001 g. Zobaczymy jak to się przekłada na tarczy. Żeby nie było, nie kupiłem go bo uwierzyłem w napisy na naklejce, ale pudełeczko fajowe, a i cena chyba 35pln. (edit. 33pln) ;-)

O takie;

http://cdn.pyramydair.com/images/PY-P-1267-lg.jpg

Pozdrawiam
soda
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

4 zł przy 25 zł to 16% różnicy a więc już inny rząd wielkości. :^)

Ale na serio:
Kryterium cenowe przy wyborze śrutu może być tylko wskazówką (która może się zresztą zmieniać - wagonik cytowanego Glatt-a zakupiłem po 19 zł, bo akurat była promocja w Kolbie). Ważniejsze są przede wszystkim:
1. Dopasowanie śrutu do lufy - są lufy lubiące tanie śruty - Przemek, zdaje się pisał, iż zetknął się kiedyś z taką wiatrówką.
2. Stan śrutu - nie da się odlać pogniecionego śrutu - z fabryki wyjeżdża zazwyczaj nieuszkodzony. Gniecie się zawsze w trakcie transportu/przekładania (jak leży na półce, to nic się nie dzieje). Dlatego właśnie śruty z daleka (chińskie, tureckie) mogą być bardziej pogniecione, szczególnie gdy są z miękkiego ołowiu.
3. Zużycie/jakość matrycy - przy milionach odlewów matryca ulega zużyciu i śruty wychodzą nierówne, albo z nadlewami - widać to doskonale na niektórych śrutach w bazie Crosmana cytowanej przez l_cwil-a
4. Zużycie/korozja ołowiu - tak, ołów też się utlenia - zmieniają się wtedy parametry fizyczne jego powierzchni
5. Przeznaczenie - do rekreacji (puszki) nie warto kupować śrutów olimpijskich
6. Umiejętności strzelca i sprzętu - nie ma sensu stosowanie super śrutów w kiepskim sprzęcie, po prostu szkoda kasy. A jeśli strzelam na poziomie 350 pkt, to lepsze śruty mi nie pomogą. Mogą jedynie zniechęcić dużymi kosztami. A wtedy właśnie trzeba strzelać dużo, tanim śrutem, którym jednak nie budzi wątpliwości (np. nie widać zniekształceń).

Dopiero, gdy wyniki będą na poziomie 380 (rząd wielkości :^) ) można zacząć magię z myciem, ważeniem, turlaniem etc. Podejrzewam jednak, że wtedy (na 10 m) większe znaczenie ma psychika zawodnika, mającego świadomość, że zrobił wszystko, co mógł.

I jeszcze dwie uwagi ze względu na p.3:
- ponieważ matryce się zużywają, zdjęcia w cytowanej bazie nie oddają w pełni śrutu, który kupimy.
- zużycie matryc doskonale widać na śrutach moletowanych. Może więc moletowanie nie wpływa na własności aerodynamiczne śrutu, ale (moim zdaniem) znacznie ułatwia jego ocenę wizualną.
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Cayin
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 217
Rejestracja: 2015-06-19, 19:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakość wykonania śrutu - zdjęcia.

Post autor: Cayin »

l_cwil pisze: łatwo na pierwszy rzut oka ocenić, czy warto testować dany model.
Szacunek, zrobili kawał dobrej roboty, ale pozwolę sobie na drobne uściślenie.
Na pierwszy rzut oka nie "widać" tylko "BYŁO widać" sześć lat temu kiedy powstał ww. post :D .
Od tego czasu mogło się sporo zmienić choć wcale nie musiało :D
Tak czy inaczej materiał zacny.
hw97k+ DOT 4-16 AO
Zoraki hp-01 ultra
Awatar użytkownika
Jacentus
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1201
Rejestracja: 2013-06-16, 10:16
Lokalizacja: z Gór Sowich

Post autor: Jacentus »

soda pisze:cena chyba 35pln. (edit. 33pln
Za 200 peletek :P
Daystate MK3 FT-R
javiki
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 624
Rejestracja: 2016-01-22, 11:06
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: javiki »

Nie mogę znaleźć..bo ja tylko czytacz i teoretyk jestem-ale ktos porównywał JSB wersję normalną i sortowaną chyba 4,53 -i ilośc śrutów w obu wersja była porównywalna-tzn nie było tylko 4,53 ale od 4,48 do 4,54 i o różnej wadze -na kilkaset śrutów procentowo rozkład był podobny. Tu widac pudełko o wadze +/- 0,001g- a to już myślę inna rzecz- bo łatwo można żądać zwrotów -czyli muszą się starać- a że 200śrutów -no zakładam że to typowa tarczówka -czyli tylko na zawody :)
U siebie tego nie widzę-ale u kolegi łatwo było widac jak nierówne sa śruty z tego samego pudełka. JSB exact 4,51 - jedne wpadały z luzem a innych wcisnąć się nie dało. Tyle ze do utylizacji puszek to nie miało znaczenia :)
soda
Posty: 253
Rejestracja: 2015-09-07, 19:31
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: soda »

Strzelajac na dystanse ponad 20m, strzelam z exacta zwykłego 4.52.
Nic z nim nie robię. Nie strzelam na tyle dobrze (sprężyna) aby chyba oddac np. 20 strzałów i wyłapać że któryś tam strzał o ileś mm odstaje od grupki przestrzelin. Może w PCP latwiej takie coś zaobserwować... Strzelając ze sprężyny na moim poziomie, wszystko można zwalić na błąd strzelca. I chyba czy będę miał 0.001 czy 0.1 rożnicy w wadze czy czykmolwiek, wielkiej to na tarczy róznicy nie zrobi ;-)

PS.
Pudełeczko fajne, dlatego się skusiłem ;-) Jak jakaś sroka....

Pozdrawiam
soda
Awatar użytkownika
Seamaster
Posty: 99
Rejestracja: 2013-04-12, 15:02
Lokalizacja: Międzychód

Post autor: Seamaster »

Fiu, fiu :shock: foty makro śrutów są ... co najmniej przerażające :lol:
Strach się bać coś takiego do lufy pchać ... ;) Ciekaw jestem co na takie obrazki powiedzieli by koledzy strzelający cp, - niedawno natknąłem się na taką fotkę pocisków do cp:
https://lh3.googleusercontent.com/-AC8o ... 881339.jpg

...jakby gładsze ...
Slavioza i cykloza :P