Gammo Whisper IGT - jaka optyka ?

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
Jacentus
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1201
Rejestracja: 2013-06-16, 10:16
Lokalizacja: z Gór Sowich

Post autor: Jacentus »

Filo pisze:Czasem wyższy montaż stosuje się dla ominięcia obrazu muszki , bo potrafi pojawić się w obrazie w postaci " fantomu "...
Ja i na wysokim w HW77 ją widziałem :mrgreen:, i zdemontowałem ;)


Obrazek
Daystate MK3 FT-R
Awatar użytkownika
hadman
Posty: 13
Rejestracja: 2016-03-15, 11:58
Lokalizacja: Kraków

Post autor: hadman »

zbisz41 pisze: jakiego kopa ma ten twój gamoń?
Obawiam sie ze nie każda lupka będzie na nim bezpieczna :chgw:
nie wiem dokładnie jak to zmierzyć albo co podać jaki parametr ? czuć jak się wystrzeli:D niszczy wszystko co mu podstawie pod lufe :D od metalu po deske 2cm dlatego raczej skłonny bym był przy jednej szynie i średnim montazu, jak będzie muszka zasłaniać to łatwo można się jej pozbyć :)

dostałęm ofertę na Leapersa 3-9x40 TF2 za 435 zł :)
jestem zielony - wybaczcie za głupie ( proste ) pytania
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Co Was tak nakręca z tym rzekomym "niszczeniem" skądinąd dobrych, średniobudżetowych lupek ? Przez dwa sezony siedziała u mnie na BSA Lightning XL PP 3-9x40 AO MD i tylko raz zerowałem z uwagi na chwilowa zmianę śrutu na cięższy. Może to Wy coś źle robicie ?
Awatar użytkownika
hadman
Posty: 13
Rejestracja: 2016-03-15, 11:58
Lokalizacja: Kraków

Post autor: hadman »

lubie po pracy się odprężyć, ustawić sopbie jakiś telefon do wyrzucenia na CEL i rozszarpać go na strzępy, czy to coś złego ? Są tacy co strzelają do tarczy z 30 m i sprawia im to radość a mi sprawia to :)
jestem zielony - wybaczcie za głupie ( proste ) pytania
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

hadman pisze:lubie po pracy się odprężyć, ustawić sopbie jakiś telefon do wyrzucenia na CEL i rozszarpać go na strzępy, czy to coś złego ? Są tacy co strzelają do tarczy z 30 m i sprawia im to radość a mi sprawia to :)
...aaa niby z czym ten post ma związek :shock:
Awatar użytkownika
hadman
Posty: 13
Rejestracja: 2016-03-15, 11:58
Lokalizacja: Kraków

Post autor: hadman »

green_thunder pisze:
hadman pisze:lubie po pracy się odprężyć, ustawić sopbie jakiś telefon do wyrzucenia na CEL i rozszarpać go na strzępy, czy to coś złego ? Są tacy co strzelają do tarczy z 30 m i sprawia im to radość a mi sprawia to :)
...aaa niby z czym ten post ma związek :shock:
wybacz ale nie zrozumiałem dobrze twojego poprzedniego posta, teraz doszło do mnie co napisałeś.
nikt nie pisał o niszczeniu lupek odnosząc się do tego co napisałeś
jestem zielony - wybaczcie za głupie ( proste ) pytania
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

odnosząc się do tego co napisałeś
_________________
Nie, nikt tak nie napisał, ale temat taki dziwny powstał, jakby to było nagminne, szczególnie w odniesieniu do średnibudżetowych lunet.
Awatar użytkownika
hadman
Posty: 13
Rejestracja: 2016-03-15, 11:58
Lokalizacja: Kraków

Post autor: hadman »

green_thunder pisze:
odnosząc się do tego co napisałeś
_________________
Nie, nikt tak nie napisał, ale temat taki dziwny powstał, jakby to było nagminne, szczególnie w odniesieniu do średnibudżetowych lunet.
wybacz ale nie rozumiem tego co piszesz.. staram sie ale ten temat jest założony po to aby mógł mi ktoś doradzić co kupić w przedziale którym napisałem a Panowie wypowiadający się podpowiadają co dobrać więc nie rozumiem zupełnie o co Panu chodzi z niszczeniem lunet skoro nikt nie wspomniał nawet o niszczeniu tylko o mocy wiatrówki aby dobrać pewnie montaż lunety na szyne...
jestem zielony - wybaczcie za głupie ( proste ) pytania
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Dobrze, nie bedę już tak pisał, bo jeszcze bardziej zagmatwam ;)...kilka wątków mi się nałożyło...
Z praktyki wybrałbym pewnie DOC.
Na forum nie używamy formy <Pan>, lecz Ty

(Pani, Pan tylko w przypadku, gdy chcemy komuś "szpilkę" wsadzić :P )
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

green_thunder pisze:(Pani, Pan tylko w przypadku, gdy chcemy komuś "szpilkę" wsadzić :P
... ależ Panie Robercie ... co też Pan insynuuje ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

...Panu Robertu zbrakło chwilowo Grolscha..... :mrgreen:
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Wprawdzie wielokrotnie było, ale....
Odrzut w wiatrówkach sprężynowych jest niezdrowy dla celowników optycznych. Niby mniejszy jak w broni palnej, ale szarpie raz do tyłu, raz do przodu (w jednym cyklu strzału), jak do tego dojdą jeszcze drgania od sprężyny to luneta czuje się jak kastaniety i tamburyn w jednym. Sprężyny gazowe mają to do siebie, że cykl strzału jest krótszy - my odrzut mniej odczuwamy, ale luneta bardziej. W związku z tym teoretycznie najlepszym rozwiązaniem jest celownik najprostszy, z najmniejszą liczbą części które mogą się poluzować, odkręcić, urwać, etc. Również duże szkła i większy ciężar wiąże się większą bezwładnością i podatnością do uszkodzeń.
Praktyka z teorią nie zawsze się zgadza i część celowników ze zmiennym powiększeniem radzi sobie całkiem nieźle na sprężynach, natomiast z zasady warto szukać tych najprostszych, bez fontann i wodotrysków, ale solidnie zrobionych.
Co do oceny odrzutu, w miarę obiektywnie można go ocenić stawiając śrut na wieżyczce lunety, lub szynie do jej montażu i strzelając. Nie powinien spaść, a im mniej się przesuwa tym lepiej.
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

Polecam PP które sprawdzają się nawet na wierzgających karabinkach takich jak hatsan
powiększenie stałe
http://www.zielonysklep.pl/luneta-monta ... cover.html
lub zmienne
http://www.zielonysklep.pl/luneta-monta ... iowy-.html
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
Awatar użytkownika
hadman
Posty: 13
Rejestracja: 2016-03-15, 11:58
Lokalizacja: Kraków

Post autor: hadman »

Dziękuję Panowie za cenne rady i wyjaśnienia, na prawdę przydatne informacje :)
natomiast pytam gdyż spodobały mi się w sumie dwie takie lunetki i nie wiem którą wybrać bo chyba jedną z nich wybiere, i jaki montaz do niego tez bym propsił o komentarz :) chce ogólnie znaleźć gdzieś na raty aby sobie wziąć lupke i motaż :P
1. http://deltaoptical.pl/blizej_celu/lune ... ,d878.html
2. http://deltaoptical.pl/blizej_celu/lune ... ,d885.html
jestem zielony - wybaczcie za głupie ( proste ) pytania
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

Parę uwag co do wyboru montażu.
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."