Hatsan 125 rozpada się w rękach...

Moderator: Hiszpan63

Mondo90
Posty: 12
Rejestracja: 2016-02-08, 15:58
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Mondo90 »

mc_iek pisze:Twoja wolność kończy się tam, gdzie zaczyna się moja wolność. Mamy tę granicę wytyczać metodą westernową? Prawo silniejszego to anarchia, a nie wolność.
Jak czyjaś potencjalna wolność w posiadaniu broni może ograniczyć Twoją? Ja widzę same minusy obecnej sytuacji kiedy to nie można posiadać broni bez zezwolenia... a jest jeszcze druga kwestia dotycząca użytkowania takiej broni...
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Mondo, spisz Ty swoje roszczenia i przyklej w którymś temacie, unikniemy nieporozumień, wystarczy na ściągawkę spojrzeć :komp:
Awatar użytkownika
Emerytt
Posty: 25
Rejestracja: 2016-01-24, 22:10
Lokalizacja: Gdańsk, Przymorze

Post autor: Emerytt »

Mamy tę granicę wytyczać metodą westernową? Prawo silniejszego to anarchia, a nie wolność.
No nie do końca tak to działa moim zdaniem. Załóżmy sytuację w której spotykają się dwie osoby o skrajnie kolidujących interesach. Jedna ma dwa metry wzrostu i pół obwodu bicepsa, a druga to dajmy na to cherlawy naukowiec. Żaden nie ma broni, a z góry wiadomo, kto komu narzuci swoją rację siłą. natomiast, kiedy obaj mają rewolwer przy pasku otwierają się wcześniej nieznane pola do negocjacji :P


Jako puentę przytoczę znany cytat, że "Bóg stworzył ludzi, natomiast Samuel Colt uczynił ich równymi"

BTW Trochę odeszliśmy od tematu wątku, prawda?
Awatar użytkownika
mc_iek
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 877
Rejestracja: 2015-10-07, 09:46
Lokalizacja: Kępa Niemojewska

Post autor: mc_iek »

Znaczy, że pierwszeństwo na skrzyżowaniu ma ten, który szybciej wyciągnie giwerę, czy trafi z większej odległości? Patrząc na to, co prezentuje spora część społeczeństwa, będziemy mieli krwawe jatki po każdym meczu, byle stłuczce, czy zabawie...
Gdy patrzę na niektórych ludzi stworzonych na obraz i podobieństwo boże, to cieszę się, że moimi praprzodkami były małpy...
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Cherlawy naukowiec , to najpierw będzie analizował warunki zewnętrzne wobec efektu spalania prochu i komfortu cieplarnianego w kontakcie z bronią ... czyli lepiej , żeby jej nie miał , bo wpadnie w ręce kogoś innego ...


Za dużo filmów akcji , gier/strzelanek itp .
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
zbisz41
Posty: 1061
Rejestracja: 2015-11-20, 12:52
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Post autor: zbisz41 »

mc_iek pisze:że pierwszeństwo na skrzyżowaniu ma ten, który szybciej wyciągnie giwerę
na dzień dzisiejszy ten z większym tonażem :D
Awatar użytkownika
Emerytt
Posty: 25
Rejestracja: 2016-01-24, 22:10
Lokalizacja: Gdańsk, Przymorze

Post autor: Emerytt »

Ja tam nadal naiwnie wierzę, że większość ludzi nie marzy tylko o tym, żeby kogoś zastrzelić. Ponadto twierdzę i jest to wyłącznie moja opinia, że
mc_iek pisze:spora część społeczeństwa
jest taka jaka jest właśnie ze względu na to że w Polsce nie można zginąć na łamanie ogólnie przyjętych zasad funkcjonowania w społeczeństwie. Nie mieszkałem w Teksasie, nie wiem jak wygląda życie z powszechnym dostępem do broni więc może niech się wypowie ktoś, kto miał styczność?
Hiszpan63 pisze:Cherlawy naukowiec , to najpierw będzie analizował warunki zewnętrzne wobec efektu spalania prochu i komfortu cieplarnianego w kontakcie z bronią
Jeżeli ja oglądam za dużo filmów akcji, to pan Przemek chyba lubuje się w komediach :mrgreen: Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Emerytt pisze: to pan Przemek chyba lubuje się w komediach
... primo : odpuść na forum tego "pana" ;) , drugie primo : masz rację , lubię komedie :mrgreen:

A trzecie primo : ... nie łatwo wyciągnąć broń i mierzyć do człowieka , że o zabijaniu nie wspomnę . Większość ludzi w swej świadomości nie jest na to przygotowana . Wręcz nie będzie w stanie tego zrobić z premedytacją . A niestety świadome użycie broni wobec człowieka , to nie gierka komputerowa.
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 3996
Rejestracja: 2008-11-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście

Post autor: Starszy_Pan »

Emerytt pisze:BTW Trochę odeszliśmy od tematu wątku, prawda?
green_thunder pisze:Mondo, spisz Ty swoje roszczenia i przyklej w którymś temacie, unikniemy nieporozumień, wystarczy na ściągawkę spojrzeć
Szanowni przedmówcy ;) dwa dni nie było mnie na Forumnie :( Akurat w tym temacie miałem do "zaliczenia" dwie i pół strony postów :(
Może byście tak wrócili do tematu :? Jest caaałkiem interesujący :oops:
Sharp 1210+Barska 3-12x40AO; Iż61 CPR2*+CCCP; Iż 61 CPR1 + kolimator, Gamo Compact; Iż38
*/ CPR=CustomPabloRudnik
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Hiszpan63 pisze:A trzecie primo : ... nie łatwo wyciągnąć broń i mierzyć do człowieka , że o zabijaniu nie wspomnę . Większość ludzi w swej świadomości nie jest na to przygotowana . Wręcz nie będzie w stanie tego zrobić z premedytacją . A niestety świadome użycie broni wobec człowieka , to nie gierka komputerowa.
Wielokrotnie przypominałem . Gdy nie było łuku , nikt ne zginął od łuku . Gdy nie było kuszy , nikt nie zginął od kuszy . Gdy nie było broni palnej , nikt nie zginął od tej broni . Zwiększenie ilości broni palnej w prywatnych rękach , to zwiększenie ilości ofiar i to niezależnie czy broń będzie rejestrowana , czy nie będzie .
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Starszy_Pan pisze:Jest caaałkiem interesujący
...a który, który ?..
Filo pisze:Zwiększenie ilości broni palnej w prywatnych rękach , to zwiększenie ilości ofiar
...zwiekszenie produkcji frytek, to zwiększenie produkcji.....a"...
Ostatnio zmieniony 2016-02-11, 19:33 przez green_thunder, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 3996
Rejestracja: 2008-11-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście

Post autor: Starszy_Pan »

Oj tam ;) Oj tam ;) Może dowiem się jak włożyć sprężynę gazową do Sharpa albo Iża :oops:
Sharp 1210+Barska 3-12x40AO; Iż61 CPR2*+CCCP; Iż 61 CPR1 + kolimator, Gamo Compact; Iż38
*/ CPR=CustomPabloRudnik
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Starszy_Pan pisze:Może dowiem się jak włożyć sprężynę gazową do Sharpa
.... noooo ... wejdzie w miejsce pompki ... :P
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 3996
Rejestracja: 2008-11-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście

Post autor: Starszy_Pan »

Hiszpan63 pisze:.... noooo ... wejdzie w miejsce pompki ...
Genialne :P Jeszcze tylko jeden z bemowiaków musi mi lufę złamać :(
Sharp 1210+Barska 3-12x40AO; Iż61 CPR2*+CCCP; Iż 61 CPR1 + kolimator, Gamo Compact; Iż38
*/ CPR=CustomPabloRudnik
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

green_thunder pisze:..zwiekszenie produkcji frytek, to zwiększenie produkcji.....a".
Tyż prawda , choć nie do końca . Nie zeźrą frytek , to zeźrą burgery . Ilość g....a pozostanie constans .