Hatsan 125 rozpada się w rękach...

Moderator: Hiszpan63

Mondo90
Posty: 12
Rejestracja: 2016-02-08, 15:58
Lokalizacja: Rybnik

Hatsan 125 rozpada się w rękach...

Post autor: Mondo90 »

Witam,

podczas jednego z ładowań górna część wiatrówki wysunęła się z obudowy (jeśli można to tak nazwać). Obecny stan prezentuje poniższe zdjęcie:

Obrazek

Mogę bez problemów wsunąć to z powrotem, ale nie bardzo wiem jak to przymocować, nie ma żadnej śrubki niczego co by utrzymało to w miejscu. Tak więc, co się stało i jak to naprawić ?

Z góry dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Mondo90 pisze: nie ma żadnej śrubki niczego co by utrzymało to w miejscu.
... a powinna być :idea: ... znaczy się ... zgubiłeś . Pomijam już inszą kwestię , że to badziew i rozlatuje się nawet jak ma wszystkie śrubki .
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Mondo90
Posty: 12
Rejestracja: 2016-02-08, 15:58
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Mondo90 »

Hiszpan63 pisze: ... a powinna być :idea: ... znaczy się ... zgubiłeś . Pomijam już inszą kwestię , że to badziew i rozlatuje się nawet jak ma wszystkie śrubki .
Faktycznie teraz zauważyłem, że brakuje jednej śrubki obok spustu. Jest szansa znalezienie dokumentacji tej wiatrówki, ażeby dokopać się do info na temat tej śrubki (wymiarów zamiennika) ? No bo oryginalnej nie znajdę....

Co do stwierdzenia "badziew", hmm dlaczego tak sądzisz ? Za cenę 600 zł jestem zadowolony z tej broni mocna i relatywnie celna do tego wygląda też solidnie do tej pory nie było z nią żadnych problemów.

Dzięki!
Awatar użytkownika
kejkej
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 841
Rejestracja: 2015-02-21, 20:58
Lokalizacja: Kępno/Opole

Post autor: kejkej »

Ta "Bronia" na zdjęciu nie wygląda zbyt solidnie, ale to tylko subiektywna ocena.
Strzelać nie umiem za bardzo, ale za to bardzo lubię.
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Mondo90 pisze:Za cenę 600 zł jestem zadowolony z tej broni mocna i relatywnie celna do tego wygląda też solidnie
Wszystko zależy co nazywasz relatywną celnością . Solidna , to nie jest , bo się rozleciała . Poczekam aż pęknie kolba , to sam zobaczysz na co wyrzuciłeś 600 zł ... :P
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

Mondo90 pisze:Jest szansa znalezienie dokumentacji tej wiatrówki, ażeby dokopać się do info na temat tej śrubki (wymiarów zamiennika) ? No bo oryginalnej nie znajdę....
Po co dokumentacja? Śruba musiała być gdzieś wkręcona. Znajdź ten gwintowany otwór i zobacz, jaka średnica śruby będzie pasować - gwinty są znormalizowane. Nawet jakbyś znalazł w dokumentacji dane tej śruby i znalazł w sieci kogoś, kto je sprzedaje, zapłacisz jak za zboże.

Lepiej kupić w Lokalnym Markecie Budowlanym(TM). Kup kilka śrub z tym gwintem o różnych długościach i zobacz, która nie będzie wchodziła za głęboko w system. Zapłacisz grosze.
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
zbisz41
Posty: 1061
Rejestracja: 2015-11-20, 12:52
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Post autor: zbisz41 »

Dokładnie jak pisze szanowny kolega Ślubek, na tawernie jednemu koledze hatsan wyrwał przy spuście śrubę , dokupił dłuższą i szersza podkładkę i chyba rok tak strzela :D
Mondo90
Posty: 12
Rejestracja: 2016-02-08, 15:58
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Mondo90 »

Ok dzięki wszystkim za pomoc, mam nadzieję że wkręcenie tej śruby rozwiąże problem.

Dzięki ;)
Awatar użytkownika
mironTG
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1041
Rejestracja: 2013-07-22, 21:48
Lokalizacja: Zebrzydowice

Post autor: mironTG »

Pamiętaj że nie może być zbyt długa jak już kolega Rafał wspomniał bo będzie blokowała system i będzie następny problem.
Strzelam bo lubię :-) AR 50 PCP.

( Celuj w księżyc- jeśli nie trafisz, trafisz między gwiazdy )
Awatar użytkownika
Michał
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2652
Rejestracja: 2009-08-25, 13:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Michał »

mironTG pisze:bo będzie blokowała system
Jaki system będzie blokowała ???
Jak tą śrubę wkręca się w ten gwintowany od środka trzpień za spustem po prawej stronie tej małej poziomej sprężynki,więc co ma tam blokować ?.Jedynym problemem jaki może wystąpić to taki że śruba nie będzie trzymała osady,tyle.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
HW97 .177,Remington Summit .177,Lov2 .177,C 2240 .177-Walther 2x20,Colt 1911,Hatsan 135 .22,CP1-M .177,CP1 .177,SPA p10 .22
Awatar użytkownika
mironTG
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1041
Rejestracja: 2013-07-22, 21:48
Lokalizacja: Zebrzydowice

Post autor: mironTG »

Ja tylko przypomniałem słowa Rafała, ani ja ani Rafcio takimi wynalazkami się nie trujemy HA :noniemoge:
Strzelam bo lubię :-) AR 50 PCP.

( Celuj w księżyc- jeśli nie trafisz, trafisz między gwiazdy )
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 3996
Rejestracja: 2008-11-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście

Post autor: Starszy_Pan »

Jak to mała śrubka, jeszcze wkręcana w tulejkę to na 75 % będzie to gwint M4 ;) a na 10 % M6 :) Pozostałe 15% to H(anna) G(ronkiewicz) W(altz) :P
Sharp 1210+Barska 3-12x40AO; Iż61 CPR2*+CCCP; Iż 61 CPR1 + kolimator, Gamo Compact; Iż38
*/ CPR=CustomPabloRudnik
Awatar użytkownika
Michał
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2652
Rejestracja: 2009-08-25, 13:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Michał »

mironTG pisze: przypomniałem słowa Rafała,
Tylko Rafał nigdzie nie napisał,że cokolwiek będzie blokowało system.Ale nie ważne.
mironTG pisze: ani ja ani Rafcio takimi wynalazkami się nie trujemy HA
...taaa tylko innymi :noniemoge: Dla jednego to dobry karabinek a dla innego nie,a po drugie żeby się wypowiadać o danym karabinku to trza go wpierw mieć w łapkach,a nie misiać i powielać głupoty innych którym karabinek nie spasował.Minusem tego karabinka to marnej jakości śruby,polimerowa osada i badziewne przyrządy celownicze,i dla niektórych waga,to tyle.
HW97 .177,Remington Summit .177,Lov2 .177,C 2240 .177-Walther 2x20,Colt 1911,Hatsan 135 .22,CP1-M .177,CP1 .177,SPA p10 .22
zbisz41
Posty: 1061
Rejestracja: 2015-11-20, 12:52
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Post autor: zbisz41 »

Michał, ale nawet z twojego postu wynika ze to nie najlepsza zabawka.
wyliczyłeś tyle wad że raczej na plusy to już niewiele zostało :noniemoge:
Awatar użytkownika
Michał
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2652
Rejestracja: 2009-08-25, 13:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Michał »

zbisz41 pisze:Michał, ale nawet z twojego postu wynika ze to nie najlepsza zabawka.
wyliczyłeś tyle wad że raczej na plusy to już niewiele zostało :noniemoge:
A cóż to są za wady ??? zawsze można kupić w drewienku,a śrubki wymienić to błachostka... a waga karabinka,no cóż ...jak ktoś patrzy przez szybę do mięsnego to nie moja wina.
A znasz idealne karabinki ??? bo ja nie ! Jakby takie istniały to wszystkie firmy tuningujące i poprawiające karabinki padły by,zauważ ze nawet karabinki z wyższych półek są poprawiane więc Twoja wypowiedź jest nieco nie na miejscu.
HW97 .177,Remington Summit .177,Lov2 .177,C 2240 .177-Walther 2x20,Colt 1911,Hatsan 135 .22,CP1-M .177,CP1 .177,SPA p10 .22