Zamek do Crosman 2240

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
CaptainObvious
Posty: 4
Rejestracja: 2015-11-30, 09:57
Lokalizacja: Warszawa

Zamek do Crosman 2240

Post autor: CaptainObvious »

Szanowni,

czy ktoś z Was wie gdzie kupić/ zrobić metalowy zamek do Crosmana 2240 w rozsądnej cenie? Oryginalny zamek producenta kosztuje tyle co cały pistolet, a poza tym znalazłem tylko na gmaccustomparts w UK - w podobnej cenie, plus transport. Prawdę mówiąc wydaje mi się to nieco bez sensu :/

Tak naprawdę to zależy mi nie tyle na zamku, co na lepszych przyrządach celowniczych - bo fabryczna szczerbinka w 2240 jest (na tyle, na ile umiem ocenić) taka sobie. Tyle, że dostępne na rynku (i też koszmarnie drogie) szczerbinki MIM i Williams wymagają zmiany zamka. Może poradzicie lepsze rozwiązanie?
emes71
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 275
Rejestracja: 2013-09-09, 19:05
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: emes71 »

Tu znalazłem zamek oryginalny najtaniej
http://www.balistas.pl/wiatrowki-karabi ... sman-1377/
Też szukam patentu na muszkę
Steyr LP 2 , HW97k , FWB 65 , Zoraki HP-01 , Łucznik WZ.70 , Crosman 1377 i 1322 by emes71 , Walther CP Sport
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

Popytaj kolegę M.J.
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

M.J. zaradzi na Twoje problemy... :P
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
CaptainObvious
Posty: 4
Rejestracja: 2015-11-30, 09:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: CaptainObvious »

Dzięki Panowie. Rozmawiałem z M.J. i wychodzi na to że jednak tanio nie będzie. No i teraz dylemat, pchać się w tuning czy zbierać na coś lepszego...
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

CaptainObvious pisze:wychodzi na to że jednak tanio nie będzie.
... nikt nie powiedział , że będzie tanio :idea: , jak również nie jest to tanie hobby , chociaż nie wszyscy chcą przyjąć to do wiadomości .
CaptainObvious pisze:No i teraz dylemat, pchać się w tuning czy zbierać na coś lepszego...
... to niestety Ty musisz nam napisać , na co się zdecydujesz . Ztuningujesz , to będziesz miał gotowy produkt do dalszych dylematów co dołożyć czy poprawić i jak go doposażyć . Kupisz coś teoretycznie lepszego (co to znaczy lepsze ??? **) zaczniesz wszystkie dylematy od początku.

(**) ... nie to lepsze co lepsze , tylko co komu pasuje .. :P
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
Jacentus
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1201
Rejestracja: 2013-06-16, 10:16
Lokalizacja: z Gór Sowich

Post autor: Jacentus »

Hiszpan63 pisze:nie jest to tanie hobby
Oj nie, chociaż tańsze niż wędkarstwo :P. Na wędkowanie w ostatnich latach wydawałem w sezonie tysiaka. Przynęty, zanęty, opłaty, dojazdy etc, etc ;) aż w końcu po 32 latach porzuciłem te hobby.
Jak samemu tuninguje się giwery bo ma się i czas i całe zaplecze to kosztów się nie liczy bo to dla siebie, natomiast jeśli się zleca to jednak trochę kosztuje :/
Daystate MK3 FT-R
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Jacentus pisze:Jak samemu tuninguje się giwery bo ma się i czas i całe zaplecze
... cofnij się kilka latek wstecz :idea: ... wtedy niemal wszyscy tuningowali sami , osiągając bardzo dobre rezultaty domowymi sposobami . nie potrzeba aaaż tak wielkiego zaplecza , żeby dobrze zrobić wiatrówkę i mieć pożytek i zadowolenie . Do tego zapoznawali się wszyscy z budową i znali swój własny sprzęcik od podszewki . Rozumiem detale upiększające , zamawiane u speców , czy permanentne tuningi . Ale nie oszukujmy się ... nastała moda na wszystkomające karabiny , czy potrzeba czy nie , to ma , a że strzelać nie umie z tego to nie ważne ... przecież karabin sam trafia ... :mrgreen:

... przestali się ludkowie cieszyć z tego co mają ... myślą , że inne będzie lepsze ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
mc_iek
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 877
Rejestracja: 2015-10-07, 09:46
Lokalizacja: Kępa Niemojewska

Post autor: mc_iek »

Sąsiada wiatrówka zawsze celniejsza...
Gdy patrzę na niektórych ludzi stworzonych na obraz i podobieństwo boże, to cieszę się, że moimi praprzodkami były małpy...
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

mc_iek pisze:Sąsiada wiatrówka zawsze celniejsza...
Bo prawdopodobne , że sąsiad umie z niej strzelać :P
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
emes71
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 275
Rejestracja: 2013-09-09, 19:05
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: emes71 »

CaptainObvious pisze:Dzięki Panowie. Rozmawiałem z M.J. i wychodzi na to że jednak tanio nie będzie. No i teraz dylemat, pchać się w tuning czy zbierać na coś lepszego...
Myślę ,że ten sprzęt ma potencjał , nawet podstawowy tuning opisany na wielu forach poprawia przyjemność strzelania z tej pukawki , trochę polerowania , smarowania , spasowania oringów oraz zabawy ze sprężynkami i jest lepiej :D .
Steyr LP 2 , HW97k , FWB 65 , Zoraki HP-01 , Łucznik WZ.70 , Crosman 1377 i 1322 by emes71 , Walther CP Sport
Awatar użytkownika
CaptainObvious
Posty: 4
Rejestracja: 2015-11-30, 09:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: CaptainObvious »

No dobra, wyczytałem pomiędzy wierszami ogólną zj**bę, więc już wiem co zrobię. Ogarnę ile się da własnymi siłami i domowym warsztatem, potrenuję... a jak poczuję że to sprzęt mnie ogranicza - a nie odwrotnie - to wtedy będę się bawił w inwestycje.

Dzięki!
emes71
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 275
Rejestracja: 2013-09-09, 19:05
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: emes71 »

Zacznij od spustu , od razu zobaczysz poprawę na tarczy , obejrzyj też koronę lufy , bo różnie z tym bywa . Z tą szczerbinką też nie jest tak źle , oczywiście jak ją już ustawisz :)
Steyr LP 2 , HW97k , FWB 65 , Zoraki HP-01 , Łucznik WZ.70 , Crosman 1377 i 1322 by emes71 , Walther CP Sport