Slavia634 4,5 mm

Moderator: Hiszpan63

budyn
Posty: 72
Rejestracja: 2014-11-11, 20:03
Lokalizacja: pietrzykowice

Slavia634 4,5 mm

Post autor: budyn »

Jak w temacie luneta używana albo nowa wolałbym nowa ale kasa mnie jak wszystkich ogranicza kopalem w tematach bo jest ich na kopy, ale im więcej czytałem więcej modeli proponowanych. Polecane były doc dot leapers za drogie, PP już bardziej przystępne ale wieszane psy na nich sa takie ze strach no i na dodatek ciężkie. nic nie wiem.

Co powiecie o lunetach: Walther , Nikko Stirling Mountmaster

PS. czy kupowanie używki to kupowanie kota w worku i problemów ?
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

budyn pisze:Co powiecie o lunetach: Walther , Nikko Stirling Mountmaster
... na sprężynę nie polecam , chociaż jak to w życiu ... a nóż jakiś egzemplarz wytrzyma ...
budyn pisze:PS. czy kupowanie używki to kupowanie kota w worku i problemów ?
... wszystko zależy na czym siedziała , jak dbał właściciel no i w sumie od kogo kupujesz ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
budyn
Posty: 72
Rejestracja: 2014-11-11, 20:03
Lokalizacja: pietrzykowice

Post autor: budyn »

A wie ktos cos o tych lupkach:

Nikko Stirling:
Mountmaster 6x40AO
Mountmaster 4x32 AO
Mountmaster 4x32AOIR
Mountmaster 3-9x50 AOIR

wszystkie około 200 zl:)
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

To wszystko chinina :! ... i oczywiście tą x50 absolutnie sobie daruj ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
budyn
Posty: 72
Rejestracja: 2014-11-11, 20:03
Lokalizacja: pietrzykowice

Post autor: budyn »

Na razie na żadną sobie nie ostrze zębów. Tylko pytam i może ktoś wyrazi pochlebne opinie. Czyli poleci coś w tym zakresie cenowym, co przez jakiś (im dłuższy tym lepszy ) będzie spełniało swoje zadanie zamiast wkurzać i denerwować. Dodam ze nie mam punktu odniesienia wiec weźcie to pod uwage. :)

a cos takiego Delta Optical Entry 3-9x40 MD ?
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

Nie kombinuj - zacznij od tego:

http://www.zielonysklep.pl/luneta-monta ... iowy-.html

Taniej się nie da.... :roll:
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

budyn pisze:a cos takiego Delta Optical Entry 3-9x40 MD ?
... http://nasze-wiatrowki.pl/viewtopic.php?t=3305 ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
budyn
Posty: 72
Rejestracja: 2014-11-11, 20:03
Lokalizacja: pietrzykowice

Post autor: budyn »

Hiszpan63 pisze:
budyn pisze:a cos takiego Delta Optical Entry 3-9x40 MD ?
... http://nasze-wiatrowki.pl/viewtopic.php?t=3305 ...
już sypie sobie głowę popiołem dziękować :)

Chyba wreszcie wiem zaczynam mieć zarys co chce kupić, chyba będzie to Delta Optical Entry dokładniejszy model jeszcze wyjdzie w praniu. Pytanie do tych co wiedza czy w zestawach tych Delta Optical Entry jest montaż ??
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

Montaż raczej osobno - przynajmniej ja nie znam oferty łączonej....
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
TiGorilla
Posty: 936
Rejestracja: 2009-03-29, 08:28
Lokalizacja: W-wka

Post autor: TiGorilla »

Witaj
Gorąco polecam Ci DOCa.
Man na slavce takiego od paru lat i daje świetnie radę.
Lepiej czasami dłużej postrzelać z otwartych i dołożyć niż później żałować.
Pozdrawiam
Jarek
budyn
Posty: 72
Rejestracja: 2014-11-11, 20:03
Lokalizacja: pietrzykowice

Post autor: budyn »

Gorąco polecam Ci DOCa.
chciałbym ale i tak już to ponad moje siły ledwo starczy na slavie potem muszę wyczarować na tuning w cekausie i jeszcze luneta jak zacznę znowu zbierać to kupie coś innego do domu zawsze coś potrzebne, teraz jeszcze potrzebuje rady w kwestii montażu najtańsze coś co się utrzyma :) czekam na rady pozdrawiam i jak mijają święta ?
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

budyn pisze: najtańsze coś co się utrzyma
...nigdy w życiu!!!

Stanowczo masz kupić montaż SportMatch E59, dwuczęściowy, zawsze centryczny i w przyszłości sprzedawać karabinek bez montażu !
Nie jest on najdroższy, ale urządzenie to jest bardzo ważne dla strzelania, choć laicy mogą uważać inaczej, ale dlatego też są laikami. Nawet tania lunetka Precision Point posadzona na SM zaczyna działać. Nie będę teraz rozwijał mej myśli, masz uwierzyć na słowo jeśli chcesz być zadowolony. Łatwo go rozpoznasz, bo połówki są pionowe, nie poziome i posiadają go tylko dobrzy strzelcy :mrgreen:
Awatar użytkownika
mironTG
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1041
Rejestracja: 2013-07-22, 21:48
Lokalizacja: Zebrzydowice

Post autor: mironTG »

Robert słusznie prawi............... Moje zdanie jest jeszcze takie- nie goń za optyką, ogarnij karabinek na otwartych, postrzelaj, poznaj go, naucz się celować i trafiać, potem założysz lupkę i dopiero docenisz walory dobrego montażu, dobrze posadzonej lupki.
Strzelam bo lubię :-) AR 50 PCP.

( Celuj w księżyc- jeśli nie trafisz, trafisz między gwiazdy )
budyn
Posty: 72
Rejestracja: 2014-11-11, 20:03
Lokalizacja: pietrzykowice

Post autor: budyn »

green_thunder pisze:
budyn pisze: najtańsze coś co się utrzyma
...nigdy w życiu!!!

Stanowczo masz kupić montaż SportMatch E59, dwuczęściowy, zawsze centryczny i w przyszłości sprzedawać karabinek bez montażu !
Nie jest on najdroższy, ale urządzenie to jest bardzo ważne dla strzelania, choć laicy mogą uważać inaczej, ale dlatego też są laikami. Nawet tania lunetka Precision Point posadzona na SM zaczyna działać. Nie będę teraz rozwijał mej myśli, masz uwierzyć na słowo jeśli chcesz być zadowolony. Łatwo go rozpoznasz, bo połówki są pionowe, nie poziome i posiadają go tylko dobrzy strzelcy :mrgreen:
Czyli to jest właśnie najtańszy montaż :) już wiem co chce nie stać mnie na polowe ale co tam zacznę jak radzicie od ogarnięcia karabinka
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

No właśnie. I nie eksperymentuj ze śrutem, bo znów Ci pół roku zejdzie na wyważaniu dawno otwartych drzwi. Do slavii śrut exact 4,51 i 4,52, zaokrąglony, w zadnym przypadku szpic. Płaski lata dobrze tak do dwudziestego metra, potem może koziołkować, nawet w hali. Nie daj się namówić na tomitex, ani żaden inny z tańszych. Na piwo zaoszczędzisz, na nerwach i niezadowoleniu stracisz.