Pistolet hukowy + na śrut? Marko RK-95? Inny?

Wszystko co dotyczy naszych dmuchawek

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Lilianka
Posty: 25
Rejestracja: 2014-04-15, 22:32
Lokalizacja: Poznań

Pistolet hukowy + na śrut? Marko RK-95? Inny?

Post autor: Lilianka »

Witam
Chcę kupić pistolet hukowy, który jednocześnie miałby opcję bycia wiatrówką na śrut. Szukałam trochę w internecie i znalazłam taki model "Marko RK-95". Niżej załączam ogłoszenie z OLX. Czy uważacie że ten pistolet nada się na funkcję pistoletu hukowego i na śrut? Gdzie kupuje się takie naboje hukowe i czy ten śrut 6mm to zwykły śrut który można kupić w sklepie? Czy ta wiatrówka jest dobra?

Pistolet ma być dla taty, chodzi o odstraszanie dzików które często buszują przed domem, czasami do strzelania śrutem w ogrodzie do jakieś planszy. Cena nie ma być wygórowana, myślałam żeby coś znaleźć do 200zł. Może być używane oczywiście.
Jeśli możecie, to polećcie mi może inne jeszcze tego typu wiatrówki.

Marko RK-95
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

To jest tylko pistolet hukowy :idea: ... on nie strzela żadnym śrutem .

Dla Taty , to kup normalną wiatrówkę do zabawy i race hukowe do odstraszania dzików .
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

Ten pistolet nie strzela śrutem :! Jest TYLKO hukowy.

...już mię ubiegł.... :/
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
zbisz41
Posty: 1061
Rejestracja: 2015-11-20, 12:52
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Post autor: zbisz41 »

Ale jest coś takiego jak końcówka do rac? Tylko pewnie musi byc pistolet-wiatrówka z gwintem na końcu lufy?
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

Tu jest takie cuś - ale ja nie polecam:

https://www.militaria.pl/samoobrona/bro ... _c1420.xml
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Lilianka
Posty: 25
Rejestracja: 2014-04-15, 22:32
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Lilianka »

Dziękuję za odpowiedzi. Ogłoszenie mnie trochę zmyliło, myślałam że to hukowy + na śrut. W internecie nie ma za dużo na temat tego pistoletu. Jeśli chodzi o race, to chodzi o coś takiego?
:
Kardridże hukowe Walther 6mm

I to będzie się nadawało do jakiejkolwiek wiatrówki o kalibrze 6mm? To wtedy będzie można sobie ładować śrutem, lub tymi hukowymi zależnie od zachcianki? I huk jest na tyle spory żeby odstraszył dziki? Przepraszam za te pytania, ale się nie znam i nie do końca rozumiem jak to działa. Możecie mi polecić jakąś wiatrówkę (ale krótką, jak pistolet), do 200zł? Może być używana. Chłopakowi kupiłam Walther cp99 i jest fajna, ale teraz przekracza budżet dla taty.
Lilianka
Posty: 25
Rejestracja: 2014-04-15, 22:32
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Lilianka »

Znalazłam w internecie "rewolwery hukowe na śrut" np Zoraki K-55, albo KOLTER GUARD 4. Niestety są one dla mnie za drogie i nie ma też ich w sprzedaży jako używane. Czy kojarzycie jeszcze jakieś inne tego typu wiatrówki? Tylko może w mniej rewolwerowym stylu. :D

Edit - Podoba mi się nawet "Rewolwer hukowo kinetyczny Major Eagle na kule gumowe" na filmiku ze strony całkiem głośno wali http://www.comando.pl/rewolwer-hukowo-kinetyczny-major-eagle-na-kule-gumowe,id3043.html
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

...eeech... nie znalazłaś - tylko zostało Ci znalezione.... :idea:
Nie ma wiatrówek krótkich na śrut 6mm. Są długie na 6,35mm.
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Lilianka
Posty: 25
Rejestracja: 2014-04-15, 22:32
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Lilianka »

Chodziło mi o to, że znalazłam te "Zoraki K-55, albo KOLTER GUARD 4" :) Za znalezienie Major Eagle dziękuję. A są takie kardridże hukowe na krótkie wiatrówki?
zbisz41
Posty: 1061
Rejestracja: 2015-11-20, 12:52
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Post autor: zbisz41 »

Za 200 PLN to nie kupisz tak naprawdę chyba ani wiatrówki ani dobrego hukowca :D
No możesz kupić najtańszy pistolet wiatrówkę 120 PLN i jakiś startowo hukowy ale czy to podziała ?
Lilianka
Posty: 25
Rejestracja: 2014-04-15, 22:32
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Lilianka »

Podziała :)
Np jaki? Używane też mogą być, tylko mi napiszcie jakie są ok
zbisz41
Posty: 1061
Rejestracja: 2015-11-20, 12:52
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Post autor: zbisz41 »

Napisałem moze nie precyzyjnie tanie na bank oznacza NO OK :D
Pistolet hukowy to może jeszcze jakiś tam star1 60 pln widziałem ,ale wiatrówka pewnie trzeba wydać coś więcej.
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

PW.
Gargulec
Posty: 56
Rejestracja: 2016-02-23, 18:46
Lokalizacja: CENTRUM

Post autor: Gargulec »

Trochę odświeżę temat bo sytuacja prawna z tymi urządzeniami typu wiatrówka hukowo-kinetyczna jest kompletnie niejasna przynajmniej dla mnie mianowicie: według laboratorium kryminalistycznego KGP te urządzenia w myśl polskiej UOBiA są "BRONIĄ PALNĄ" na,które bezwzględnie wymagane jest "POZWOLENIE" koniec kropka!
Komunikaty te wywieszone są w komendach policji z ostrzeżeniami o konsekwencjach dla ewentalnych nabyców tego "gówna" Kiedy zadzwoniłem do firmy "KOLTER" żeby mi to jakoś logicznie wytłumaczyli jak to w końcu jest i jakim cudem sprzedają oni "BROŃ" ludziom bez zezwolenia to wtedy oni na to,że absolutnie trzeba olewać te policyjne ekspertyzy i niczym się nie przejmować!
Dlatego mam pytanie kto jest w temacie czy aby na pewno można to olewać :/ :idea: :?
Awatar użytkownika
drunkmaster
Posty: 26
Rejestracja: 2016-01-29, 21:36
Lokalizacja: EPKK

Post autor: drunkmaster »

Gargulec pisze:Trochę odświeżę temat bo sytuacja prawna z tymi urządzeniami typu wiatrówka hukowo-kinetyczna jest kompletnie niejasna przynajmniej dla mnie mianowicie: według laboratorium kryminalistycznego KGP te urządzenia w myśl polskiej UOBiA są "BRONIĄ PALNĄ" na,które bezwzględnie wymagane jest "POZWOLENIE" koniec kropka!
Komunikaty te wywieszone są w komendach policji z ostrzeżeniami o konsekwencjach dla ewentalnych nabyców tego "gówna" Kiedy zadzwoniłem do firmy "KOLTER" żeby mi to jakoś logicznie wytłumaczyli jak to w końcu jest i jakim cudem sprzedają oni "BROŃ" ludziom bez zezwolenia to wtedy oni na to,że absolutnie trzeba olewać te policyjne ekspertyzy i niczym się nie przejmować!
Dlatego mam pytanie kto jest w temacie czy aby na pewno można to olewać :/ :idea: :?
http://wpa.policja.waw.pl/portal/wpa/17 ... episy.html