Pistolet hukowy + na śrut? Marko RK-95? Inny?

Wszystko co dotyczy naszych dmuchawek

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Gargulec
Posty: 56
Rejestracja: 2016-02-23, 18:46
Lokalizacja: CENTRUM

Post autor: Gargulec »

Zdaję mi się,że osobiście muszę udać się teraz do "KOLTER" i pogadać sobie z prezesem :oops:
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

Moje "misianie" jest takie: skoro Kolter twierdzi, żeby olewać - to olej, w końcu oni są dystrybutorem i nie ma odgórnej dyrektywy o zakazie sprzedaży.

Lepiej jednak zastanów się nad sensem takiego zakupu, zwłaszcza biorąc pod uwagę ofertę "zwykłych" wiatrówek o lepszych parametrach. :idea:
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Gargulec
Posty: 56
Rejestracja: 2016-02-23, 18:46
Lokalizacja: CENTRUM

Post autor: Gargulec »

Cortez jasna sprawa,że takie coś będe omijał szerokim łukiem nie miał bym zdrowia włuczyć się po sądach!
Awatar użytkownika
drunkmaster
Posty: 26
Rejestracja: 2016-01-29, 21:36
Lokalizacja: EPKK

Post autor: drunkmaster »

Nie ma już tych pistoletów w ofercie. Tak z ciekawości zapytam, patrzyłeś pod kątem samoobrony? Natknąłem się na taki sprzęt jakiś czas temu i tak mi się kojarzył już potem. lepiej sobie kupić gaz pieprzowy i zapisać się na karatesy :lol:
Ostatnio zmieniony 2016-03-02, 17:03 przez drunkmaster, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Nie radzę olewać, bo gliniarze będą mieli inne zdanie, choć nie koniecznie rację, ale zabranie pistoletu do czasu wyjaśnienia sprawy, badań itp. może potrwać i z pół roku. Przy tym co to za przyjemność wydawać z siebie huk przy każdym niecelnym strzale. Żaden szanujący się wiatrówkowicz czegoś takiego nie kupi.
Gargulec
Posty: 56
Rejestracja: 2016-02-23, 18:46
Lokalizacja: CENTRUM

Post autor: Gargulec »

drunkkmaster ja z zasady nawet staram się nie myśleć o używaniu takich sprzętów czy krótkich wiatrówek na kulki stalowe do samoobrony z prostego powodu mianowicie: wiatrówka służy Nam do rekracji i sportu bo tak naprawdę do tego ten sprzęt jest przeznaczony natomiast do obrony użył bym gazu,pały teleskopowej czy też paralizatora bo te środki do tego służą żeby po prostu obezwładniały a nie narażały atakującego na kalectwo lub nawet śmierć taka jest moja zasada!
Gargulec
Posty: 56
Rejestracja: 2016-02-23, 18:46
Lokalizacja: CENTRUM

Post autor: Gargulec »

drunkkmaster ja z zasady nawet staram się nie myśleć o używaniu takich sprzętów czy krótkich wiatrówek na kulki stalowe do samoobrony z prostego powodu mianowicie: wiatrówka służy Nam do rekracji i sportu bo tak naprawdę do tego ten sprzęt jest przeznaczony natomiast do obrony użył bym gazu,pały teleskopowej czy też paralizatora bo te środki do tego służą żeby po prostu obezwładniały a nie narażały atakującego na kalectwo lub nawet śmierć taka jest moja zasada!
Gargulec
Posty: 56
Rejestracja: 2016-02-23, 18:46
Lokalizacja: CENTRUM

Post autor: Gargulec »

Sorry dwa razy poszło.
Ostatnio zmieniony 2016-02-26, 15:29 przez Gargulec, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Gebi
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1492
Rejestracja: 2014-07-10, 16:40
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Post autor: Gebi »

Policja nie jest od tego, by mieć zdanie, tyko od przestrzegania prawa, a nie jego interpretowania, czy wręcz tworzenia.
To nie żadna władza, a stróże (porządku publicznego, by nikt nie poczuł się urażony).
Niektóre hukowce są fantastycznymi replikami do macania, a nawet rozbierania.
Zgodnie z UoBiA każdy hukowiec zdolny wystrzelić racę jest bronią przynajmniej z dwóch powodów:
1) ma gwint na/w lufie, gdzie można zamiast nasadki do rac zainstalować tłumik;
2) zasięg miotanej racy przekracza 1 (słownie: jeden) metr - pomijam niewypały.
:yyy:
Awatar użytkownika
Gebi
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1492
Rejestracja: 2014-07-10, 16:40
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Post autor: Gebi »

@Gargulec:
Prawdopodobieństwo zabicia człowieka paralizatorem jest większe, niż gumową kulką (nawet z domieszką metalu) z hukowego "kinetyka". Nie mylić z prawdopodobieństwem okaleczenia, czy spowodowania innego uszczerbku na zdrowiu.
Wszystkie wymienione przez Ciebie narzędzia obronne są potencjalnie niebezpieczne. Za najskuteczniejsze z racjonalnego punktu widzenia należy uznać te, które pozwalają utrzymać napastnika jak najdalej od atakowanego, będąc jednocześnie bezpiecznymi dla broniącego się.
Gargulec
Posty: 56
Rejestracja: 2016-02-23, 18:46
Lokalizacja: CENTRUM

Post autor: Gargulec »

Owszem te policyjne paralizatory są niebezpieczne,ale te dostępne bez zezwolenia raczej spoko.
Awatar użytkownika
Gebi
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1492
Rejestracja: 2014-07-10, 16:40
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Post autor: Gebi »

Gargulec pisze:Owszem te policyjne paralizatory są niebezpieczne,ale te dostępne bez zezwolenia raczej spoko.
"raczej spoko" :noniemoge:

Poczucie humoru bywa bardziej obezwładniające :mrgreen:
Gargulec
Posty: 56
Rejestracja: 2016-02-23, 18:46
Lokalizacja: CENTRUM

Post autor: Gargulec »

Nie wiem czemu to takie śmieszne? spoko oznacza,że raczej pikawa Ci nie stanie :mrgreen:
Awatar użytkownika
Gebi
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1492
Rejestracja: 2014-07-10, 16:40
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Post autor: Gebi »

Gargulec:
raczej wolałbym komuś nabić guza i to sporego , niż spowodować zatrzymanie "pikawy", albo wywołać zaburzenia rytmu i w konsekwencji np. udar mózgu, albo zator tętnicy płucnej.
Coraz więcej ludzi nosi elektroniczne implanty (młodych ludzi), nie tylko tzw, rozruszniki serca, ale i inne mniej znane (różnego rodzaju czujniki, pompy dozujące leki, czy protezy - ucha wewnętrznego - na ten przykład).
Gargulec
Posty: 56
Rejestracja: 2016-02-23, 18:46
Lokalizacja: CENTRUM

Post autor: Gargulec »

Ci co mają rozruszniki raczej się leczą i prowadzą spokojny tryb życia a nie napadają na ludzi ;)